pn new 04 site

Наступне відео

Children of the Sun, Tales of Kenzera: Zau, Stellar Blade — Порадник Ґеймера: Квітень 2024

stellar blade

Пів року без зарплати в Plazma Studio, або як “робити красиво” задарма

Автор: Володимир Вітовський @vovatool

Колись автори “жовтих інформаційних помийок” перестануть критикувати токсичні українські студії… Але цей день ще не настав. Тому що Plazma Studio вирішила показати приклад того, як правильно годувати людей обіцянками, а не вчасно виплачувати робітникам гроші. Погодьтеся, це на рівень вище, аніж робота за “сторі поїнти”. Докиньте сюди ще типову для українського ґеймдеву токсичність, і разом це створює ідеальні умови для вигорання.

Як повідомило редакції PlayUA анонімне джерело, Plazma Studio – студія, яка розробляє мобільні та VR-ігри, не виплачує робітникам заробітну плату вже майже пів року. Попри те, що в компанії працюють переважно українці, її основний офіс розташований на Мальті. При цьому працівники різних відділів часто стикаються з токсичною поведінкою керівників, які не завжди можуть описати фінальне бачення певного проєкту. На сайті компанії вказано, що “це згуртована команда професіоналів”, але факти вказують на зворотнє. Оксана Солопко, CEO у Plazma Studio, систематично відтерміновує дату виплати заборгованостей перед усіма працівниками компанії.

plazma m

скріншоти надані порталу PlayUA анонімним джерелом

За словами анонімного джерела:

Спочатку, якщо й були затримки, то на тиждень-два. І на це особливо увагу ніхто не звертав. Влітку [2023 року] затримки стали більш суттєвими, одного разу це питання було порушене у загальному чаті компанії. Деякі співробітники написали, що вони не виконуватимуть нові задачі. Після цього одразу підключилась СЕО [Оксана Солопко] та повідомила: якщо комусь це не подобається – будемо прощатись…

Наприкінці грудня, коли перед деякими співробітниками борг становив 2,5 місяці, врешті-решт вдалось добитись, щоби на дейлік долучилась СЕО… [Вона] повідомила, що до кінця січня буде розрахунок з усіма (за жовтень та листопад). Наприкінці січня, звичайно ж, ніяких виплат не було. На початку лютого [нам] повідомили, що в компанії очікують переказ грошей наступного тижня, але знову нічого не змінилось.

Та гігантські затримки заробітної плати – це лише верхівка айсберга. Владімір Стєрхов, PO у Plazma Studio, за словами анонімного джерела, часто провокує конфлікти, особливо, коли пропозиції працівників не збігаються з його баченням, яке він не завжди може описати сам. Анонімне джерело описує одну із ситуацій так:

На питання від PM-а та розробників: “Що саме не працює?” – отримували відповідь: “А ви що не дивилися, я кажу воно неправильно працює!” Вже в окремій розмові виявилось, що механіка працює не так, як РО її уявляє, але цього в документах відображено не було.

Дуже часто на додаткові пропозиції чи цілі концепції від працівників, які окрема особа могла розробляти у вільний час, від Владіміра лунали скарги і погрози. Один із таких випадків закінчився тим, що працівника звільнили буквально в той же день, коли він поділився з колегами своїми напрацюваннями. PO вирішив, що займатися “самодіяльністю” його підлеглі не можуть. Цікаво, що цьому працівнику одразу знайшли заміну, але вже з новим робітником трапилася цікава історія. Зі слів анонімного джерела:

На його місце [чоловіка, який поділився власними напрацюваннями] взяли іншого. Але новий [співробітник], побачивши усе, що відбувається, та як проходять дейліки в команди, через місяць роботи вирішив звільнитися. З ним розрахувались лише частково, іншу частину [зарплати] досі не виплатили.

Така поведінка Владіміра стала звичайною справою для працівників Plazma Studio. Cкандали, за словами анонімного джерела, PO влаштовує ледь не кожного тижня під час якогось із загальних дзвінків. Якщо певна команда просила від нього конкретного ТЗ чи вказівок, то доволі часто чула у відповідь, що “зроби красиво, бо як зараз є – некрасиво”.

Як ви розумієте, найбільшою загрозою для деяких працівників Plazma Studio є те, що їм банально можуть не виплатити зарплату. На жаль, токсичність у компанії вже є нормою. Скоріш за все, цього аспекту, зважаючи на темпераменти деяких керівників, позбутися не вдасться. Працівникам Plazma Studio дедалі складніше працювати в таких умовах, адже люди часто не затримуються в компанії й року. Сподіваємося, їм все ж вдасться досягти справедливості.

Чи стикалися ви з токсичною поведінкою на робочому місці? Обов’язково розкажіть про наболіле в коментарях. Звісно, якщо вам це дозволяє зробити NDA.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні відео

Children of the Sun, Tales of Kenzera: Zau, Stellar Blade — Порадник Ґеймера: Квітень 2024

stellar blade

ЗАМІНИВ МЕНІ ПК — Огляд ноутбука Acer Predator Helios 16 (PH16-71)

Acer Predator Helios 16 (PH16-71)

Симрейсер ділиться враженнями від Forza Motorsport (Андрій Ворона)

СИМРЕЙСЕР ділиться ВРАЖЕННЯМИ від Forza Motorsport (Андрій Ворона)

4A Games запрягають у російське ярмо — #PlayNews

4A Games запрягають у російське ярмо — #PlayNews

Чому Hogwarts Legacy — погана гра про Гоґвортс?

Якою МАЛА би бути Hogwarts Legacy

WWE 2K24, Dragon’s Dogma 2, Rise of the Rōnin — Порадник Ґеймера: Березень 2024

rise of the ronin ps5.large.jpg

Про S.T.A.L.K.E.R. 2, ребрендинг VG Entertainment та долю Survarium: інтерв’ю з Русланом Діденком

Про S.T.A.L.K.E.R. 2, ребрендинг VG Entertainment та доля Survarium: інтерв’ю з Русланом Діденком

Справа життя і смерті. Огляд Banishers: Ghosts of New Eden

Banishers: Ghosts of New Eden