Прев’ю Hand of Fate

В епоху тотальних римейків і перезапусків краще не сподіватися на щось нове. Але поясни це безнадійним романтикам, які не знімаючи рожевих окулярів завзято кують щось незвичне, вигадливе, вічне. Втім Hand of Fate — це не зовсім нове, радше зовсім небачене поєднання давно забутого старого.

«Загорніть дві — мені і моєму діду, фанату D&D»

Незалежним творцям із Defiant Development таки вдався незвичний експеримент із поєднання багатьох механік. Але найдивовижніше те, що у цій покроковій настільній картковій грі бої відбуваються у реальному часі. Все, далі можна не розповідати, загорніть дві — мені і моєму діду, фанату D&D.

Справді, від цієї можливості виникає відчуття якогось подвійного чи потрійного заглиблення у віртуальний світ і без будь-яких ок’юлус-ріфтів. В основі Hand of Fate лежить уже згадана механіка настільних карткових ігор: ти тягнеш з колоди карту, ворог тягне, у кого сильніша, той переміг. До цього додається класична механіка текстових RPG, із отим зверненням у другій особі множини:

Ви вирізали тут півсела в ім’я добра і справедливості, але залишилося ще двоє напівживих смердів, що робитимете?

A) Прикінчити й обшукати.
B) Відпустити й забути.

А загальне просування під час ігрової сесії схоже на древній і традиційно популярний у вузьких колах жанр rogue-like — це коли ти пробираєшся крізь підземелля і лабіринти у пошуках скарбів.

6b0db2aebc2d0c8751ad4166be0478ba

«Вагу мають переважно тільки ваші спритність і реакція»

Основна мета кожної ігрової сесії — вбити боса. Зараз їх у грі 12, але до релізу ще є купа часу. Доволі часто мене вбивали до того, як я встиг знайти головного ворога. Але постійно нова послідовність локацій і непередбачуваний збіг обставин роблять цю втрату несуттєвою. Зовсім не тяжко, а навпаки по-новому цікаво щоразу починати нову ігрову сесію, яка, до речі, триває 15-30 хвилин.

Ваше спорядження і ресурси залежать в більшості від талану, але на бойовій арені в оточенні ворогів вагу мають переважно тільки ваші спритність і реакція. Досвід показав, що навіть із паскудною зброєю і зовсім без броні можна винищити невеличкий загін із 6 людей, якщо достатньо швидко ввихатися і не підставлятися під удар. Очевидно, що цю складову робили не на відчепися, а продумували та гармонійно вплітали у гру.

«Словом, не знудишся»

Карткова механіка протягом гри розвивається за рахунок розблокування нових карт місцевості і спорядження. Від цього перепадає і боївці. Адже нова зброя майже завжди додає якусь нову ігроладну можливість. Наприклад срібний меч може робити потужний удар, що відбирає у ворога ледь не половину здоров’я, і для цього є спеціальна кнопка. Золота зірка дозволяє відновити здоров’я до початкового рівня; для цього теж передбачена кнопочка. А ще є підкочування за допомогою щита, перекати для втечі від замашного руба, прокляття і благословіння. Словом, не знудишся.

655e024b91dae4474878c2fe48e68db8

«Хочете видовищ — валіть у Крузіс, а тут гра про інше»

Сюжету наразі нема. І навряд чи буде. Дивно, правда? У синґлплеєрній грі і нема сюжету. Є лише таємничий ілюзіоніст, із яким ти граєш у цю настільну гру і персонажі, яких ти змушений прикінчити. Балакає лише ілюзіоніст, додаючи атмосферності усьому, що діється, доки не почнеться бій.

Про графіку важко говорити. Навіщо вона настільній картковій грі? Проте дизайн карток, анімація тасування колоди і відкривання кожної нової картки викликає захват. Але пластикові вороги у боях, дешеві ефекти, бла-бла-бла… Хочете видовищ — валіть у Крузіс, а тут гра про інше. Хоча, ще є час допиляти крутіший графон, але на серйозні зміни сподіватися не слід.

Hand of Fate навіть зараз, у дочасному доступі, — це знахідка для фанатів карток, паперових RPG, скарбів, таємниць і навіть запеклих побоїщ із булавою у руці та вогником в очах. Купувати можна вже, не чекаючи на реліз. І знайте, що за одну ціну ви отримуєте одразу дві гри: розмірену карткову пригоду і динамічну рубанку в реальному часі.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

«Це був найскладніший досвід у моєму житті» — Денні Вільнев розповів про свій шлях до «Дюни» у обʼємному інтервʼю

p.ua.deni villeneuve

Картковий інді-хіт Balatro знімають з продажу, бо гру чомусь вважають «азартною»

balatro

Другий сезон Jujutsu Kaisen визнано найкращим аніме 2023 року

Jujutsu Kaisen

У Steam можна безкоштовно забрати Space Crew: Legendary Edition

Space Crew: Legendary Edition

WWE 2K24, Dragon’s Dogma 2, Rise of the Rōnin — Порадник Ґеймера: Березень 2024

rise of the ronin ps5.large.jpg

505 Games закриває європейські офіси після втрати Control

Control

аRPG від творців Ori, No Rest for the Wicked, вийде в дочасному доступі у квітні

No Rest for the Wicked

Toys for Bob відокремлюється від Activision Blizzard і хоче стати партнером Microsoft

Crash Bandicoot 4: It's About Time

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: