Помер Тору Окада, дизайнер музичної айдентики PlayStation

Деякі люди потрапляють в історію незвичними, короткими але дуже іконографічними творами. Японський музикант і композитор Тору Окада, який помер 14 лютого 2023 року (стало відомо широкому загалу про це лише 23 лютого) досить істотно відомий у рідній Японії як член численних музичних колективів. Однак без перебільшення весь світ чув принаймні один його твір… Який сягає дай Боже секунди. Мова іде про звук, які ви кожен раз бачите разом з логотипом консолей PlayStation.

Хоч це і не було його основною спеціалізацією, на момент запуску першої PlayStation у 1994 році Окада вже працював у ігровій індустрії. Зокрема єдиний його сольний альбом це саундтрек для гри 1990 року SD Gundam Gaiden: Knight Gundam Story, випущеній ще на Famicom (NES) у 1990 році. Хоча в самій грі звук було змодульовано восьмибітним процесором, альбомна версія зіграна Окадою у іншому, багатшому аранжуванні і випущена на CD.

Ймовірно найбільш відомим з колективів у яких грав Окада був арт-рок гурт Moonriders, членом якого також був Кеїчі Судзукі, композитор легендарної ігрової франшизи EarthBound. Сам же Окада більше працював в цій іпостасі на фільмах та серіалах, як ігрових так і аніме, зокрема повнометражному Time of Eve. Крім того в його доробку музика для рекламних роліків ігрової франшизи Crash Bandicoot.

Окаду часто називали просто — Маестро. Віртуоз міг грати на всьому, що мало клавіші, а також був гарним аранжувальником, саунд-продюсером та трохи вокалістом. Він також був відомий ексцентричним зовнішнім виглядом і веселою вдачею.

Тору Окаді було 73 роки. Причиною смерті стала зупинка серця.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Затягне і не відпустить — Огляд Balatro

balatro

У 2023 році ґеймери провели 60% часу в іграх, яким понад 6 років

fortnite

Шпигун PlayStation проник у Xbox – фанати шоковані

xbox series x and s

Джим Раян вважає, що PS5 може стати найуспішнішою консоллю Sony

p.ua.Джим Раян

«Ультимативний ігросервіс»: Нові деталі перезапуску Marathon від Bungie

marathon

Керівництво Sony вважає придбання Bungie невдалою інвестицією

marathon

Ось як виглядала скасована мультиплеєрна Spider-Man: The Great Web від Insomniac

spider man

Sea Of Thieves має першість за передзамовленнями у кількох країнах на PlayStation

sea of thieves