Uncharted: Legacy of Thieves Collection

Платне нітро-прискорення — Враження від Uncharted: Legacy of Thieves Collection

Автор: Владислав Папідоха @vpapidokha

Uncharted 4 та Uncharted Lost Legacy були одними з найкрасивіших ігор свого покоління. Вийшовши понад 5 років тому, вони вражали рівнем візуального виконання, задля досягнення якого в рівних пропорціях добре попрацювали як над технічною складовою, так і над графічним дизайном гри. І навіть зараз, коли нове покоління консолей вже понад рік на полицях, а гравці досі шукають щелепи після знайомства з Ratchet & Clank: Rift Apart, останні проєкти з франшизи не те щоб здаються привидом минулої краси. Втім, студія Naughty Dog вирішила перестрахуватися і випустила графічний апґрейд для PS5 (а заодно й для ПК, бо реліз вже цьогоріч) за окремі гроші. Та чи варто платити за графічний патч?

Як це зазвичай буває з графічними патчами, покращення показуваного варто шукати з лупою. Якщо ви очікуєте вау-ефекту від картинки і вже грали в ці ігри раніше — даремно. Хіба грали ви в них настільки давно, що геть все забули, тоді Uncharted 4 та Lost Legacy вразять вас без всяких покращень. Скільки я не приглядався, не підходячи впритул до екрана — нічого нового не бачив. І навіть на скріншотах з прямим порівнянням зауважував хіба темніші тіні.

Втім, є й помітніші зміни. У Uncharted: Legacy of Thieves Collection три режими відображення:
* fidelity — чесні 4К у 30 кадрах за секунду для власників великих телевізорів
* performance — базовий режим з шаховим 4К та 60 FPS
* performance+ — режим зі 120 FPS, але роздільною здатністю FullHD (1920×1080)

Тут уже доведеться обирати. Бо з одного боку, обидві гри шалено красиві і насолоджуватися видами тутешніх локацій в 4К, хай і з невисоким фреймрейтом, хочеться. З іншого ж, це з біса насичені та динамічні пригоди, яким неймовірно пасує збільшена до 120 кадрова швидкість. І тут мене чекало розчарування, бо як такого вибору не отримав. Моя карта відеозахоплення не вміє пускати через себе більше як 60 кадрів за секунду, тож PS5 не розпізнала можливість мого монітору видавати 144 Hz, а роздільної здатності 4К там ніколи й не було. Тож у мому випадку, знайомитися довелося практично з тими ж іграми, що й кілька років тому.

Втім, це не зіпсувало моїх вражень, бо обидві гри все ще дають жару і добре розбавляють січневе релізне затишшя. Ймовірно, Uncharted: Legacy of Thieves Collection буде крутим оновленням для власників великих телевізорів або ж швидких моніторів, на шляху до яких немає “дамб”. Так, вам доведеться докупити його або ж доплатити за крутішу версію бандлу з двох ігор, якщо ви раптом їх не маєте, але ціна в 300 грн за два апґрейди разом видається не надто великою. Зрештою це причина перепройти одну з кращих пригодницьких ігор останньої десятирічки. Та навіть в такому світлі, ідея платити за патчі видається неприємною. Особливо поглядаючи в сусідній табір, де такого не практикують.

Останні статті

Усі відсилки в промові Володимира Зеленського на церемонії відкриття 75-го Каннського кінофестивалю

Автор: Зімін Антон

zelensky cannes 01

Відсипали на решту: Стан ігрового розділу Netflix у першій половині 2022 року

Автор: Владислав Папідоха

Netflix

Відновилися на 30-40% – Стан справ у видавництва Vovkulaka

Автор: Владислав Папідоха

«Hellboy. Winter Special 2019», видавництво Vovkulaka

ВиНеЗнали #01. Бракований Most Wanted та справжній Prince of Persia 4

Автор: Володимир Вітовський

Prince of Persia: The Forgotten Sands (Wii)

Враження від бети Overwatch 2

Автор: PlayUA

Overwatch 2

Люті вітри — Враження від першого тому «Мідлвест»

Автор: Владислав Папідоха

Мідлвест

Return to Monkey Island: піратські пригоди повертаються, а разом з ними класичне протистояння

Автор: Микола Єрьомін

Return to Monkey Island

Створення української школи магії: Інтервʼю з розробницями візуальної новелли Moon Chai

Автор: PlayUA

Moon Chai

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: