Прев’ю Козаки 3

Скільки вже років минуло від дати  виходу перших «Козаків»… Гра сподобалась мільйонам людей в Україні і за її межами. Пізніше GSC пропонувала людям багато інших стратегій: Завоювання Америки, Александр, Козаки 2: Наполеонівські війни та Битва за Європу, але жодна з них не могла зрівнятись із першими, ванільними Козачками.

І тепер, після кількох років цілковитої тиші українська ігрова студія GSC Game World анонсувала гру під назвою «Козаки 3». Ось це для ґеймерів було справжнім святом, адже до того ж всі думали, що студію взагалі закрили після виходу останнього S.T.A.L.K.E.R.’а, але — ні, студія існує і, що найголовніше, працює над новими «Козаками».

То що можна чекати від цього прийдешнього перезапуску/триквелу/римейку?

Пора визначитися

«Козаки 3» – новий проект від ігрової студії GSC Game world, який має бути римейком однієї з найкращих ігор-стратегій 2001 року – «Козаки». У грі буде суттєво покращена графіка, багато нововведень, але ігролад залишиться таким, яким він був у найпершій забавці серії. Тобто нас чекає стратегія у реальному часі з будівництвом, видобуванням ресурсів, деревом розвитку та багатьма іншими сюрпризами. І як належить правильному римейку, гра розробляється на новому або оновленому рушії. Це можна зрозуміти із показаних роликів та скріншотів гри, хоч розробники про це ще нічого не розповідали. Тож у грі з’явиться тривимірність, а отже — більше тактичних і стратегічних можливостей.

Часовий період та нації

Події в грі будуть відбуватись у той же час, що й у перших «Козаках» – а саме в Європі XVII-XVIII ст. У релізній версії іграшки буде всього лиш 12 націй (раніше нам на вибір їх пропонували аж 20). Але не треба засмучуватись, адже розробники пообіцяли, що гру вони обов’язково будуть підтримувати доповненнями, а в доповненнях з’являться й нові нації.

Прев'ю Козаки 3 | Preview

Поки що GSC не повідомляли які саме нації ввійдуть до дванадцяти релізних, але можна припустити таку картину: Україна, Росія, Франція, Австрія, Польща, Англія, Іспанія, Туреччина, Швеція, Португалія, Пруссія, Данія найімовірніше будуть у грі зі старту. Таких висновків можна дійти відкинувши Саксонію, Угорщину, П’ємонт, Алжир, Швейцарію, Нідерланди, Венеція та Баварію. Ці країни відіграли в історії Європи XVII-XVIII значно менше ролі, порівняно із вище названими державами. По-перше території в цих націй були значно дрібнішими, набагато менша армія, бідніша скарбниця і ці всі держави якщо й проводили завойовницькі походи чи напади на інші країни в цей період історії, то лише кільки разів за два століття, також ці країни не мали визначних історичних діячів, які б старанно працювали на благо своєї нації. 

Більшість споруд будуть доволі подібні до споруд із перших Козаків, подібна історія чекає і юнітів, які місцями сильно нагадуватимуть солдатів з попередніх ігор серії. Фанати в захваті, а новачкам — по цимбалах. Шкоди від цього точно не буде, хоча багатьох здивує пропорційна невідповідність розмірів людей розмірам споруд, але це вже такий стиль у серії.

Ґеймплейні зміни

Почнемо із того, що на мапі тепер одночасно може розміщуватись до 10 000 юнітів. У попередніх іграх це число було значно меншим. Наприклад, в перших «Козаках», коли діло заходило за 3 000, гра починала сильно гальмувати, а згодом взагалі вилітала через перевантаження, а в «Козаки 2» понад 2000 юнітів одночасно взагалі було неможливо тримати на мапі. Також у грі буде дійсно реальна фізика, тож тепер у «Козаки 3» з радістю будуть гратись ще й затяті фізики та математики. І відповідно із приходом справжньої фізики ландшафт, або ж рельєф мапи тепер впливатиме на перебіг бою. Тобто тепер ви зможете зайняти висоту та обстрілювати звідти ворожі загони, або ж загнати супротивника в болото чи гірську місцевість і там вчинити над ним жорстоку, або не дуже розправу.

Прев'ю Козаки 3 | Preview

Ще в новій грі буде п’ять самітних кампанії і при цьому їх сюжет буде не таким, як у кампаніях із оригінальних «Козаків». Тож на нас чекають ще й нові сюжети, що дозволять приємно провести кілька вечорів разом із собою. Проте цікаво, як можна зробити силами однієї студії дві гри про один і той же історичний проміжок, але з різними сюжетами? Нажаль покищо не відомо за які нації нам дозволять пограти в цих кампаніях та в яких історіях ми візьмемо участь, але всі ми чудово знаємо що в одній із кампаній буде Україна. До речі тепер українські стрільці будуть найвправнішими та найвлучнішими стрільцями в грі, чорт забирай! Але на жаль рукопашних воїнів у релізній версії наші ігрові пращури не отримають, що наганяє невеличкий сум…

Не мало важить і те, що у грі «Козаки 3» буде значно функціональніший редактор, із яким будь-який гравець самотужки зможе додати до гри і нові нації, і нових юнітів, і навіть своє бачення історії. Тепер кожен зможе підлаштувати гру під себе і для цього потрібно всього лиш трішки наполегливості і програмістського та ґеймдизайнерського хисту.

Козаки 3 – це, безперечно, дуже очікувана і масштабна гра не лише в Україні, а й значно більше у решті світу. У «Козаків 3» є всі шанси стати чудовою грою, у яку гратимуть не одне десятиліття і яка розвиватиметься силами фанатів. Але як воно складеться насправді побачимо вже після релізу.

Читайте також

У S.T.A.L.K.E.R. 2 будуть локації з Call of Prypiat?

Трасування променів та підтримка 4K — подробиці S.T.A.L.K.E.R. 2 на Xbox Series X

Нові подробиці S.T.A.L.K.E.R.2. Все, що відомо про STALKER 2 (OLDboi)

У трейлері S.T.A.L.K.E.R. 2 знайшли уривок з поеми Тараса Шевченка

Вийшов перший трейлер S.T.A.L.K.E.R. 2

stalker

Козак чи мушкетер: хто фехтує краще? Відповідь шукайте у Hellish Quart

Головний програміст S.T.A.L.K.E.R. повернувся в GSC Game World

Встигніть отримати Total Annihilation: Commander Pack безкоштовно!

Популярне