Рідкісну консоль Sony і Nintendo продали за шалену суму

В рамках аукціону Heritage Auctions рідкісний прототип консолі Nintendo PlayStation продали за 360 тисяч доларів.

Довгий час цю консоль вважали міфом, і гадали, що спільний проект двох легендарних компаній так і не дожив до матеріального втілення. Втім, у 2015 році було знайдено цілком справний прототип. Цікаво те, що в грудні 2019 року відтепер уже колишній власник консолі повідомив, що відмовився продавати її за 1,2 мільйона доларів. Тому 360 тисяч (20% з яких, до речі, були оплатою “пріоритетної ставки”, тобто вони дістануться ауціону) — це взагалі безцінь за такий раритет.

Історія створення цього диво-пристрою така: у 1988 році Nintendo уклала договір зі Sony, яку на той час узагалі не цікавив відеоігровий ринок. У межах цього партнерства Sony повинна була випустити додатковий модуль для SNES з можливістю би запускати компакт-диски (SNES-CD), а потім і повноцінну консоль, що могла би зпаускати ігри як на картриджах, так і на дисках. Інженери взялися до справи, і в 1991 році на одній із виставок була представлено консоль PlayStation. Втім, Sony не лише взялася за створення технології запису гри на компакт-дисках — вона зберігала за собою контроль над ліцензією. Правлінню Nintendo такий крок не сподобався, тому вони уклали договір з Phillips, головним конкурентом Sony на той час, і повідомили про це… наступного дня після анонсу їхньої спільної консолі!

Обидві компанії кілька років намагалися владнати цю ситуацію чи хоча би знайти якісь мінімальні компроміси, проте марно. Зате Sony, яка опанувала новітню на ринку технологію, взялася за створення першої власної консолі — легендарної PlayStation.


Nintendo PlayStation обладнана приводом CD-ROM, портом для навушників і також має невеликий екран зверху, який показує, яка музична доріжка відтворюється з компакт-диска. І так — консоль досі працює.

Читайте також

Final Fantasy XIV на PS4 роздають усім… але не зовсім безкоштовно

Ви можете виграти PlayStation, стилізовану під The Last of Us Part II

The LEGO NINJAGO Movie Video Game зараз цілком безкоштовно роздають на ПК, PlayStation та XBOX

Травневий State of Play у виконанні PlayUA

ghost of tsushima

Завтра нам покажуть ґеймплей Ghost of Tsushima

ghost of tsushima

Sony запускає новий бренд на зміну Worldwide Studio

PlayStation Store тимчасово відключили у Китаї, бо [ЦЕНЗУРА]

playstation store

The Last of Us Part II відправилась “на золото”

the last of us

Популярне