p.ua.porsche supercup 2024

Перемога вкутана пітьмою. Огляд третього етапу кубку Porsche Supercup 2024

Автор: Андрій Присяжний

Третій етап Porsche Supercup 2024 від КМАМК SimRacing відбувся минулої середи 17 квітня. Пілоти стартували на трасі, що знаходиться в північній Голландії – Зандворт. Гонка тривала сорок п’ять хвилин в незвичних для багатьох умовах. На першому етапі гонки не було складних погодних викликів. Але не всім пілотам одразу вдалось звикнути до керування автомобілем без Traction Control, що створило деякі труднощі в управлінні. На попередньому етапі учасники вже встигли освіжитись під зливою. Цього ж разу на пілотів чекала суцільна пітьма.

Андрій Поздняков продовжує лідирувати в загальному заліку монокубку Porsche Supercup 2024. Як так сталось? Зараз дізнаємось.

За період практики найкращий час показав Олег Піцик, Андрію Позднякову довелось задовольнятись лише другою сходинкою. Однак на кваліфікації пілоти все ж обмінялись позиціями і з першого місця стартував Андрій Поздняков.

Домінік Хорошавін та Олександр Бородай також обмінялись позиціями. Микита Шапошнік та Олексій Панченко не змогли вийти на старт. Такий розвиток подій лише підігріває очікування розв’язки цієї зустрічі. Адже відсутність одразу двох пілотів з п’ятірки лідерів обіцяє серйозну зміну позицій в турнірній таблиці.

Коло прогріву пройшло без інцидентів, чого не скажеш про стартове коло. Вже в першому повороті трапляється завал за участі великої кількості пілотів. До кінця першого кола Павло Денисенко перемістився на останню позицію, оскільки його розвернуло в першому повороті. Окрім цього три пілоти опинились в боксах – Артем Кальнєв, Віктор Кальмус та Владислав Лавриненко. Перша ж четвірка пілотів залишилась незмінною.

Решта з п’яти кіл були не такі насичені подіями, як перше, але за цей час відбулось чимало важливих подій. Так винуватець аварії на першому колі отримав справедливе покарання у вигляді стоп’н’гоу на тридцять секунд. Кальнєв та Кальмус затримались в боксах і не збирались їх покидати. Бородай помилився при виході з десятого повороту і Хорошавін скористався цим піднявшись на третю сходинку.

За десять кіл гонки змін було небагато. Поздняков поставив найшвидший час кола і встиг відірватись від свого переслідувача на дві з половиною секунди. Владислав Греков теж втратив свою позицію. Його обійшов Андрій Шумарін на сьомому колі. Загалом топчетвірка пілотів відірвалась від решти пілотів на двадцять п’ять секунд.

Третя п’ятірка кіл була наповнена подіями. Спочатку Нагайченко в спробі втримати позицію зіштовхується з Микитою Дембітським, що призводить не лише до контакту, але й розвороту винуватця зіткнення. Загалом Олександр втратив чотири позиції та наприкінці кола поїхав в бокси. Лідери також вирушили на обов’язковий піт-стоп.

На трасі залишився тільки Домінік Хорошавін. Піцик виходить попереду Позднякова. На наступному колі Хорошавін також в боксах. Піцик і Хорошавін на виїзді з боксів опинились в позиції колесо в колесо. Піцик мав перевагу у вигляді розігрітих шин, тому Хорошавін втрачає своє потенційне лідерство. Це також означає, що Андрій Поздняков переміщується з потенційно другої сходинки на третю.

Кола з п’ятнадцятого по двадцяте – це чудовий майданчик для любителів випробовувати свої аналітичні здібності. Головне питання цього відрізку – як вплине пізній піт-стоп Антона Лисенка на розподіл сил та позиції на фініші? Тогочасний лідер гонки залишився єдиним пілотом, який не виконав свою обов’язкову зупинку. З рештою, він став частиною боротьби, ще до того, як поїхав в бокси. Розуміючи своє становище він доволі легко віддав свою позицію.

Остання п’ятірка кіл, як хороший фільм жахів. Поступово і продумано наростає напруга. До кінця невідомо, чи помилиться хтось з пілотів, чи зможуть вони доїхати до фінішу в такому ж порядку? Розв’язка все ближче, таймер добігає кінця. Фініш за два кола. Яким він буде?

Жахастик продовжуються, адже під тривожну музику з пітьми в боротьбу вриваються колові. Вони не просто виникають перед пілотами, а один з них припускається помилки на гальмуванні, що призвело до розвороту.

Олег Піцик встигає проскочити, Домінік Хорошавін ухиляється від зіткнення, але втрачає час. Андрій Поздняков не зміг скористатись моментом і обігнати Хорошавіна. Фінішну лінію пілоти перетинають в такому ж порядку.

За остаточними підсумками в змаганні лідирує Андрій Поздняков. Фініш на третій сходинці не вплинув на його позицію в загальному заліку, але дозволив скоротити відрив його переслідувачам. Олексія Бородая відділяє всього п’ятнадцять балів від лідерської позиції. Олегу Піцику не вистачає двадцяти балів.

Якщо у вас з’явилося бажання переглянути етап — залишаємо на нього пряме посилання.

Дізнатись, як розгорнуться події наступного етапу та стати частиною трансляції можна буде 24 квітня о 21.00 на YouTube-каналі bitlook. Саме там пройде пряма трансляція фінального етапу кубку та ми дізнаємось чи позбавить хтось перемоги Андіря Позднякова.

Більше про ці та інші події в світі українського симрейсингу, поспілкуватись з учасниками змагань чи знайти собі напарника можна на Discord-сервері КМАМК SimRacing.

© Олександр Шимків
Фото: Євген Сайко

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

iPhone 14 Pro Max. Який він?

Автор: PlayUA

iphone 14 01

Баґи, від яких зносить дах і зникають ноги (RDR, FIFA 16). ВиНеЗнали #03

Автор: Володимир Вітовський

ВиНеЗнали

День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу: що подивитсь та послухати на цю тему

Автор: Микола Єрьомін

Хайтарма

Найкращі сервіси для записування пройдених ігор і переглянутих фільмів

Автор: Михайло Петрунів

hltb poster v01

Жаба в колодязі не знає нічого про море: приховані деталі першого трейлера Assassin’s Creed Shadows

Автор: Микола Єрьомін

Святі галичани шукають космічні скарби — інтерв’ю з розробниками шутера SAND

Автор: PlayUA

СВЯТІ ГАЛИЧАНИ ШУКАЮТЬ КОСМІЧНІ СКАРБИ — інтерв’ю з розробниками шутера SAND

Ідеально виконаний вікенд. Огляд п’ятого етапу 7DRIVE TCR Championship

Автор: Андрій Присяжний

7

AirPods Max для ґеймерів — Огляд навушників Hator Phoenix Wireless

Автор: Володимир Бортюк

hator phoenix review site v02