web analytics
0

Сонячна Барселона готова прийняти другий етап KMAMK GT3 Sprint Championship 2024

Автор: Андрій Присяжний

Учасники KMAMK GT3 Sprint Championship 2024 вже встигли потренуватись для участі в другому етапі чемпіонату. Зустріч пілотів другого спліту вже відбулася. А от пілоти першого спліту зустрінуться в сьогодні о 21.00 на Twitch-каналі нашого порталу.

Але спочатку варто розібратися з тим, як стартував чемпіонат та чим закінчився перший етап.

Вперше у чемпіонаті KMAMK GT3 Sprint Championship 2024 взяли участь настільки багато пілотів, що у змаганні утворилось аж два спліти. До першого увійшли добре відомі учасники спільноти: Андрій Ворона, Єгор Звуздецький, Домінік Хорошавін, Євген Аретеменко, Павло Половчук та ще багато інших пілотів, які вміють подарувати глядачам чисту боротьбу. Другий спліт зібрав в собі менш досвідчених пілотів, які також готові боротись за перемогу на найвищому рівні.

Спліти розділили, аби забезпечити чисту боротьбу всім учасникам змагання та уникнення інцидентів з коловими. До речі, результати першого етапу показали, що найшвидшим пілотам з другого спліту бракує двох секунд, аби на рівних змагатись у першому спліті.

Гонка проходить у звичному форматі: 20 хвилинна кваліфікація та годинна гонка з одним обов’язковим фіксованим піт-стопом. Дозаправлення без заміни гуми — це двадцять секунд в боксах, якщо ж потрібно не лише долити пального, то така зупинка триватиме тридцять секунд.

У вівторок вісімнадцятого червня пройшов перший етап змагання для учасників другого спліта. Артем Белявцев, Анатолій Летючий, Олександр Кобринець та Федір Плакош боролися за можливість стартувати з поул-позиції в межах однієї секунди.

1

Фото: Max Rockatansky

Не обійшлося в кваліфікації другого спліту без штрафів. Першим пілотом цього чемпіонату, хто отримав штраф, стає Денис Станович, за недотримання правил синіх прапорів. Ще додаткові десять секунд очікували на Дениса до результатів кваліфікації.
Завдяки онлайн суддівству, яке присутнє в обох сплітах, до Дениса Становича приєднується Назарій Прокопов. Він поводився небезпечно для інших водіїв. Його штраф також склав десять секунд.

Кваліфікація другого спліту завершилась такими результатами: Артем Белявцев показав найкращий час кваліфікації. Олександр Кобринець виборов право стартувати другим, Анатолій Летючий — третім. Окрім трійки лідерів ще чотири пілоти розташувались в межах однієї секунди відставання.

Після кола прогріву наступив найважливіший момент – перший поворот першого етапу. Оскільки перший поворот завершує доволі довгу пряму, то там можна було очікувати велику кількість контактів, що лише додавало напруження, особливо, лідерам. Переживання були марні, адже перше коло завершилось без особливих інцидентів. На учасників чекало ще п’ятдесят вісім хвилин гонки з одним обов’язковим піт-стопом.

Зрештою гонка завершилась перемогою Анатолія Літучого. Олександр Кобринець забрав срібло. Третє місце виборов Сергій Рак.

2

Фото: Oleksandr Kobrynets

Ще у кваліфікації першого спліту можна було відчути напругу, що зависла в повітрі. Гонка обіцяла бути цікавою. У когорту вищого рівня потрапило одразу двадцять дев’ять пілотів. Правила між сплітами однакові, тож на учасників чекали ті ж двадцять хвилин кваліфікації та годинна гонка.

Та вже з перших хвилин кваліфікації стало зрозуміло, що різниця у швидкості між сплітами є і вона суттєва. Окрім того, що в одній секунді знаходилося одразу тринадцять пілотів, найшвидший час на колі також відрізнявся.

Найкраще коло у кваліфікації першого спліту показав Андрій Поздняков. Його час склав 1.42.892 — це зробило його одним з трьох пілотів, які змогли вийти з сорока трьох секунд. Другим став Єгор Звуздецький, який відстав від лідера всього на дев’яносто п’ять тисячних, а трійку лідерів закрив Павло Половчук, що на одну десяту відстав від Позднякова.

Гонка розпочалась неочікувано. Вже в першому повороті не обійшлось без контактів в боротьбі за лідерство. Половчук атакував Позднякова… Обійшлось без серйозних наслідків. Загалом перші п’ять кіл для Половчука видались непростими. До кінця цього відрізку Павло Половчук відставав від лідера вже на п’ять секунд через низку неприємних інцидентів, включно з розворотом на одному з кіл. Єгор Звуздецький утримував лідерство після першого кола, але Андрій Поздняков наздогнав лідера та був готовий нав’язати йому боротьбу.

3

Фото: Oleksii Panchenko

За перші десять кіл пілоти все ще трималися в секунді один від одного, що означало — будь-яка, навіть найменша, помилка могла призвести до втрати позиції. Андрій Поздняков наздогнав таки лідера та атакував його по зовнішній траєкторії кілька разів поспіль, але Єгору Звуздецькому вдалось втримати позицію.

Павло Половчук також намагався повернути собі втрачені позиції, однак на нього чекала задача з «зірочкою», оскільки попереду були представники однієї команди – Олексій Панченко та Андрій Ворона. З рештою після контакту з Андрієм Вороною в одному з останніх поворотів Павло Половчук опинився в боксах. Він став першим пілотом, що вирішив провести обов’язкову зупинку.

Третя п’ятірка кіл почалась з того, що Андрій Поздняков та Єгор Звуздецький проходили другий сектор траси в позицій «пліч-о-пліч». Однак, Барселона буває дуже небезпечною, зокрема через свої високі поребрики, що й призвело до втрати контролю над автомобілем у Андрія Позднякова. Окрім контакту з лідером гонки, на Андрія очікувала ще й зустріч з відбійником.

Домінік Хорошавін відвідав бокси на 35 хвилині, що можна було вважати повноцінним початком хвилі піт-стопів. Протягом трьох наступних кіл в боксах побували й решта пілотів. Під час своєї зупинки вдало виконав андеркат Половчук, але цей маневр піднімав важливе питання — чи вдасться йому втримати лідерство на зношеній гумі? Відповідь на це питання, як це часто буває, довелося чекати аж до останніх хвилин гонки.

Двадцяте коло для Половчука стало початком серйозного випробування, адже зношена гума починала призводити до втрати швидкості. До кінця кола йому вдалося стримати кілька атак від Єгора Звуздецького, та чи мав він потенціал продовжувати в тому ж темпі ще понад двадцять три хвилини? А тим часом боротьба між Звуздецьким та Половчуком дала можливість наздогнати лідерів й Андрію Позднякову.

Двадцять перше коло стало тим переломним моментом, коли напруга досягла найвищої точки. Єгор Звуздецький атакував лідера, що призвело до контакту. І хоча обійшлося без серйозних наслідків, судді точно мали звернути на цей епізод увагу.

4

Фото: Oleksii Panchenko

Кожен поворот ніс небезпеку для Павла Половчука, особливо коли до їх сутички з Єгором Звуздецьким доєднався Андрій Поздняков. І в той час, як учасники команди PlayUa наздоганяли трійку лідерів, у боротьбі з Єгором Звуздецьким пілот Honda втрачає свій автомобіль і спускається з третьої позиції аж на сьому. Після такого повернутись на подіум Андрію Позднякову було майже нереально. До кінця гонки залишалося менш як двадцять хвилин.

На двадцять четвертому колі обидва Ford з команди PlayUa наблизились до лідерів гонки. Тепер права на помилку не було не лише у Павла Половчука, а й у Єгора Звуздецького. В першому ж повороті двадцять п’ятого кола Андрій Ворона спробував обійти Єгора Звуздецького, але для уникнення контакту йому довелося виїхати за межі траси. І якщо лідер гонки захистився від дайву з боку Єгора, то іншому учаснику команди Okuni цього зробити не вдалось. Андрій Поздняков піднявся на одну сходинку вище, залишивши позаду Домініка Хорошавіна.

6

Фото: Oleksii Panchenko

Зрештою, не дивлячись на всі труднощі та виклики, Павло Половчук першим перетнув фінішну лінію. Андрій Ворона не втратив жодного шансу для атаки, але Єгор Звуздецький все ж втримав третю сходинку. Срібло забрав Олексій Панченко.

Після подання всіх протестів та апеляцій загальний залік набув наступного вигляду: в другому спліті лідирує Анатолій Летючий. На своєму рахунку пілот має тридцять балів. Другу сходинку з двадцятьма сімома очками посідає Олександр Кобринець. Сергій Рак на третьому місці, але завдяки результатам практики та найшвидшому колу гонки Артем Бєлявцев набрав таку ж кількість балів, як і Сергій Рак. Як і у першому спліті, окрім особистого заліку є ще й залік командний. Так пілоти команди Slow Mo Racing утримують лідерство з тридцятьма сімома очками. UAmateurs відстають на дванадцять очок. Після першого етапу їх результат складає двадцять п’ять очок. Лише на одне очко UAmateurs випереджають SRKNS.

Хоча в гонці судді не проявляли значної активності, але після змагання розпочався детальний розбір всіх інцидентів, що потягнув за собою бурхливе обговорення та навіть зміни в регламенті чемпіонату. Від так, після фінішу відбулись зміни в турнірній таблиці. Багато пілотів отримали штрафи після завершення етапу.

Переможцем став Олексій Панченко. Другу сходинку зайняв Євген Бородай. Бронзу отримав Андрій Поздняков. Безпосередні лідери етапу розподілились так: Єгор Звуздецький отримав п’ятнадцять секунд до свого часу, що змістило його на п’яту сходинку. Павло Половчук отримав покарання у вигляді тридцятьох додаткових секунд. Найбільше штрафного часу отримав Андрій Ворона – тридцять п’ять секунд. Це перемістило його аж на дванадцяту сходинку.

Такі серйозні покарання не могли не вплинути і на командний залік. В першому спліті сформувалось одразу сім команд. Лідером серед них є PlayUA пілоти якої отримали тридцять дев’ять балів. Пілоти команди Honda Amateurs, Андрій Поздняков та Антон Лисенко, загалом здобули двадцять сім балів. Таку ж кількість очок набрала й інша команда UAmateurs Olekspeed. До складу команди увійшли Олексій та Олександр Беркунські.

Вже за традицією залишаємо запис першого етапу. Спочатку 2 спліт.

А потім і перший.

Як ми вже згадували на початку, етап у Браселоні уже стартував разом із другим сплітом. Тепер залишається спостерігати за тим, як завершуватимуться події другого етапу. Зробити це можна сьогодні на каналі PlayUa о 21.00.

Також першим дізнатись про результати змагань, взяти участь в обговоренні та дізнатись про інші події у світі українського симрейсингу можна приєднавшись до Discord-сервера КМАМК.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

«Декстер: Первородний гріх» дедалі більше обростає сюжетними подробицями

Автор: Микола Єрьомін

dexteroriginalsin2024

ГІ*НО: враження від бети Concord

Автор: PlayUA

Concord

Барселона позаду. Наступна зупинка — Хунгароринг!

Автор: Андрій Присяжний

max rockatansky 3

У Steam зʼявився куратор, що маркує українські ігри, які продаються в Росії

Автор: Єрмаков Кірілл

steam

Новий генерал Росс, Семюель Стернс та червоний Галк. Що показали у трейлері фільму Captain America: Brave New World

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.capitan america bnw 12

Як грати в ігри на старому ноутбуці

Автор: PlayUA

01

9 липня 2024 — День жалоби за загиблими під час ракетного обстрілу «Охматдиту». Що можна зробити в цей день?

Автор: Микола Єрьомін

Докопатись до дна! Враження від української Codename: Ocean Keeper

Автор: Єрмаков Кірілл

p.ua.codename ocean keeper