Чі. Життя однієї киці

Плануємо випустити декілька новинок цього літа — Стан справ у видавництва Nasha Idea

Автор: Владислав Папідоха @vpapidokha

Попри те, що видавнича індустрія в Україні потроху вчиться жити й працювати в умовах повномасштабної війни, вернутися повністю до звичних темпів роботи виходить мало в кого. Тож ми продовжуємо розпитувати українських видавців мальованих історій щодо стану їхніх справ і на цей раз ми поспілкувалися з директоркою видавництва Nasha Idea, Іриною Олешко.

Ірина Олешко, Nasha Idea

Ірина Олешко, директорка видавництва Nasha Idea

Найперш головне. Як зараз справи у вас та ваших колег? Чи довелося команді покидати рідні місця і як ви з цим впоралися?

Справи як і в усіх, намагаємося працювати в теперішніх умовах. Основна частина співробітників в Дніпрі, директорка з дитиною поїхала до Франції, працює звідти. Тому процес іде, наскільки це можливо.

Які нові виклики постали перед вами після 24 лютого? Чи вдається давати їм раду?

Зараз звісно проблеми з оплатами, не вистачає обігових коштів, друкарні тільки-но запрацювали, тому поновили друк новинок, тому що без них ніяк.

Багато книгарень зачинилися, деякі назавжди. А також дається в знаки відсутність залишків продукції після зими, які зараз необхідно друкувати та знайти на них гроші.

Чи виходить у видавництва продовжувати роботу в умовах війни? Як би ви оцінили продуктивність у порівнянні з попереднім періодом?

Оскільки ми знаходимося в Дніпрі, нам поки що пощастило, і ми маємо можливість працювати. Продажі звісно зменшились порівняно з минулим роком суттєво.

А люди продовжують купляти й читати комікси в умовах повномасштабної війни? Як би ви оцінили обʼєми у порівнянні з періодом до 24 лютого. 

Як не дивно, люди продовжують читати і купувати книжки. Збільшилось бажання покупця, особливо молодого, купувати українською.

А чи слід чекати від вас нових релізів найближчим часом?

Ми ще плануємо випустити декілька новинок цього літа, та ще багато проєктів майже готові, але як швидко ми їх запустимо буде залежати від ситуації.

Як вам вдається знайти внутрішній ресурс для того, щоб продовжувати рухатися вперед в цей складний період?

Ми віримо в майбутнє нашої незалежної України, а мова і незалежність завжди поряд. І тому це важливо не покидати цю справу, бо попит на книжки однозначно буде.

Зараз багато людей вимушено переселені і знаходяться у відриві від домівки. В такий час не хочеться обростати новими речима. Тож, можливо, аудиторія може якось підтримати ваше видавництво у цей період окрім як придбання фізичних копій ваших книг? Придбати електронку, задонатити тощо.

Для нас підтримка – це продовжувати купувати наші книжки – та чекати нових томів і не купувати неліцензійну продукцію. А також розповідати більше про нас, про те, що ми робимо, чим більше в нас буде нових читачів – тим швидше ми будемо зростати.

***

Придбати роботи видавництва Nasha Idea можна за цим посиланням. Від себе рекомендую пильненько придивитися до манґи про життя киці Чі.

Останні статті

5 фактів про нові пригоди Соніка у кіно

Автор: PlayUA

Їжак Сонік 2

Ретроспектива Resident Evil. Випуск 08: Resident Evil 4 (2005)

Автор: Андрій Нагорний

Resident Evil 4

Радянський Союз у руїнах. Інтерв’ю з Дмитром Мартиненком, співзасновником AtomTeam

Автор: Володимир Вітовський

AtomTeam

Two Point Campus, Saints Row, Tinykin — Порадник Ґеймера: Серпень 2022

Автор: Володимир Бортюк

Saints Row

Топ-15 ігор у бібліотеці PlayStation Plus Extra

Автор: Владислав Папідоха

PlayStation Plus Extra

Які підписки бувають на PlayStation та що вони дають?

Автор: Владислав Папідоха

PlayStation Plus

F1 2022, Stray, Xenoblade Chronicles 3 — Порадник Ґеймера: Липень 2022 (тепер і у текстовому форматі!)

Автор: Володимир Бортюк

Stray

Супроти війни. Інтерв’ю з Альбертом Ковніром, засновником Sandman Team

Автор: Володимир Вітовський

Through the Nightmares

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: