Померла співачка Джулі Круз, голос серіалу “Твін Пікс”

9 червня у віці 65 років, покінчивши життя самогубством, померла співачка Джулі Круз, чиї пісні нерозривно пов’язані для багатьох з фільмами та серіалами Девіда Лінча. Так вже вийшло, що саме слова Девіда Лінча і музика його постійного композитора Анджело Бадаламенті найбільше розкрили незвичайний, ніби потойбічний голос співачки.

Дочка стоматолога з Крестона у штаті Айова, завжди розуміла що хоче пов’язати своє життя з музикою. Навчившись грати на валторні в університеті Дрейка у рідному штаті (що, як стверджують, вплинуло на незвичність її вокальної техніки), Круз спочатку перебралася у Міннеаполіс грати у дитячому музичному театрі, а потім у Нью-Йорк. Саме в останньому вона познайомилась з Анджело Бадаламенті. У 1985 році Бадаламенті вперше працював з Девідом Лінчем на фільмі “Синій бархат” (Blue Velvet) і коли обрана режисером пісня гурту This Mortal Coil “Song to the Siren” виявилася занадто дорогою для порівняно невеликого бюджету, Лінч і Бадаламенті вирішили написати подібну пісню самі. Саме така комбінація: Бадаламенті як композитор, Лінч як автор тексту (іноді композитор теж) і Круз на вокалі вже невдовзі стане зірковою.

Це “невдовзі” настало через чотири роки, коли Лінч покликав як Бадаламенті так і Круз у пілот серіалу “Твін Пікс” (Twin Peaks, наш огляд). В цій першій серії серіалу Круз співала дві пісні за авторством Бадаламенті та Лінча — “Falling” (інструментальний варіант якої є основноб темою серіалу) та “The Nightingale”. Трохи далі, у п’ятій серії першого сезону Лінч використав ще одну пісню у виконанні Круз, “Into the Night”, можливо найбільш недооцінений сеанс гіпнозу у саундтреці який цим відомий загалом.

У тому ж 1989 році усі пісні Круз для “Синього бархату” і “Твін Пікс” увійшли у її дебютний альбом як співачки, Floating into the Night. Однак Лінчу і Бадаламенті мало було зробити Круз відомою співачкою, вони також помітили її акторські здібності (до того використані у низці другорядних телеспектаклів) тож гіпонтичний голос з “Твін Піксу” отримав ще й її обличчя. Окрім пілоту Круз з’явилася у одній з найбільш важливих серій другого сезону, де вона співає “Rockin’ Back Inside My Heart” і “The World Spins”.

У тому ж 1990 році що і появи в “Твін Пікс” Круз знялася і заспівала у фільмі-концерті Лінча Industrial Symphony No. 1: The Dream of the Brokenhearted (переважно пісні з того ж “Твін Піксу”), а після того у пріквелі і водночас сіквелі “Твін Піксу”, “Вогонь, іди зі мною” (Twin Peaks: Fire Walk with Me).

Другий альбом співачки, The Voice of Love, який вийшов у 1993 році все ще був просякнутий внеском Бадаламенті і Лінча, проте на ньому співробітництво Круз з цим тандемом надовго припинилося. На той час півачку вже почали помічати деінде, тож її пісні почали звучати з усіх усюд — від “Бівіса і Баттхеда” (Beavis and Butt-Head) та фільму “Крик” (Scream) до відеогри 2001 року Kinetica. Третій альбом Круз The Art of Being a Girl вийшов у 2002 році і охарактеризувався вже більш електронним та джазовим звучанням, хоча прихованим бонус-треком на цьому альбомі все одно була “Falling” з “Твін Піксу”, впливу якого на свою кар’єру співачці було вже не уникнути. У 2003 році Круз здійснила мрію зіграти в театрі The Public Theater у Нью-Йорку. В постановці Radiant Baby про художника графітті Кіта Герінґа вона зіграла одразу чотири ролі.

Наприклад у 2010 році коли серіал “Ясновидець” (Psych) зібрав для спеціальної серії яка була даниною поваги “Твін Піксу” величезну кількість акторів які в ньому знімалися, запросили також і Круз, переспівати головну тему цього серіалу на манер “Твін Піксу”. Окрім того використали у цій серії і пісню “Kool Kat Walk” за авторством Лінча і Бадаламенті.

Після свого останнього, четвертого альбому My Secret Life (“Моє таємне життя”) у 2011 рокці Круз ніби анонсувавши ним бажання певної приватності майже повністю зникла з полю зору, лише зрідка виступаючи з концертами (переважно на фестивалях присвячених “Твін Піксу)”. Втім, повернутися до третього сезону “Твін Піксу” не відмовилась, хоч і розкритикувала рішення засунути її анкор “The World Spins” на фінальні титри (хоча титри роблять велику перерву на істотну частину пісні, а оригінальне виконання цієї пісні у другому сезоні теж було переважно на титрах).

Лінч на критику абсолютно не образився і на своюєму YouTube-каналі David Lynch Theater зробив окремий відео-некролог.

Джулі Круз покінчила життя самогубством бо, за повідомленням її чоловіка Едварда Ґріннана, втомилася від боротьби з важким автоімунним захворюванням, системним червоним вовчаком (який часто згадується у серіалі “Доктор Гаус”) та депресією. В останні роки хвороба почала завдавати Круз суттєвого болю та впливала на можливість стояти та ходити.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Загадкова людина в кадрі і поза ним: помер актор Роберт Блейк

Шосе в нікуди

Не лише Сонні з “GTA: Vice City”: помер актор Том Сайзмор

Джон Карпентер — ідеальний режисер для кіноверсії Dead Space (але це навряд чи станеться)

dead space carpenter1

Помер художник, скульптор, музикант та піонер експериментального кіно Майкл Сноу

Michael Snow

Дійсно новорічне кіно: як не підмінити Новий Рік Різдвом і все одно мати гарний настрій

Four Rooms

Помер легендарний композитор Анджело Бадаламенті

Анджело Бадаламенті

Помер зірка “Твін Піксу” Ел Стробел

Al Strobel

Вийшов перший трейлер нового фільму Стівена Спілберґа “Фабельмани”

The Fabelmans

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: