Pac-Man — під маскою героя

Автор: PlayUA @playua

Що таке Pac-Man? Це дитинство, давно забуті емоції, живе нагадування про те, що колись ми могли одній грі присвятити кілька сотень годин і ані трішечки про це не пошкодувати.

Якщо ви давній шанувальник гри Pac-Man, то знайомство з цим міні-аматорським оглядом буде для вас приємною несподіванкою, відпочинком від нових ігор з суперською системою керування та неймовірною CCIE 400-101 графікою. Так, у Pac-man ти почуваєшся не так, як це було в відкритій для дослідження Skyrim чи в моторошній Dark Souls. Ні! Це Pac-Man — гра, в якій все розіграно і поставлено до нескінченності правильно, де емоції і упередженість нам приховати дуже складно, де відсутнє насильство, яке ми звикли дуже часто бачити в цяцьках сьогодення. Але постараємося бути чемними, адже потрібно шанувати розробників цієї пречудової гри, яка з’явилася на світ в 1980-му в Японії і стала однією з найпопулярніших ігор свого часу.

Pac-Man

Ігровий процес

Pac-Man — це кругла жовта істота, що схожа на піцу, але в порівняні з піцою в неї є рот, яким вона з’їдає привидів, та очі, які допомагають нашому героєві рухатися по безкінечній кількості рівнів. Завдання гравця здається простим — зібрати всі білі крапки на рівні, але він має уникати зіткнень з привидами, які усіляко намагаються його наздогнати. Рівень закінчується, коли з’їдені всі крапки. Привиди на початку рівня перебувають в центрі екрану в невеликій кімнаті, звідки виходять поодинці, а один привид починає рівень поза кімнатою. Також на рівнях можуть міститися так звані бонуси (фрукти, енерджайзер…) , які допомагають Пакману в проходженні.

Якщо маєш кладовище розбитих ґеймпадів після проходжені Dark Souls, то можеш не перейматися, бо в часи популярності Pac-Man, люди просто божеволіли від складності цієї гри, яка збільшувалась при просуванні гравця далі по рівнях. Пакман міг проходити в коридор, який веде праворуч або ліворуч за межу екрану, і виходити з протилежного боку, це могли робити і привиди, але перед заходом в коридор вони сповільнювалися, чого не скажеш про Пакмана, SY0-301 exam він зберігав свою швидкість. Окрім Пакмана, в грі імена мали й привиди, які відрізнялися між собою тільки кольором.

Blinky — червоний привид;
Pinky — рожевий привид;
Inky — блакитний привид;
Clyde — помаранчевий привид.

віуапккм

Стрічка Мебіуса

Офіційно гра має безкінечну кількість рівнів, але існують особливі рівні, такі як 256-й та 255-й. Особливість 255-го рівня в тому, що він нібито вважався фінальним рівнем і після його проходження гравці знову переходили на 1-й рівень і очки гри нараховувалися спочатку, але незрозумілість в тому, що складність гри залишалася високою.

Згодом усе з’ясувалося, і гра набула статусу нескінченої. А 256-й рівень наполовину складався з випадкових символів „дощиків“ і не міг бути пройдений (оскільки кількість точок на екрані була меншою за необхідну для завершення). Після з’їдання усіх точок персонаж залишався сам-на-сам у порожньому лабіринті з привидами, виходу з рівня не було. Цей рівень одержав назву „Сліпий сектор“. Тепер його можна пройти за допомогою спеціальної програми.

Pac-Man отримав безліч клонів на початку 80-х.Це була дуже успішна гра свого часу, яка зберігає свою популярність і зараз. Як доказ, ось вам Pac-man від Google.

Останні статті

Поринь у гру з новими моніторами від Acer

Автор: Віталій Тарнавський

Acer анонсує новітню лінійку ноутбуків широкого споживання серій Swift, Spin та Aspire

Автор: Віталій Тарнавський

Компанії Porsche Design та Acer представляють ноутбук Porsche Design Acer Book RS

Автор: Віталій Тарнавський

Нові злодії, герої та відьми: три теорії про серіал «ВандаВіжн»

Автор: PlayUA

ВандаВіжн / WandaVision

Sony продемонструвала інтерфейс PlayStation 5

Автор: Віталій Тарнавський

Огляд The Talos Principle

Автор: PlayUA

The Talos Principle

Стімпанк, майбутнє і Nemesis: якими були скасовані ігри про Бетмена

Автор: PlayUA

Batman

Теорія: Багряна Відьма — справжній злодій серіалу «ВандаВіжн»

Автор: PlayUA

ВандаВіжн / WandaVision