Російські розробники присвоїли собі легендарний український шутер

0 днів, коли русня нічого не крала. Сьогодні вийшла демо-версія Chasm: The Rift — легендарного шутера від української студії Action Forms, який був одним із перших 3D-шутерів, хай із деякими дизайнерськими обмовками (а міг би й випередити Quake, якби не певні видавничі труднощі). Начебто нічого такого, але всього лише одна фраза дала зрозуміти, в чиї саме руки потрапила українська гра.

General Arcade, хоч і позиціонована як сінгапурська компанія, насправді є кодлом російським розробників. Саме тому їм так муляє казати, що Chasm є українською грою.

Перевидання було анонсовано в середині серпня, але все пройшло досить тихо і ніхто не звертав увагу на розробників чи видавця. Але як так узагалі вийшло, що один із перших здобутків українського ігротворення потрапив у лапи росіян?

Відповідальним за це є видавництво SNEG, засноване в 2020 році колишніми працівниками GOG. Серед помітних фігур видавництва варто виділити Артьома Щуйко, колишього менеджера російських 1C i Snowball, і Алєґа Клаповского, який у CD Projekt прийшов з Akella. За роки роботи в GOG працівники SNEG зібрали достатньо інформації про застарілі чи занедбані торговельні марки, здобуття яких не потребувало би значних юридичних чи фінансових зусиль. Однією з них виявилася й українська Chasm від Action Forms.Тут варто зауважити, що навіть попри вказівку авторства, справжні творці гри нічого не отримають з перевидання, тому купувати його не варто.

Ну гаразд, нехай, Щуйко й Клаповскій вже довгий час є резидентами Польщі, в них нічого не димить від підтримки України чи визнання авторства Chasm. Але чому тоді було на шостому місяці повномасштабної війни свідомо віддавати українську гру російській студії, яка (заодно з видавцем) завуальовано називає його своїм?

Читайте також

Крихітні інді-шутери, на які варто звернути увагу

From Space

Valve оновила дизайн Steam Big Picture

Steam

Valve тепер частіше оновлюватиме регіональні ціни в Steam

steam

Valve випустили оновлений мобільний додаток Steam

new steam app

У RimWorld з’являться вагітність і генна інженерія

rimworld biotech art

Пограйте в демо української Erra: Exordium — вона неочікувано класна

erra

Влада Ірану заблокувала Steam

steam

Moonbreaker вийшла в дочасному доступі Steam. Але не кваптеся її купувати

Moonbreaker

Популярне

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: