Що подивитись на Тижні швейцарського кіно онлайн?

Фестиваль “Тиждень швецарського кіно” проводиться Посольством Швейцарії спільно з компанією Arthouse Traffic вже п’ятий, ювілейний раз з 18 по 27 червня. В онлайн-форматі вдруге, адже світ ще не оговтався повноцінно від пандемії. Подивитись стрічки впродовж тижня (кількість переглядів обмежена) можна на офіційному сайті і саме такий формат минулоріч сприяв неочікцваному попиту й розповсюдженню фестивалю.

Що одразу кидається в очі в порівнянні з минулим варіантом фестивалю: практично всі фільми зроблені за останні три роки (2019-2021), у той час як минулоріч були фільми зроблені й раніше. Інша цікава тенденція — в добірці 2021 року менше спільного виробництва, яке для європейського кіновиробництва є досить істотним рушієм: ситуація коли на кіно “скинулись” більше десяти компаній, інстанцій та студій щонайменше трьох країн є цільком природньою. Серед шости фільмів фестивалю лише два зроблені і серед них — “Приборкання саду” (Taming the Garden). Поміченний на кінофестивалі у Санденсі, на Берлінале і в Україні на Docudays UA документальна стрічка режисерки Саломе Джаші розповідає про дороге і клопітке гобі колишнього прем’єр-міністра Грузії, який колекціонує столітні дерева з узбережжя Грузії.

Документальні стрічки — практична половина репертуару фестивалю і так вже вийшло що тематика їх так чи інакше стосується відносин людей і довкілля. Фільм “Спекотніше за клімат” (Plus chauds que le climat) розповідає про рік діяльності екологічної групи яка щоп’ятниці організує протести у швейцарському місті Біль, а “Нобелівський громадянин” (Citoyen Nobel) як змінилося життя Жака Дюбоше, який отримав Нобелівську премію з хімії.

Художня частина фестивалю має більшу тематичну різномаїтність. Годинник цокає (Die fruchtbaren Jahre sind vorbei) режисерки Наташі Беллер розповідає про одвічну проблему віку трохи за тридцать, помножену  багатьох випадках на тиск з боку суспільства та родичів завести сім’ю, доки не “пізно”. “Як Гітлер вкрав рожевого кролика” (Als Hitler das rosa Kaninchen stahl) — можливо найбільш масштабний фільм добірки, тож і зроблений він у спільному виробництві Швейцарії, Німеччини та Італії. Це друга (після телефільму 1978 року) екранізація роману Джудіт Керр про те як цілі сім’ї у 1933 році тікали до інших країн коли до влади прийшли нацисти. Розаказана вона з точки зору дев’ятирічної Анни, у якої втрачена Батьківщина усе життя буде асоціюватись із забутим в Берліні улюбленим плюшевим звіром.

Ще один фільм ігрової частини, “Моя маленька сестричка” (Schwesterlein) розповідає про непрості стосунки сетри і брата близнюків яких колисб роз’єднали різні погляди на життєві цінності, а тепер об’єднає рак, що його діагностували у брата.

Подивитись фільми фестивалю (частково чи всі) можна за адресою https://swissfilm.org.ua/.  Не пропустіть гарну нагоду розширити свій кругозор не виходячи з дому!

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Дивіться “Літургію протитанкових перешкод” Дмитра Сухолиткого-Собчука безкоштовно на сайті The New Yorker

Літургія протитанкових перешкод

Що покажуть на фестивалі американського кіно “Незалежність”?

AIFF 2023

Ретроспективу фільмів Квентіна Тарантіно покажуть в Україні в рамках фестивалю “Незалежність”

Квентін Тарантіно

Фестиваль американського кіно “Незалежність” повернеться на українські екрани в вересні

Фестиваль американського кіно "Незалежність"

Що покажуть на фестивалі еротичного кіно “Best Erotic Shorts-4” (18+)

Еволюція українських реалій: дивіться фільм “Сильніше, ніж зброя” безкоштовно

Babylon'13

Де дивитись XVII Дні польського кіно в Україні і які стрічки показують

XVII Дні польского кіно

Дивіться документальний фільм про українські традиції “Весільний спадок” безкоштовно!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: