«Снайпер. Білий Ворон». Перша українська воєнна стрічка, що виходить у національний прокат після повномасштабного вторгнення

2013 рік. Пацифіст-дивак Микола проводить екологічний експеримент. Разом зі своєю вагітною дружиною Настею він живе у власноруч виритій Норі на нещодавно придбаній землі під Горлівкою, що на Донеччині. Подружжя відмовляється від шкідливих благ цивілізації, прагнучи довести людству, що жити в гармонії з природою у 21 столітті можливо. Попри побутові труднощі, сім’я диваків відчуває себе щасливою й вірить у цінність та успішність свого експерименту.

Наївний світ Миколи руйнується з початком війни на Донбасі. Він відчуває себе безсилим перед неминучою загрозою – всередині все перевертається… Бойовики вбивають вагітну дружину і вщент спалюють його Нору. Не знаходячи виправдання цій жорстокості, він приймає доленосне рішення й вступає в добробат, у лави снайперів. З дивака-математика насміхаються, але згодом, завдяки своїй впертості, він доводить, що з ним таки варто рахуватися.

“Снайпер. Білий Ворон” через призму історії снайпера з позивним Ворон – це історія про воєнне українське безчасся, про роль українських снайперів в російсько-українській війні 2014-2022 років та відповідь на питання “за що ми боремося” та “чому маємо перемогти”.
Саме тому вихід картини приурочили до Дня Незалежності, адже усі ми зараз боремося за свою Незалежність та Незалежність майбутніх поколінь українців.

Також «Снайпер. Білий Ворон» – перша воєнна стрічка, що виходить у національний прокат після повномасштабного вторгнення. Історія снайпера з позивним Ворон – рефлексія на перебіг російсько-української війни, що охопила Луганщину та Донеччину у 2014, а в 2022 році розтеклася кривавою раною по всій території Незалежної України.

Зйомки проходили протягом 2020 року. Творча команда заручилася підтримкою Національної Гвардії України, яка всебічно сприяла фільмуванню: надавала дозволи для проведення зйомок у спеціально відведених локаціях та техніку, залучала особовий склад для створення реалістичних кадрів. Крім того, зйомки супроводжувалися воєнним консультантом – інструктором зі снайпінгу. За півроку до початку зйомок виконавець головної ролі, актор Павло Алдошин, проходив спеціальну воєнну підготовку, а зараз набуті навички допомагають йому захищати Батьківщину в лавах ЗСУ.

Раніше фільм виходив в обмеженому прокаті в країнах Балтії (Латвії, Литві, Естонії) та в США. Визнані міжнародні видання схвально відгукнулися про фільм, зокрема:

Los Angeles Times наголошує на актуальності та значущості фільму. “Як і багато інших фільмів про самотніх стрільців, «Снайпер. Білий ворон» побудований на напруженому протистоянні, яке для нашого героя є лише незначною частиною відновлення справедливості. Настільки мирний початок історії та її розвиток, зосереджений на відданості помсти – це контраст, який важко осягнути. Зрештою, як і імперіалістичну війну”.

New York Times відзначили майстерність режисера у поєднанні жанрів. “Бушан використовує різні стилі, виявляючи неочікувану схильність до динамічної дії попри більш стримані перші півгодини фільму. Він порадує кожного, хто шукає насичений воєнний екшн, проте режисер не дає стрілянині розпочатися, поки кожен не зрозуміє, що лежить на терезах”.

“Снайпер. Білий ворон” з 24 серпня 2022 року в кінотеатрах України!

Жанр: воєнний екшн
Компанія виробник: UM Group за підтримки Державного агентства України з питань кіно
Дистрибутор в Україні: FILM.UA Distribution та Кіноманія
Режисер: Мар‘ян Бушан
Продюсер: Артем Денисов
Оператор: Костянтин Пономарьов
Автор сценарію: Мар‘ян Бушан, Микола Воронін
У ролях: Павло Алдошин, Марина Кошкіна, Андрій Мостренко, Роман Семисал, Олег Драч, Роман Ясіновський, Олег Шульга

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Другу частину «Дюни» зняли на український об’єктив IronGlass MKll

Огляд фільму «Дюна. Частина 2»

Дюна. Частина 2 / Dune: Part Two

Sony анонсувала екранізацію горору Until Dawn від творців «Воно» й «Шазама»

Until Dawn

Щоденник убитого росіянами Володимира Вакуленка стане першою французькомовною книгою автора

Death Stranding отримає екранізацію від студії А24

Death Stranding

Дожартувалися! Фільм «Барбенгеймер» про ляльку, ядерку й геноцид уже готують до зйомок

barbenheimer confiman pelicula

Держкіно знову намагається знищити Довженко-Центр

реорганізація

Знову ШІ все зіпсував. Огляд фільму «Творець»

Творець. Головна