Помер зірка “Твін Піксу” Ел Стробел

Як і в багатьох інших випадках у 2017 році нам поталанило ще раз побачити акторів, які вже пішли з акторства, але зробили виключення для серіалу “Твін Пікс” (наш огляд). 2 грудня 2022 року у віці 83 років від нас пішов Ел Стробел, легендарна однорука людина з творіння Девіда Лінча та Марка Фроста. У 50 років Ел Стробел отримав роль всього життя. Сталося це випадково — для пілоту нового серіалу “Північнозахідний пассаж” була потрібна однорука людина, щоб зробити ефектний реверанс в сторону класики американського телебачення — серіалу “Втікач” (The Fugitive). Те, що повинно було бути фактично однією сценою стало найбільшою роллю в фільмографії однорукого характерного актора, яку він грав з перервами майже тридцять років.

Були в цій фільмографії і інші пункти. Вперше до кіно Ел Стробел став причетним у 1972 році, але зовсім не як актор: на концерті культової рок-групи Grateful Dead він знімав на любительску кінокамеру певні матеріали, які десятиліття потому, у 2013 році, стали частиною фільму-концерту Sunshine Daydream. Цей матеріал був вже знятий однією правою — ліву руку Стробел втратив у 17 років, в автомобільній аварії. Це не стало на заваді акторству, яке Стробел любив і в якому вперше спробував себе на базі Ореґонського університету, де грав Шекспіра.

В кіно сорокадворічний Стробел вперше з’явився у фільмі 1986 року “Гра тіней” (Shadow Play). Вже невдовзі те, що Стробел виглядає як людина не з нашого часу якщо не з нашого всесвіту помітили режисери: у 1990 році він двічі грав персонажей снів. Однак якщо фільм Sitting Target, випущений одразу на відео відомий лише прихильникам актора та іншим кіноархеологам, то “Твін Пікс” (Twin Peaks) в тому чи іншому вигляді бачили всі. Потрапивши на очі режисеру Девіду Лінчу, Стробел (який повинен був мати лише одну невелику сцену без діалогів) невдовзі став одним з найважливіших персонажів авторської міфології Марка Фроста та Девіда Лінча. Майк, (однорука істота що вселилася в одноруку людину, Філіпа Жерара) мав гіпнотичний ефект на глядача з першої ж сцени зі словами. І які то були слова!

Подальшу долю Ела Стробела неможливо відділити від Майка. Незбагненна сила, яка вирішила стати на сторону добра (хоча її права рука воліла б іншого) є невід’ємною частиною серіалу. Ще більше акторської майстерності знадобилося цій особливій людині у повнометражному сиквелі і приквелі водночас. “Вогонь, іди зі мною” (Twin Peaks: Fire Walk With Me) знімали настільки ретельно й виважено, що матеріалу вистачило б на два фільми. Зрештою і вистачило: “Відсутні шматки” (The Missing Pieces), які нарешті вперше побачили світ у 2014 році, люди тоді сприйняли як останній новий матеріал зі всесвіту “Твін Пікс”.

Однак це був лише пролог до цілого нового сезону і одним з перших для нього Девід Лінч почав шукати саме Ела Стробела. Хоча актор вже вийшов на пенсію, у віці 78 років він впевнено повернувся до ролі всього життя, з’явившись у дев’яти з вісімнадцяти серій нового сезону. Для третього сезону “Твін Піксу” Майк є інтеґрально важливим персонажем. Як і у випадку Френка Сільви, який грав Боба (і якого довелося повертати до життя візуальними ефектами і монтажем), ніхто інший просто не зміг би це втілити, тож добре що у Стробела ще разочок вийшло.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Загадкова людина в кадрі і поза ним: помер актор Роберт Блейк

Шосе в нікуди

Не лише Сонні з “GTA: Vice City”: помер актор Том Сайзмор

Джон Карпентер — ідеальний режисер для кіноверсії Dead Space (але це навряд чи станеться)

dead space carpenter1

Помер художник, скульптор, музикант та піонер експериментального кіно Майкл Сноу

Michael Snow

Дійсно новорічне кіно: як не підмінити Новий Рік Різдвом і все одно мати гарний настрій

Four Rooms

Помер легендарний композитор Анджело Бадаламенті

Анджело Бадаламенті

Вийшов перший трейлер нового фільму Стівена Спілберґа “Фабельмани”

The Fabelmans

Помер актор Ленні фон Долен, зірка “Твін Піксу” та Red Dead Redemption II

Твін Пікс