Що далі, то гарячіше. Огляд коміксу «Сага. Книга 3»

Автор: Дмитро Джугалик @dzhuhaa

«Сага» – це космічна фентезійна історія, написана Браяном К. Воном та проілюстрована Фіоною Стейплз. Комікс розповідає про пару втікачів, Алану та Марко. Не зважаючи на те, що вони походять з ворожих протягом багатьох років планет, обоє закохуються один в одного й у них з’являється донька Ліщинка.

Крім пригод Марко та Алани, у перших двох книгах автори встигли показати та потрохи розкрити й інших персонажів, а з деякими ми вже навіть встигли попрощатися. У третій авторський дует не має наміру скидати обертів.  Уже в першому розділі нас знайомлять із новими героями, чию історію потрохи розкривають протягом всіх шести розділів, котрі увійшли у том. У порівнянні з неспішною другою книгою, ця під кінець  просто наповнюється подіями та заохочує братися за наступний том.

Цікавих персонажів мало не буває

Браян К. Вон прописує героїв свого творіння таким чином, аби вже всього-на-всього через кілька розділів читач не відриваючись від книги чекав їхньої появи. До прикладу можна привести двох журналістів, які намагаються зрозуміти, чи Алану справді викрали. Через історію ще одного нового героя третього тому, Д. Освальда Гайста, Браян К. Вон показує нам ставлення до війни персонажів, які вже пережили втрати близьких.

Рухаємося далі

Історія нікуди б не рухалась, якби не розвивалися стосунки головних героїв та й вони самі. Перших кілька розділів у них був час що на перше, що на друге. Вони весело проводили час, думали про майбутнє та й загалом все у них було не погано. До пори, до часу… Ближче до кінця третьої частини Алана, Марко та вся їхня компанія попадають у напрочуд скрутну ситуацію, де їм необхідно зробити все та навіть більше, щоби вижити.

Звичайно ж, продовжуються сюжетні лінії переслідувачів молодої сім’ї. Нам що найманця Волю, що Принца Робота IV показують такими, що ти їх навіть не хочеш ненавидіти. Вони такі ж заручники обставин, які намагаються виконати свою роботу, у котрих є свої проблеми, переживання та, що найголовніше, мотивація. Браян К. Вон чітко дає нам зрозуміти, з якою метою Воля переслідує героїв, і розуміємо, що Принц Робот IV теж не може просто взяти і відступити. До того ж обом переслідувачам добряче дісталося у третій книзі.

А як воно намальоване…

У розвитку цих історій допомагають ілюстрації Фіони Стейплз. Її малюнки підтримують необхідну атмосферу. Картинка від тому до тому залишається на високому рівні, та й екшн-сцени теж намальовані добре

За три книги автор переносив читачів вже не на одну планету, і щоразу виконання Фіони Стейплз залишило лише хороші враження. І навіть якщо місцями світи виглядають фоново, це більш схоже на раціональне використання ресурсів, бо сюжет мчиться вперед так швидко, що на розглядання оточення немає часу. В іншому ж всі локації, світи, герої та все що тільки можна побачити,  намальовано чудово.

Загалом, говорячи про візуальну складову «Саги», тут все тішить вже протягом трьох книг. Місцями контраст сцен дивує, ось, наприклад коли вас перекидають з планети наповненої кістками у зелений, красивий та яскравий світ.

Видавництво Рідна Мова, яке видає «Сагу» українською, теж не підводить. До перекладу питань не виникає, комічні сцени залишаються комічними, трагічні – ну ви зрозуміли. Особисто я прочитав перших дві книги англійською, і читаючи переклад Ярослави Стріхи, не побачив нічого, за що можна було б зачепитись і сказати: «Ось тут в оригіналі було б набагато краще».

Висновок: читати треба

Третя книга серії «Сага» знову пришвидшує темп. Нам показують розвиток стосунків усіх персонажів, а головні герої потрапляють у ще більші проблеми, ніж на початку історії. З деякими персонажами ми й зовсім прощаємося. Це все також розбавлене безліччю комедійних сцен, які допомагають втягнутися в історію, коли там майже нічого не відбувається. Хоч й у самому огляді про гумор я нічого не сказав, він тут на висоті, і з кожним новим розділом Браян К. Вон знаходить момент, щоб вставити доречний жарт. Загалом автори до третьої книги ще не видихнулися і я щиро сподіваюсь, що й у наступних книгах історія залишиться настільки ж захопливою.

Якщо ж і вам хочеться почитати про космічні пригоди Марко, Алани та Ліщинки, придбати 3 книгу «Сага» можна тут. А також ви можете почитати наш огляд на першу та другу книги серії.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

Це ж було вже! Огляд Senua’s Saga: Hellblade 2

73

Автор: Владислав Папідоха

Senua's Saga: Hellblade 2

Магія у коробці — Огляд настілки «Хижі світи»

Автор: Малютенко Михайло

Хижі Світи

Армію тримає економіка — Враження від Manor Lords

Автор: Олег Куліков

manor lords

Assassin’s Creed маминої подруги — Огляд Rise of the Ronin

85

Автор: Владислав Папідоха

Rise of the Ronin

AirPods Max для ґеймерів — Огляд навушників Hator Phoenix Wireless

Автор: Володимир Бортюк

hator phoenix review site v02

Якої сили подачу ви здатні прийняти? Огляд фільму «Суперники»

Автор: Андрій Присяжний

Суперники

Лише сідницями ситий не будеш. Огляд Stellar Blade

78

Автор: Володимир Вітовський

stellar blade cover

Затягне і не відпустить — Огляд Balatro

90

Автор: Барлет Ярослав

balatro