Режисерка Ірина Правило отримала першу в Україні докторську ступінь з аудіовізуального мистецтва та виробництва

В Україні була захищена перша в країні ступінь доктора аудіовізуального мистецтва і виробництва. Захистивши мистецький проєкт (аналог докторської дисертації) на тему “Принцип «перетворення» в системі режисерських методів під час роботи над екранним видовищем” наукове звання отримала українська режисерка Ірина Правило.

Українському глядачеві Ірина Правило наразі найбільш відома об’єднаною в один повнометражний альманах трилогією короткометрівок “Моє дитинство“, яка була в обмеженому прокаті у 2018 р. Засновані відповідно на оповіданнях Нодара Думбадзе, Степана Васильченко та Ніно Палумбо новели “Кров” (2010), “Мужицький ангел. Різдвяна історія” (2013) та “Мій університет” (2014) розкривають і порівнюють різницю та схожість дитинства у різних країнах та історичних періодах.

Це цікаве порівняння є не тільки мистецьким дослідженням дитинства як формативного періоду, а ще й зрізом трьох культур, схожість яких неочевидна: грузинської, італійської і української. Я дістався подивитсь цей проєкт лише у 2019 році, що стало одним з найбільш цікавих кіновражень наповненого цікавими фільмами року.

До повномасштабного вторгнення РФ в Україну режисерка працювала над пре-продакшном повнометражного фільму за програмним твором Івана Нечуя-Левицького Джеря.  Крім того в активі мисткині координування масштабного проєкту “Світи. Народи. Історія кримських татар. Аудіокнига”. Це аудіоверсія 4-х томної книги історика Валерія Возгріна, яка доступна в форматі подкасту на YouTube, Mixcloud, Spotify та інших сервісах.

Перетин мистецтва та академічної спільноти в Україні має цікаву специфіку. У істотній кількості випадків наукові ступені на кшталт кандидата наук та доктора наук замінюють почесні звання: заслужений та/або народний художник/артист/діяч мистецтв України, наприклад гарантує його отримувачу можливість викладати на тому ж рівні, що і у випадку захищеного наукового ступіню.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу: що подивитсь та послухати на цю тему

Хайтарма

Культовий український фільм “Сьомий маршрут” повернеться на екран в рамках КиївКіноФест

Конфліктологія українського кіно: чому Шевченківську премію цьогоріч не отримає не лише “Памфір”, а взагалі жодна стрічка

Безкоштовні книжки про українське мистецтво від «Мистецького Арсеналу»

arsenal03

Суспільне Медіатека: унікальний онлайн-архів відео та аудіо доступний в режимі бета-версії

Суспільне Медіатека

Довгоочікуваний український нуар “Генделик” виходить в широкий прокат 16 листопада

Генделик

Український горор існує (Фентезя UA)

ККОКОТЮХА ПІШОВ НА ХУЙЄ

Подкаст «Баляндраси» #53 — Ярослав Мішенов | Vovkulaka (Третя Паралель)

balya 53