Російські розробники присвоїли собі легендарний український шутер Chasm

0 днів, коли русня нічого не крала. Сьогодні вийшла демо-версія Chasm: The Rift — легендарного шутера від української студії Action Forms, який був одним із перших 3D-шутерів, хай із деякими дизайнерськими обмовками (а міг би й випередити Quake, якби не певні видавничі труднощі). Начебто нічого такого, але всього лише одна фраза дала зрозуміти, в чиї саме руки потрапила українська гра.

General Arcade, хоч і позиціонована як сінгапурська компанія, насправді є кодлом російським розробників. Саме тому їм так муляє казати, що Chasm є українською грою.

Перевидання було анонсовано в середині серпня, але все пройшло досить тихо і ніхто не звертав увагу на розробників чи видавця. Але як так узагалі вийшло, що один із перших здобутків українського ігротворення потрапив у лапи росіян?

Відповідальним за це є видавництво SNEG, засноване в 2020 році колишніми працівниками GOG. Серед помітних фігур видавництва варто виділити Артьома Щуйко, колишнього менеджера російських 1C i Snowball, і Алєґа Клаповского, який у CD Projekt прийшов з Akella. За роки роботи в GOG працівники SNEG зібрали достатньо інформації про застарілі чи занедбані торговельні марки, здобуття яких не потребувало би значних юридичних чи фінансових зусиль. Однією з них виявилася й українська Chasm від Action Forms.Тут варто зауважити, що навіть попри вказівку авторства, справжні творці гри нічого не отримають з перевидання, тому купувати його не варто.

Ну гаразд, нехай, Щуйко й Клаповскій вже довгий час є резидентами Польщі, в них нічого не димить від підтримки України чи визнання авторства Chasm. Але чому тоді було на шостому місяці повномасштабної війни свідомо віддавати українську гру російській студії, яка (заодно з видавцем) завуальовано називає його своїм?

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Підбірка безкоштовних кооперативних ігор для компанії друзів у Steam

DDrace Network

Божевільна What the Car? від творця What the Golf? вийде цьогоріч у Steam

What the Car?

«Може існувати вічно» — Керівник розробки Rainbow Six Siege не бачить сенсу в створенні нової частини гри

rainbow six siege

Сервери Helldivers 2 тепер витримують 700 000 гравців, але студія Arrowhead не спішить радіти

helldivers 2

Xbox і Nintendo обмінялися ексклюзивами: підсумки лютневого Nintendo Direct

grounded

Понад 500 ігор Steam заробили більше 3 млн дол. у 2023 році

p.ua.ai steam

Філ Спенсер хоче бачити ігри Sony й Nintendo на Xbox

helldivers 2

Карткова гра Balatro отримала найкращі оцінки серед релізів 2024 року

Balatro

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: