Що ми знаємо про нові відеокарти та технології від Nvidia

20 серпня 2018 року компанія Nvidia проведе власну конференцію під назвою GeForce Gaming Celebration у Кельні, Німеччина. А вже 21-25 серпня, у тому ж Кельні, буде проходити Gamescom, на якому компанія буде з власним стендом. Ми вирішили зібрати для вас усю цікаву інформацію, що вже відома про нові технології та відеокарти від Nvidia.

Перш за все, треба звернути увагу на текст запрошення до конференції 20 серпня:

“На цій події покажутьі видовищні комп’ютерні ігри, які запустять на нових продуктах GeForce. Також на вас чекають класні презентації, їжа, напої та багато цікавого”.

Що саме “цікавого” ми вже знаємо?

Покажуть нові відеокарти, а саме: NVIDIA GeForce RTX 2080 та GeForce RTX 2080 Ti. Особливої уваги варті характеристики версії «Ti». Як стверджується, новинка отримає 4352 ядра CUDA, трохи менше, ніж у професійних відеокарт Quadro RTX 6000 і RTX 8000. У них 4608 ядер CUDA.

Об’єм пам’яті типу GDDR6 у версії GeForce RTX 2080 Ti складе 11 ГБ, пропускна здатність –14 Гбіт/с на контакт. Ширина шини даних дорівнює 352 біта, що забезпечує швидкість до 616 ГБ/сек. Для порівняння, у GeForce GTX 1080 Ti пропускна здатність пам’яті становить 484 ГБ / сек, а кількість ядер CUDA дорівнює 3840.

Проста GeForce RTX 2080 базується на GPU TU104 покоління Turing з 2944 ядрами CUDA, хоча раніше ходили чутки про 3072 ядра. Об’єм пам’яті складе 8 ГБ GDDR6, ширина шини даних – 256 біт. Таким чином, пропускна здатність становить 352 ГБ/сек.

Інші параметри, на зразок робочих частот чіпа і пам’яті, теплопакета і споживаної потужності, поки не відомі. Та це суто технічні характеристики, що демонструють розвиток продукту у порівнянні з попередніми версіями відеокарт.

Тепер перейдемо до технологій

Компанія Nvidia представила нову архітектуру Тьюринг (Turing) разом із деталями перших графічних процесорів для її використання. Тьюринг включає в себе виділене обладнання RT Core, призначене для проеціювання променів у реальному часі. Це складна техніка, яка може забезпечити реалістичні ефекти освітлення, але в реальному часі вона є надзвичайно ресурсоємною.

Nvidia називає новий Quadro RTX, що входить у Тюрінг, “першим в світі графічним процесором трасування променів”, і стверджує, що це найбільший стрибок з того моменту, коли компанія представила CUDA у 2006 році.

Продукти Quadro RTX призначені для висококласного професійного використання, а не ігрового. Флагманський Quadro RTX 8000 коштуватиме 10 000 доларів. Він з’явиться у продажу до кінця року. За ці гроші ви отримаєте графічний процесор із 48 Гб нової пам’яті GDDR6, 4 608 ядер CUDA та 576 тензорних ядер.

Nvidia синхронізує можливість трасування променів в 10 гігапроменів на секунду, з більш загальною продуктивністю в 16 терафлопсів. Графічні процесори використовуватимуть інтерфейс NVLink Nvidia для підключення кількох карт, а також підтримують новий стандарт VirtualLink, який може підключати навушники та VR через один кабель USB-C.

Наостанок нагадаємо, що як мінімум одна гра вже продемонструвала можливість підтримки нової технології трасування променів у реальному часі: Metro Exodus.

Ще не точно, але у альфа-версії Battlefield 5 помітили підтримку цієї складної технології. Та чи буде її підтримувати фінальна версія гри — невідомо.

Читайте також

У GeForce Now з’явилися ігри Electronic Arts

Dragon Age: Inquisition

Дослідник знайшов згадки Bioshock 2022, Mirror’s Edge RTX Remaster та купи неанонсованих ігор через файли Nvidia GeForce NOW

Mirror's Edge

Капіталізація NVIDIA перевищила 500 млрд доларів

Моя нова відяха. Переозвучення 18+ від AdrianZP

Технологія DLSS стала доступнішою для Unreal Engine 4

Nvidia

Nvidia Shield тепер підтримує ґеймпади нового покоління

Nvidia Shield

У Великій Британії хочуть заборонити скуповування консолей і “заліза”

Поцуплене “залізо”: як крадуть Nvidia GeForce та PlayStation 5

Популярне

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: