web analytics

Сподобався відгук? Тримай бан! – Steam заблокував майже 2500 користувачів через одну рецензію

Всі користувачі платформи Steam помічали на сторінках ігор під кожним відгуком запитання “Чи була ця рецензія корисною?”, на яке ви можете відповісти “Так”, “Ні”, “Кумедна” або “Нагородити”. Раніше вважалось, шо це впливає на інколи некорисні та беззмістовні відгуки, обмежуючи в подальшому можливості їхніх авторів. Як виявилось, це не так. Точніше не зовсім так. Навіть підтрумуючи той чи інший огляд можна втрапити в халепу, як це сталося з 2 439 людьми, що підтримали негативний відгук на гру Warlander.

Warlander безкоштовна багатокористувацька гра, що вийшла в січні цього року. Як і будь-яка подібна гра, вона використовує захист від використання читів, які руйнують ігровий процес. У випадку Warlander це система Sentry Anti-Cheat, яка в колах ґеймерів сприймається не дуже добре. Негатив до системи викликаний неодноразовими випадками, коли навіть після закриття гри, де вона використовується, система продовжує працювати фоном. Деякі користувачі повідомляють, що система вмикається разом з операційною системою, навіть не залежачи від запусків гри. Також дехто зазначає, що Sentry Anti-Cheat передає якісь дані на японські IP-адреси і після закриття гри.

Кристувач з ніком FREEDOMS117 у своєму відгуку на гру Warlander попередив про ці деталі і загальну сумнівність системи захисту гри. Також він додав детальні інструкції, як позбутись підозрілої системи і її залишків з комп’ютера повністю. Гравці підтримали відгук з інструкцією, чим вивели його в топ накйкорисніших відгуків про гру. В результаті всіх цих подій FREEDOMS117 отримав місячний бан та обмеження всіх функцій спільноти, крім можливості грати в ігри. А разом з ним ці обмеження отримали і всі користувачі, що його підтримали. До середини квітня, тобто до дня блокування, ще можна було ознайомитись з відгуком, але наразі він вже прихований.

Але це не кінець історії. Після спілкування зі службою підтримки користувачу вдалося перемогти та повернутись з бану. Обмеження з його профілю, як і з профілів його однодумців, були зняті. Саме блокування представники підтримки мотивували тим, що відгук містив інструкції по обходженню антишахрайського програмного забезпечення. Але враховуючи наведені користувачами аргументи, автору порадили все це оформити як окремий посібник у спільноті. Від себе ж пообіцяли зв’язатись з розробниками стосовно поведінки їхнього софту.
Зі свого боку видавець гри, студія
Plaion опублікувала розширену статтю стосовно цього випадку, де вказується, що система захисту дійсно мала певні помилки, коли продовжувала відображати процес серед активних після закриття гри. Також в статті заперечується збір та передавання персональних даних, на що скаржились користувачі. Крім того студія зазначила, що в березневому оновленні Sentry Anti-Cheat помилку було видалено.

Ситуація цікава, адже з одного боку це можна сприймати як приклад блокування користувача через поширення інструкцій обходу захисних програм. Але з іншого боку, чи не занадто радикальним було блокування і всіх тих, хто просто натиснув єдину кнопочку підтримки цього повідомлення? Особливо химерно це виглядає на фоні дійсно беззмістовних відгуків, що містять одне-два слова, або взагалі не пов’язані з темою ігор, до яких написані. Але будемо сподіватись, що система блокування у Steam нарешті вийде на той рівень, коли у відгуках до ігор будут дійсно лише відгуки, позитивні чи негативні, а не ASCII-арт сумнівного змісту та виття деяких болотяних жителів, що у грі відсутній їхній “язик”.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

«Це як F-22 і танк “Абрамс”» — розробники DOOM: The Dark Ages порівняли її з DOOM Eternal

doom the dark ages

Доповнення Shattered Space виправить найбільшу проблему Starfield

starfield shattered space

ПК-версія The Last of Us Part 2 вже готова і може вийти в 2025

tlou2

Dark Souls для початківців. Огляд Another Crab’s Treasure

another crab's treasure

У Steam і Microsoft Store можна безкоштовно забрати Tell Me Why

tell me why

Helldivers 2 допомогла забанити 20 000 російських акаунтів у Steam

helldivers

Ghost of Tsushima стала найуспішнішою сингловою грою Sony в Steam

Ghost of Tsushima Director's Cut

Steam і Spotify зникнуть з автомобілів американців (так, вони там були)

Spotify