Померла легендарна акторка Анджела Ленсбері, зірка серіалу “Вона написала вбивство”

11 жовтня у віці 96 років відійшла у вічність легендарна акторка Анджела Ленсбері. Кар’єра Ленсбері охоплює вісім десятиліть — на сцені вона дебютувала у 1942 році, а першу роль в кіно отримала через два роки. І одразу дуже помітну. Фільм “Світло газових ліхтарів” (Gaslight) став програмною класикою американського кінематографу, створив цілий піджанр “gaslight noir” та збагатив англійську мову дієсловом “gaslight”, який означає злочинні намагання переконати когось в тому, що вони нездорові психічно чи фізично, або мають проблеми які в них насправді немає. Молодій акторці ця стрічка відразу ж принесла номінацію на “Оскар”.

Невдовзі їх у Ленсбері було вже три, всі — за другопланові ролі. На відміну від багатьох акторок свого часу, Ленсбері комфортно почувалася в амплуа характерної актриси, концентруючи увагу на другорядних, але цікавих ролях. За кар’єру Лансбері назбирала величезну кількість номінацій на всі можливі премії — “Оскар”, “Еммі”, “Греммі”, нагорода Акторської гільдії США… Однак хтось вічно обходив її в багатьох із номінацій: найбільш прихильною до визнання талантів Ленсбері були “Золотий глобус” і театральна премія “Тоні”.

Що ніяк не вкладається в голові, то це те, що Ленсбері жодного разу не отримала за головну роль свого життя — письменниці й детективки Джессіки Флетчер у надпопулярному детективному серіалі “Вона написала вбиство” (Murder, She Wrote). Серіал протримався в ефірі 12 років (з 1984 по 1996 рр.), мав кросовер з іншим відомим серіалом “Детектив Маґнум” (Magnum P.I.) і врешті-решт був продовжений ще чотирма телефільмами (1997, 2000, 2001, 2003).

“Вона написала вбивство” зробив акторку беззаперечною іконою детективного жанру на рівні Лейтенанта Коломбо у виконанні Пітера Фалька (важко повірити, але були й інші виконавці цієї ролі) та Пуаро у виконанні Девіда Суше. Окремою “фішкою” серіалу, окрім беззаперечної харизми самої Ленсбері, стала його разнобарвність — сюжети серіалу охоплювали величезну кількість тем, які глядач подекуди навіть не очікував побачити в детективному шоу в прайм-тайм: комікси, вампіри, комп’ютери, хакерство, VR… Серії на останні теми навіть ретроспективно отримали схвальні відгуки багатьох сучасних глядачів. Американська YouTube-оглядачка всілякої дивини PushingUpRoses присвятила цілий веб-серіал оглядам дивних серій “Вона написала вбивство”, так їх було багато.

Але багато було й інших ролей Анджели Ленсбері, яких стало ще більше. Окрім детективних шоу та фільмів, Ленсбері знайшла себе у ще одній ніші — у якості акторки озвучення. Тут візитівкою акторки стала роль живого заварника пані Поттс в діснеєвській класиці 1991 року “Красуня і чудовисько” (Beauty and the Beast). Як і до ролі Джессіки Флетчер, Ленсбері поверталася до цього образу часто, зі задоволенням і за найменшої нагоди. У тому числі це додало у фільмографію акторки дві відеогри — Disney’s Beauty and the Beast Magical Ballroom у 2000 році та Kingdom Hearts II у 2006.

Попри поважний вік, Анджела Ленсбері не полишала ні екранів, ані сцени аж до самої смерті, яка настала уві сні за п’ять днів до 97-ліття акторки. Останньою роллю Ленсбері в кіно знову став детектив — продовження хітової стрічки Раяна Джонсона, “Ножі наголо: Скляна цибуля” (Glass Onion: A Knives Out Mystery). Фільм вийде на Netflix 23 грудня 2022 року.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

10 найпопулярніших фільмів на Netflix

action movies netflix

Творці Stellar Blade готуються до розробки продовження і портують гру на ПК

stellar blade cover

Серія Kingdom Hearts нарешті з’явиться в Steam

kingdom hearts

Nintendo придбала студію, яка портувала Hogwarts Legacy на Switch

hogwarts legacy

Скарлетт Йоганссон обурена голосом штучного інтелекту OpenAI

p.ua.scarlett

Стратегія Songs of Conquest вийшла з дочасного доступу

p.ua.songs of conquest

Larian Studios відкрили офіс у Варшаві

p.ua.larian Варшава

Фільм «Уявні друзі» зібрав 10 мільйонів доларів у перший день прокату

p.ua.Уявні друзі