Шукаєте українську спільноту Minecraft? Тоді вам сюди!

Зараз ми з вами спостерігаємо чергову хвилю розвитку й популяризації україномовного контенту та українських спільнот, згуртованих довкола різноманітних фандомів. Тому ми вирішили потроху розповідати про такі спільноти, бо навіть у нашій редакції є активні учасники великих українських кланів та гільдій у Destiny 2, The Elder Scrolls Online і Warframe, які залюбки поповнюватимуть свої лави.

Ну і так, тут не обійтися без згадки Minecraft, бо як не крути, а вона є одною з найпопулярніших ігор в Україні. І ситуація у вітчизняному Minecraft-просторі за останні пів року теж помітно змінилася.

До повномасштабної війни чимало українських шанувальників цієї гри дивилися здебільшого російських YouTube-блоґерів та грали на російських серверах. Майже ніхто з українських майнкрафтерів навіть не знав, що в Україні є 2-3 сервери, які працюють рідною мовою та керуються українцями. І так само майже ніхто з українських глядачів навіть не знав, що є українські YouTube-канали з контентом про Minecraft. Само собою, таким чином українці монетизували російський контент і фактично спонсорували російську армію. І це не кажучи вже про те, що це також спричиняло нездорове зміщення балансу сил у медіаполі, коли  українські ютубери знімали свій контент російською, а “умовно” українські сервери працювали (а часто й досі працюють) російською, приймали донати в рублях і цькували за повідомлення в чат українською мовою.

Тож тепер, коли щоразу більше людей шукає український контент із бажанням дивитися та підтримувати саме його, в нагоді стане сайт ОУМ — «Організації Українських Майнкрафтерів», яка виникла цього року з метою підтримки, згуртування та розбудови україномовного контенту про Minecraft та просування українських авторів.

Зараз на сайті ОУМ вже є понад 70 українських і саме україномовних YouTube-каналів, де вчать будувати, розказують історії зі світу Minecraft та проводять let’s play стріми, або ж “нумограї”. Так, кожен український контентмейкер може додати свій канал на сайт ОУМ. А кожен глядач може обрати для себе відео на власний смак, використовуючи функцію “Сортування”.

До всього, ОУМ не продає рекламу каналів чи серверів та відфільтровує проєкти, які відверто спекулюють  на тренді українськості задля швидкого залучення аудиторії та легкої монетизації. Є лише система сортування по відкритих даних, наприклад, кількості підписників, лайків тощо. Команда сайту працює над тим, щоб у топ потрапляли лише автентичні проекти, які дійсно розвивають українську спільноту Minecraft.

Тому якщо ви або ваші друзі/родичі/знайомі/діти грають у Minecraft і хочуть доєднатися до української спільноти, неодмінно завітайте на сайт «Організації Українських Майнкрафтерів».

Читайте також

Valve щохвилини (!) даруватиме Steam Deck на трансляції The Game Awards

Steam Deck

DoubleEspressо влаштовує благодійний турнір з Dota 2, гайда реєструватися!

cacao cup

Турніри з VALORANT матимуть офіційну українськомовну трансляцію

Valorant

Майнкрафт Летсплей в реальному житті | Нумограй настільної гри (Bastie Games)

Майнкрафт летсплей minecraft builders and biomes latsplay png 1

Minecraft запустили на комп’ютері, побудованому в Minecraft

Minecraft

Гаррі Поттер українською існує, чорт забирай!

Гаррі Поттер українською

Minecraft B&B Розпаковка. Анкоробкінг настільної гри (Bastie Games)

minecraft розпаковка настільна гра

У Steam розпочався фестиваль українських ігор. Але Valve не хоче, щоби ви про нього знали

steam ukraine flag

Популярне

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: