Прем’єра українського фільму “Памфір” відбудеться на Каннському кінофестивалі

Прем’єра українського фільму “Памфір”, дебютного повного метру призера численних міжнародних кінофестивалів, режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука, відбудеться в престижній програмі Канського кінофестивалю “Двотижневик режисерів” (Quinzaine des Réalisateurs). Стрічка спільного виробництва України, Франції, Польщі та Чилі розповідає про чоловіка середніх років з Прикарпаття, який повинен обирати між чесним зведенням кінців з кінцями і можливістю більше заробити для своєї родини, яка може обернутися темним та тернистим шляхом. Фільм став переможцем 11 пітчингу Держкіно України, отримавши фінансування. Розробка проєкту здійснювалась за підтримку Українського культурного фонду, а до знімального процесу сприяла Чернівецька обласна державна адміністрація. Головну роль у фільмі виконує актор Олександр Яцентюк, у основному акторському складі задіяні також Соломія Кирилова, Станіслав Потяк, Мирослав Маковійчук, Олена Хохлаткіна, Іван Шаран та Олександр Ярема.

Цьогорічний “Двотижневик” проходитиме в Каннах з 18 по 27 травня. Програма існує з 1969 року і зарекомендувала себе як стартовий майданчик багатьох видатних режисерів — свої ранні роботи тут демонстрували Джордж Лукас, Вернер Херцоґ, Райнер Вернер Фассбіндер, Мартін Скорсезе, Джим Джармуш, Ксав’є Долан, Хлої Чжао та багато інших.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Конфліктологія українського кіно: чому Шевченківську премію цьогоріч не отримає не лише “Памфір”, а взагалі жодна стрічка

Безкоштовні книжки про українське мистецтво від «Мистецького Арсеналу»

arsenal03

Суспільне Медіатека: унікальний онлайн-архів відео та аудіо доступний в режимі бета-версії

Суспільне Медіатека

Довгоочікуваний український нуар “Генделик” виходить в широкий прокат 16 листопада

Генделик

“Мої думки про кіно”: відомий український режисер Антоніо Лукіч завів канал на YouTube

Мої думки про кіно

З чого почати знайомство з японським кіно — Підбірка фільмів від Хідео Коджіми!

Criterion Collection

«Довбуш» став найкасовішим українським ігровим фільмом року

Довбуш

Український режисер Дмитро Сухолиткий-Собчук підписав контракт з американським агентом