Чі. Життя однієї киці

Плануємо випустити декілька новинок цього літа — Стан справ у видавництва Nasha Idea

Автор: Владислав Папідоха @vpapidokha

Попри те, що видавнича індустрія в Україні потроху вчиться жити й працювати в умовах повномасштабної війни, вернутися повністю до звичних темпів роботи виходить мало в кого. Тож ми продовжуємо розпитувати українських видавців мальованих історій щодо стану їхніх справ і на цей раз ми поспілкувалися з директоркою видавництва Nasha Idea, Іриною Олешко.

Ірина Олешко, Nasha Idea

Ірина Олешко, директорка видавництва Nasha Idea

Найперш головне. Як зараз справи у вас та ваших колег? Чи довелося команді покидати рідні місця і як ви з цим впоралися?

Справи як і в усіх, намагаємося працювати в теперішніх умовах. Основна частина співробітників в Дніпрі, директорка з дитиною поїхала до Франції, працює звідти. Тому процес іде, наскільки це можливо.

Які нові виклики постали перед вами після 24 лютого? Чи вдається давати їм раду?

Зараз звісно проблеми з оплатами, не вистачає обігових коштів, друкарні тільки-но запрацювали, тому поновили друк новинок, тому що без них ніяк.

Багато книгарень зачинилися, деякі назавжди. А також дається в знаки відсутність залишків продукції після зими, які зараз необхідно друкувати та знайти на них гроші.

Чи виходить у видавництва продовжувати роботу в умовах війни? Як би ви оцінили продуктивність у порівнянні з попереднім періодом?

Оскільки ми знаходимося в Дніпрі, нам поки що пощастило, і ми маємо можливість працювати. Продажі звісно зменшились порівняно з минулим роком суттєво.

А люди продовжують купляти й читати комікси в умовах повномасштабної війни? Як би ви оцінили обʼєми у порівнянні з періодом до 24 лютого. 

Як не дивно, люди продовжують читати і купувати книжки. Збільшилось бажання покупця, особливо молодого, купувати українською.

А чи слід чекати від вас нових релізів найближчим часом?

Ми ще плануємо випустити декілька новинок цього літа, та ще багато проєктів майже готові, але як швидко ми їх запустимо буде залежати від ситуації.

Як вам вдається знайти внутрішній ресурс для того, щоб продовжувати рухатися вперед в цей складний період?

Ми віримо в майбутнє нашої незалежної України, а мова і незалежність завжди поряд. І тому це важливо не покидати цю справу, бо попит на книжки однозначно буде.

Зараз багато людей вимушено переселені і знаходяться у відриві від домівки. В такий час не хочеться обростати новими речима. Тож, можливо, аудиторія може якось підтримати ваше видавництво у цей період окрім як придбання фізичних копій ваших книг? Придбати електронку, задонатити тощо.

Для нас підтримка – це продовжувати купувати наші книжки – та чекати нових томів і не купувати неліцензійну продукцію. А також розповідати більше про нас, про те, що ми робимо, чим більше в нас буде нових читачів – тим швидше ми будемо зростати.

***

Придбати роботи видавництва Nasha Idea можна за цим посиланням. Від себе рекомендую пильненько придивитися до манґи про життя киці Чі.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

WWE 2K24, Dragon’s Dogma 2, Rise of the Rōnin — Порадник Ґеймера: Березень 2024

Автор: Володимир Бортюк

rise of the ronin ps5.large.jpg

Очищувачі повітря Dyson: чому варто купити перед настанням літа

Автор: PlayUA

dyson 01

Що таке фільтр-регулятор повітря

Автор: PlayUA

air

Топ TV для ігор на консолі

Автор: PlayUA

gaming tv 01

Конячки підкорились? Як пройшов третій етап KMAMK Ferrari Challenge 2024

Автор: Гладкий Максим

p.ua.ferrari challenge

Підбірка безкоштовних кооперативних ігор для компанії друзів у Steam

Автор: Анна Колінчук

DDrace Network

Як створити рекламний ролик, який продає

Автор: PlayUA

video production 02

Нові маршрутизатори Acer Vero Connect та Predator Connect вже у продажу

Автор: PlayUA

acer wifi

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: