Поцуплене “залізо”: як крадуть Nvidia GeForce та PlayStation 5

“Перекидання” (The Rollover) — так називається тип пограбування, численість якого різко зросла у Великій Британії. Сутність його полягає у тому, що за наживою члени організованих злочинних угруповань лізуть на дахи вантажівок прямо під час їх руху (на швидкості щонайменше 50 миль на годину), щоб вкрасти крам під час перевезень. Як повідомляє The Times кількість таких злочинів досить стрімко зросла і цьогоріч було вже щонайменше 27 випадків. Злочинців особливо цікавлять великі партії телевізорів і мобільних телефонів, тютюнові вироби і… PlayStation 5.

Не те щоб тип злочину був сильно новим, але раніше його частіше можна було побачити у кіно, ніж на вулицях. Наприклад, у класичному “Шаленому Максі” (Mad Max) 1979 року, банда байкерів на чолі з Пальцерізом (недавно відійшовий у кращий світ Г’ю Кіяс-Берн) цупить на ходу бензин. Каскадерський трюк якнайкраще показує, наскільки ризикованою може бути будь-який подібний процес під час руху.

От тільки те, що цуплять не бензин, а PlayStation 5 це вже частина загальної і досить хвилюючої тенденції — коштовне “залізо” крадуть зі складів та під час перевезень по всьому світу. В Україні підтверджених крадіжок нової консолі поки що не було, але це поки що: видання ITC.ua повідомляло, що вислана їм на огляд партнерами тестова консоль безслідно зникла з начеб-то нового складського приміщення Нової Пошти, ще не обладнаного камерами стеження. За даними самої Нової Пошти у них зникає не більше 0,03% усіх відправлень, у випадку чого отримувач отримує компенсацію.

Ще один резонансний випадок останнього часу — крадіжка цілої партії відеокарт Nvidia GeForce RTX 3090 прямо з фабрики MSI у Китаї. Всього поцупили щонайменше 220 карт загальною вартісттю близько $300 000. Наразі за будь-яку інформацію щодо того, куди вони могли подітися призначена винагорода у 100 000 юаней (близько $15 313).

Крім відеоігрового компоненту PlayStaton 5 і GeForce RTX 3090 поєднує ще один фактор — високий попит, що спричинює якщо не дефіцит, то точно гонитву за товаром. З часу своєї появи на ринку у вересні-жовтні вся серія відеокарт GeForce 3000 встигла стати настільки ходовим товаром, що попит на разі обганяє наявну кількість товару у локальних дилерів. Саме цьому повинен був зарадити нещодавний переніс на два тижні релізу GeForce RTX 3070 у жовтні.

GeForce RTX 3090, що його й поцупили у відносно великих кількостях, належить до тієї ж лінійки, але має значно більшу потужність і, як наслідок, вартість. Ця відеокарта розрахована на ігри з роздільною здатністю 8K.

Читайте також

Ґеймпад XBOX може отримати деякі функції нового DualSense

Ghostwire: Tokyo була перенесена на 2022

Глянути ближче на загадкову Abandoned вдасться наступного місяця

Abandoned

Капіталізація NVIDIA перевищила 500 млрд доларів

Не поспішай купувати PlayStation 5! (Rendaros UA)

Контролери DualSense для PS5 в нових кольорах вже доступні в магазинах України

The Medium вийде на PlayStation 5 у вересні

The Medium

Demon’s Souls Remake на PS5 не для всіх (Таємна кімната)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: