Уже давно ходять чутки про нову ревізію Nintendo Switch, яка матиме в собі значно більше нового, ніж просто трішки енергоефективніший процесор. Згідно найсвіжіших із них, оновлена Switch отримає 7-дюймовий OLED екран від Samsung та можливість видавати зображення в 4К картинку, працюючи в док-станції. Це помітні зміни, бо зараз базова консоль має LCD екран на 6.1” і в стаціонарному режимі видає тільки 1080р, що не надто комфортно для власників 4к-телевізорів.
Спільнота давно спекулює довкола масштабного оновлення Switch. Здебільшого це зумовлено новаторством формату консолі, через що інженерам Nintendo не вдалося завбачити частини бажаних функцій чи втиснути їх у потрібну собівартість пристрою. Попри наявність PS4 Pro, для мене Switch стала основною консоллю і на її оновлення я чекаю давно. Тож вирішив зібрати у одному матеріалі усі покращення, які хотілося би бачити у новинці. А ви приєднуйтеся в коментарях, якщо раптом про щось забуду.
Збільшення терміну роботи аналогових стіків
Галас довкола короткої тривалості життя аналогових стіків у джойконах не стихає уже декілька років. Ігрова спільнота просила Nintendo про покращення, писала гнівні листи і навіть масово відправляла скарги до суду. Втім, ситуацію не виправили ні у Switch v2, ні у Switch Lite. У останній це завдає ще більше болю, бо проблемний шматок контроллера не можна просто замінити одним швидким рухом — доводиться розбирати половину консолі, щоби поставити новий стік.
Це порівняно проста операція. Замовивши набір для ремонту та озброївшись інструкцією від фанатів, мені вдалося полагодити свої джой-кони в домашніх умовах. Втім, така необхідність виникла менш як за рік користування консоллю, що обурює.
Тому згадуючи про список можливих покращень потенційного Switch Pro, найперш у голову приходить збільшення терміну роботи аналогових стіків. Може заодно і люфт при з’єднанні з консоллю приберуть або ж додадуть аналогові бампери для приємнішої гри у гонкові аркади.
Підтримка Bluetooth-навушників
Відсутність підтримки безпровідних навушників стала першою неприємністю, яку я помітив після знайомства з консоллю. У час, коли ринок пропонує моделі в ціновому діапазоні від 136 грн до нескінченності, їх просто неможливо підключити до консолі. Деякий період під час поїздок доводилося грати без звуку, бо компактних провідних навушників у моєму арсеналі на той момент не залишилося. Уже пізніше придбав недорогі провідні затички, що живуть у чохлі для Switch.
Що засмучує найбільше, в актуальній ревізії є модуль Bluetooth 4.1, який використовується для під’єднання контролерів. Тобто відсутність підтримки безпровідних навушників — винятково програмна. Для нужденних китайці вигадали модуль, що під’єднується в usb-c порт знизу консолі та активовує підключення. Та хотілося би побачити якісну реалізацію цієї функції від самого виробника.
Скляний екран з меншими рамками
Незадовго після релізу Nintendo Switch почали з’являтися відгуки незадоволених покупців, які скаржилися на швидку появу подряпин і потертостей на екрані консолі. Мовляв, смартфони теж покриваються слідами використання, але не настільки швидко. Причина цьому проста — пластикове покриття екрану, що використане у цілях зменшення ваги та здешевлення пристрою. Як результат — обов’язкова захисна плівка у комплекті з чохлами (у тому числі офіційними) та суперечки на форумах типу “Плівка чи захисне скло: різниця у тактильних відчуттях”.
Заміна пластикового покриття на скляне не прибере проблему з подряпинами повністю, але помітно зменшить її та додасть преміального відчуття консолі. Раз ми уже заговорили про її зовнішній вигляд, то екран має жахливого розміру рамки, через що співвідношення його площі до загальних розмірів передньої панелі вкрай неприємна. Є надії, що саме коштом цього Nintendo вдасться збільшити дисплей до 7”, не змінюючи розміри консолі. Тож сподіватимемося на краще.
Ethernet-порт у доці та кращий Wi-Fi модуль
На швидкість Wi-Fi модуля у Nintendo Switch регулярно скаржиться кожен, хто активно грає у багатокористувацькі проекти. Підлагування у Super Smash Bros. та Splatoon 2 дратують та нерідко приводять до несподіваних смертей чи програшів. Частину гравців це вибісило до тієї міри, що вони придбали перехідник USB 3.0-Ethernet та принципово грають у онлайні тільки з док-станції. Та це не діло.
Тому в новій ревізії хочеться отримати окремий Ethernet-порт відразу в док-станції, яка йде в комплекті та кращий Wi-Fi модуль, що дозволить комфортно грати у портативному режимі. Поява додаткового порту в док-станції допоможе ще й тим, у кого Switch заряджається далеко від домашнього роутера і через це повільно завантажує ігри чи оновлення.
Надійніша підставка
Крихітна відкидна підставка на задній панелі Switch стала саме тим елементом, що дозволяє грати в дорозі з кимось. Не потрібно шукати, куди притулити консоль, щоб вона не падала, і це чудово. У всякому разі саме таку картинку змальовує Nintendo у своїх промо-матеріалах. На практиці ж Switch норовить упасти від трясіння в поїзді чи перехилитися через правий бік, коли ненароком зачепити його рукою. А якщо засильно натиснути на неї, то ніжка без особливих труднощів відлетить.
З огляду на те, що функція корисна і активно використовується, серце просить покращень. Можливо це вирішать шляхом підвищення жорсткості ніжки, перенесенням її ближче до центру консолі чи встановленням ще однієї до пари з іншого боку. У будь-якому разі потрібно щось змінити.
Це перелік недопрацювань, які дратують мене у Switch та на виправлення яких я очікую. Діліться у коментарях вашим досвідом користування та ідеями, чекатимемо на оновлення разом.
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!