web analytics

Інді-розробники готові знімати ігри з продажу через нову монетизацію Unity

Компанія Unity вчора анонсували зміни монетизації свого популярного рушія, які миттєво перетворили їх на головних ворогів розробників.

Ось у чому справа: з 1 січня 2024 року Unity почнуть стягувати з розробників комісію за кожне встановлення гри після певного порогу, який є різним для підписок Unity (Plus, Pro та Enterprise).

Може здатися, що все не так погано, мовляв, не так вже й багато хоче компанія за використання свого рушія. Проте розробники звернули увагу, що попередньо до встановлень зараховувалися демки, безкоштовні вихідні, роздачі та завантажування через підписки. Інакше кажучи, розробники популярних ігор на Unity автоматично приречені на банкрутство. Це було б лише питанням часу.

Припустимо, у нас є проєкт, який приносить нам 200 тисяч доларів і ми укладаємо угоду з Microsoft. І там її встановлюють, скажімо, 15 мільйонів разів. Мені доведеться заплатити 20 центів за всі ці встановлення?

написав один із розробників

Представники Unity намагалися якось залагодити хейт, що посипався зі всіх сторін, акцентуючи на тому, що нова монетизація вплине на невелику кількість користувачів рушія, але шкоди вже було завдано. Дійшло до того, що автори Cult of the Lamb, а за ними й чимало інших розробників публічно висловили готовність зняти свої ігри з продажу, щойно нові правила монетизації набудуть чинності.

Ви не можете довіряти партнеру, який здатен змінити угоду, після того, як вона укладена.

написав розробник Gloomwood Діллон Роджерс

Після такої кількості негативу Unity оголосили про те, що напрямок політики буде змінений з «кількості встановлень» на «кількість придбань» (що визначатиметься першим встановленням. Як заявив представник компанії, вони сподіваються, що таке рішення розвіє невдоволення розробників через можливу велику кількість цілеспрямованих встановлень. Що ніяк не вирішує питання участі проєктів у роздачі тої чи іншої крамниці.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Apple знову перешкоджає випуску Fortnite на iOS

fortnite

Apple щодня втрачатиме 50 000 000$, поки не поліпшить умови для сторонніх крамниць на iOS для ЄС

app store

SEGA відмовляється від купи власних рушіїв на користь Unreal Engine

sonic

Понад 50% розробників використовують ШІ, а мультиплеєрні ігри заробляють на 10% більше

Термінатор

Apple влаштовує пекло для сторонніх магазинів

p.ua.apple store

Лиш за цей місяць ігрова індустрія звільнила 6 000 працівників

звільнений

Unity звільняє 25% працівників

p.ua.unity 25

Безкоштовний ремастер The Elder Scrolls II: Daggerfall нарешті отримав версію 1.0

The Elder Scrolls Daggerfall