#SaveGeekJournal: 1+1 заблокували канал Geek Journal за критику і вже дали свій перший коментар

Вчора, 21.01.2021, український youtube-канал Geek Journal, ведучим якого є Тайлер Андерсон (справжнє ім’я Олексій Коваленко), було заблоковано внаслідок отримання трьох страйків від телеканалу 1+1. Канал Олексія спеціалізується на ґік-тематиці та оглядах фільмів, в тому числі українського виробництва, та телевізійних серіалів. Останнім часом Тайлер та Юліана Жованік, що є оператором, музою та дівчиною Олексія, акцентували свою увагу і на українських телевізійних шоу. В своїх відео вони хвалили, критикували та розбирали деякі аспекти виробництва кіно- та тб-продукції, використовуючи кадри цих шоу на правах “fair use”. Але з цим, як виявилось, згодні не всі.

Судячи з усього курівництву 1+1 media або менеджменту середньої ланки не сподобались ті речі, які Тайлер відкрито доносив в своїх відео. Ще раз зверну увагу, що автори youtube-каналу не тільки сварили виробників шоу, а й хвалили їх винахідливість та оригінальність в тих моментах, де це було доречно та відповідало реальності.

Нещодавно на каналі Geek Journal вийшло нове відео про порівняння різних шоу каналу 1+1 за останні 30 років. І, судячи з усього, комусь після перегляду зірвало дах. Так як “подобається/не подобається” це не привід скаржитись на контент в інтернеті було використано інший дієвий спосіб. Адже на канал Geek Journal прилетіло одразу кілька страйків як на нові, так і на старі відео (яким вже по кілька років) в яких використовувались кадри з телепередач медіахолдингу. Не дивлячись на те, що для блокування youtube-каналу достатньо трьох страйків, правовласники 1+1 media не зупиняються і вже відправили Тайлерові ще один привіт у вигляді четвертого страйка. Що че може означати? Можливо те, що ті люди, що зараз метушливо передивляються всі відео Geek Journal самі не певні в своїй правоті і топлять Олексія та Юліану кількістю своїх скарг. Але це, звісно, не точно.

На те щоб оскаржити страйки у команди Geek Journal є тиждень. Офіційно їх канал можуть заблокувати вже 28.01.2021. Так як до команди Geek Journal крім Тайлера та Юліани входять песик та котик, а в них лапки, то скажу відверто: їм потрібна ваша допомога!

Якщо у вас є можливість та бажання якось допомогти youtube-канал Geek Journal — зробіть це. Найпростіший спосіб — поширювати інформацію про конфлікт. Я певен, що цю ситуацію можна вирулити і можна допомогти Тайлеру не втратити канал Geek Journal та 5 років кропіткої праці на ньому.

Ми будемо подавати апеляцію і оскаржувати страйки, котрі були закинуті попри fair use… Як наслідок, ютуб може прийняти наше оскарження і страйки знімуть. За гіршим сценарієм, в “1+1” будуть впроваджувати липку цензуру до кінця і діло буде йти в суд,
​– повідомив Тайлер Андерсон.

В свою чергу 1+1 media встигли прокоментувати ситуацію.

Група 1+1 media відкрита до діалогу з авторами каналу Geek Journal та запрошує команду на зустріч з метою ознайомлення з правилами щодо використання авторського контенту на YouTube та обговорення ситуації, що склалася.
У відповідь на заяву автора YouTube-каналу Geek Journal щодо упередженості Групи 1+1 media у блокуванні інтернет-контенту, інформуємо, що 1+1 media виступає за захист авторського права та боротьбу з незаконним використанням контенту медіахолдингу на усіх майданчиках. Регулярно, за допомогою власної розробки — технологічного сервісу захисту авторських прав SUDUM, — група оперативно виявляє та блокує піратський контент в інтернеті, у тому числі на відеохостингу YouTube. Лише за два останні роки програмою SUDUM було виявлено та заблоковано понад 270 тисяч відео, а із Google видалено більше 110 тисяч посилань на піратський контент, що порушує авторські права.
Використання контенту 1+1 media, як і інших медіагруп, оглядачами чи блогерами в інтернеті, дозволено лише за попередніх домовленостей з правовласниками. Будь-яке копіювання, трансляція чи поширення контенту без такого дозволу є незаконним і розцінюється як піратство. Принцип fair use, на який посилається автор вищезгаданого каналу, не можна застосувати до каналів з монетизацією та, зокрема, до заблокованих відео, оскільки вони містять рекламну інтеграцію.
У той же час, 1+1 media має позитивний досвід співпраці з популярними блогерами та авторами інших YouTube-каналів, коли встановлювалися офіційні домовленості і був отриманий дозвіл на використання відеоконтенту компанії, без подальшого узгодження матеріалів з боку холдингу. У випадку з Geek Journal, компанія не отримувала жодних повідомлень чи запитів щодо використання власного контенту. У тому числі після першої скарги, яка була надіслана восени минулого року.

Сподіваємось, що Geek Journal та 1+1 media знайдуть спільну мову і українські медіа (на якому б майданчику вони не були розташовані) нарешті почнуть співпрацювати та розвивати український контент разом.

Тим час #saveGeekJournal вийшов в ТОП у Twitter, де у всіх палає!

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Онґоінґ-патруль #2: як Тайлер Андерсон дивився Атаку Титанів або Мікаса Шредінґера (MANGUA)

lxuthc9

Неймовірні секрети «Матриці»?Ви цього не знали! [Ретроспектива від Geek Journal]

Geek Journal

YouTube-канал Ragulivna розблокували

ragulivna

Напад на україномовний YouTube: видалено канал Рагу.лі (і не тільки)

Тетяна Микитенко

#SaveGeekJournal​: Гостросюжетний блокбастер про корпоратів! (AdrianZP)

Серіал Гаррі Поттер / #saveGeekJournal / спін-оффи Відьмака та інші КІНО НОВИНИ #6 (ПАН КАРПАН)

#SaveGeekJournal: Про проблему критики авторського контенту на власному прикладі (МаріАм)

#saveGeekJournal та Майбутнє Cyberpunk 2077 — #PlayNews

Cyberpunk 2077

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: