Шукаєте українську спільноту Minecraft? Тоді вам сюди!

Зараз ми з вами спостерігаємо чергову хвилю розвитку й популяризації україномовного контенту та українських спільнот, згуртованих довкола різноманітних фандомів. Тому ми вирішили потроху розповідати про такі спільноти, бо навіть у нашій редакції є активні учасники великих українських кланів та гільдій у Destiny 2, The Elder Scrolls Online і Warframe, які залюбки поповнюватимуть свої лави.

Ну і так, тут не обійтися без згадки Minecraft, бо як не крути, а вона є одною з найпопулярніших ігор в Україні. І ситуація у вітчизняному Minecraft-просторі за останні пів року теж помітно змінилася.

До повномасштабної війни чимало українських шанувальників цієї гри дивилися здебільшого російських YouTube-блоґерів та грали на російських серверах. Майже ніхто з українських майнкрафтерів навіть не знав, що в Україні є 2-3 сервери, які працюють рідною мовою та керуються українцями. І так само майже ніхто з українських глядачів навіть не знав, що є українські YouTube-канали з контентом про Minecraft. Само собою, таким чином українці монетизували російський контент і фактично спонсорували російську армію. І це не кажучи вже про те, що це також спричиняло нездорове зміщення балансу сил у медіаполі, коли  українські ютубери знімали свій контент російською, а “умовно” українські сервери працювали (а часто й досі працюють) російською, приймали донати в рублях і цькували за повідомлення в чат українською мовою.

Тож тепер, коли щоразу більше людей шукає український контент із бажанням дивитися та підтримувати саме його, в нагоді стане сайт ОУМ — «Організації Українських Майнкрафтерів», яка виникла цього року з метою підтримки, згуртування та розбудови україномовного контенту про Minecraft та просування українських авторів.

Зараз на сайті ОУМ вже є понад 70 українських і саме україномовних YouTube-каналів, де вчать будувати, розказують історії зі світу Minecraft та проводять let’s play стріми, або ж “нумограї”. Так, кожен український контентмейкер може додати свій канал на сайт ОУМ. А кожен глядач може обрати для себе відео на власний смак, використовуючи функцію “Сортування”.

До всього, ОУМ не продає рекламу каналів чи серверів та відфільтровує проєкти, які відверто спекулюють  на тренді українськості задля швидкого залучення аудиторії та легкої монетизації. Є лише система сортування по відкритих даних, наприклад, кількості підписників, лайків тощо. Команда сайту працює над тим, щоб у топ потрапляли лише автентичні проекти, які дійсно розвивають українську спільноту Minecraft.

Тому якщо ви або ваші друзі/родичі/знайомі/діти грають у Minecraft і хочуть доєднатися до української спільноти, неодмінно завітайте на сайт «Організації Українських Майнкрафтерів».

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Творець Hellblade покинув студію Ninja Theory. Але це ніяк не зашкодить Hellblade 2

Тамім Антоніадес

«Відчувається наче гра від PlayStation Studios» — Журналісти у захваті від Hellblade 2

hellblade 2

Українська команда NAVI зіграє у фіналі першого Мейджора в CS2

p.ua.navi 1

Виживастик від Blizzard мав стати сумішшю Minecraft та Rust — Деталі скасованого проєкту компанії

Blizzard Survival

Senua’s Saga: Hellblade 2 матиме українську локалізацію і вийде в травні

Senua's Saga: Hellblade 2

Огляд Prince of Persia: The Lost Crown. Казка не про Принца

Prince of Persia: The Lost Crown

Краще пізно, ніж ніколи. Емоційний відеоогляд Elden Ring (BEnderUA)

ер2гти1

Що ви придбали (чи подарували) на Зимовому розпродажі в Steam?