
Навала тотальних перевидань, ремастерів та HD-римейків за останніх півроку досягла свого апогею. Ігри минулого покоління та “невмируща класика” з підтягнутими писочками стоять поруч на полицях цифрових/роздрібних крамниць та приваблюють до них повернутися. Або зіграти вперше — тут уже в кого який ґеймерський досвід.
І все ж, залишивши осторонь мотиви розробників та видавців, слід визнати факт — не одній тисячі ґеймерів приємно знову зіграти в улюблену гру, хай то придбану на GOG.com в первозданному вигляді, чи новітнє перевидання. А все тому, що в цій хвилі відновлюються не просто старі, а хороші старі ігри.
От і ми (себто Олекса, Юра та Олег) вирішили укласти власний перелік ігор, які неодмінно заслуговують на перевидання, проте його не отримали. Поки що.
Олекса Мельник
Я зневажливо ставлюся до людей, які ностальгують. Для таких навіть створили спеціальну соцмережу — Однокласники, — то ви знаєте, якого штибу люди там ошиваються. Але все ж іноді на осінь, або за підвищеного атмосферного тиску замість ревматизму я відчуваю приступи ностальгії за безхмарними гральними деньками, коли я лише починав пізнавати безмежну множину ігрових всесвітів. Коли такий приступ підкрадається, здоровий глузд мені нагадує: ті ігри були класні тоді, зараз вони сприйматимуться зовсім інакше, не грай у них, не псуй собі платинові спогади.
Проте січень 2015 року змусив думати інакше. Тепер я знаю спосіб вгамувати свої сезонні поривання гратися у стародавню класику — HDULTIMATEREMASTER! Саме так! Ось мої три кандидати на поліпшене перевидання:
Peter Jackson’s King Kong: The Official Game of the Movie — цей шедевр царини „за мотивами“ свого часу вразив мене високою якістю виконання та значною художньою цінністю. Мало того, що гра передала враження від стрічки, вона ще й доповнила їх. Ви не просто дивитеся режисерську версію «Кінґ Конґа» Пітера Джексона, ви переживаєте її в шкурі велетенської горили Кінґа Конґа та в особі сценариста Джека Дріскола поперемінно.
Захоплива пригода у незвичному світі з велетенськими комахами та доісторичними ящерами. Тут можна було відчути велич і могуть Конґа, коли він відривав крила гігантським кажанам і розвалював голови тиранозаврам, а також перейнятися страхом і прагненням до виживання Джека, коли той відстрелювався від птеродактилів.
Пропоновані поліпшення:
Мінімум: зробити доступною для придбання, додати підтримку сучасних роздільностей екранів, впровадити кілька ачівок.
Максимум: додати HD-текстури, трохи ефектів освітлення і збільшити чекпойнтів на рівнях.
Дилогія Dino Crisis — ця одноклітинна сурвайвал-стрілянка від третьої особи бере початок аж у 2000 році, коли вийшла перша частина серії. Тут вам і подорожі в часі, і динозаври, і дослідження покинутого маєтку наукового комплексу.
Перша частина була певною мірою схожа на першу Resident Evil і зосередилася на пошуках порятунку з острова Айбіс, на який завітали динозаври після невдалого експерименту. Друга частина відправляє спецпризначенців у минуле, аби врятувати вчених, яких закинуло туди разом з військово-науковим комплексом.
Дилогія дарувала цілий комплекс вражень, що порівну містив і страху від небезпеки бути зжертим, і радощів відкриття від досліджень ігрового середовища та придбання нової зброї. А музичний супровід другої частини довго не вилазив із мого плейлиста.
Далі і без того не сильно популярна серія зганьбилася абсолютно придуркуватою третьою частиною, де треба було відстрілювати динозаврів у футуристичному сетинґу. Ну, маячня!
Пропоновані поліпшення:
Мінімум: портувати на мобільні пристрої.
Максимум: перемалювати статичне тло в HD, переробити моделі персонажів та елементи 3D-оточення, додати збереження в будь-якому місці.
Американський військовий у товаристві вірних побратимів мусить з’ясувати, що сталося на далекій науковій станції в Антарктиді і перемогти пробуджене позаземне зло. Особливістю цього жахально-виживального шутера був кооператив зі штучним інтелектом. За головним героєм могли бігати до чотирьох бійців — стрілець, медик, інженер. Кожному із них гравець міг віддавати накази і отримувати тактичну перевагу на полі бою. І це не якесь покрокове лайно, а справжній екшен від третьої особи, де думати треба швидко, а виживати ще швидше. Як і Кінґ Конґ Пітера Джексона, ця гра стала чудовим ігровим втіленням всесвіту кінострічки.
Обов’язкова до проходження усім шанувальникам бадьорих виживань у дусі Resident Evil.
Пропоновані поліпшення:
Мінімум: адаптувати гру до запуску на сучасних системах, додати підтримку високих роздільностей.
Максимум: перенести забавку на рушій Unity і перемалювати текстурки, внести режим кооперативного проходження по мережі або локально, портувати на мобільні пристрої, додати збереження в будь-якому місці.
Юра Лупул
BloodRayne — одне з найсильніших ігрових вражень дитинства. Рудоволоса вампірка з вражаючим тілом роздає пендалі культу нацистів в найкращих слешерних традиціях. Чудова механіка бою, різноманітна вогнепальна зброя та непогана, на той час, система взаємодії з навколишнім середовищем створили неперевершений кривавий вінегрет.
Syphon Filter — серія шпигунських бойовиків, виходила в 1999 році ексклюзивно для PlayStation. Гра вийшла майже одночасно з Metal Gear Solid, що негативно відобразилося на старті її продажів, але з часом гра привернула до себе заслужену увагу. Ходили чутки, що саме ця серія надихнула Тома Кленсі разом з Юбіками на створення Splinter Cell.
Гра доступна в PSN у своєму першородному вигляді, але я впевнений, що якісний ремастер серії привернув би увагу і сьогодні, склавши конкуренцію чинним флагманам жанру.
Олег Куліков
Усі ці базові перевидання, ремастери та римейки — неймовірно прекрасна річ для ігрової індустрії, бо вона допомога кращим іграм минулого актуалізовуватися та залишатися у формі. Зовсім як у випадку з кіно, літературою чи музикою. Бо ж якби не численні перевидання, то ми би не знали творчості Шевченка, Шекспіра, Вівальді та багатьох інших.
Інша важлива функція ремастерів, про яку невтямки скигліям — це фільтрація. Хороші ігри не застарівають ігроладно, і їх можна без проблем переграти через 10 чи 20 років. І перевидання — один зі шляхів отакого природного відбору.
До слова, дякую Олексі та Юрі, що згадали PJKK та NOLF — це суттєво зменшило муки при виборі власних кандидатів на перевидання.
У багатьох своїх аспектах TLJ прекрасна і сьогодні — сценарій філігранний, озвучення розкішне, ігролад цілком пристойний, загадки логічні та помірно складні. Але от графіка… Очі кров’ю не стікають, та все одно неприємно. Все ж достойна гра вартує достойного вигляду, тим паче через стільки років. До того ж, робота би знайшлася і кодерам, бо версія, доступна для купівлі у Steam чи GOG, досі непривітна зі сучасними операційками.
Справдяться наші сподівання чи ні — час покаже. А поки будемо перегравати в оригінали, куштувати нові забавки та чекати нових перевидань.
Залишилося тільки почути від вас, ремастери яких ігор ви би хотіли побачити?

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA
На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!