Справжній “Вовк із Волл-стріт” підтримав Reddit у ситуації з GameStop

Головний герой заснованого на реальних подіях фільму Мартіна Скорсезе “Вовк із Волл-стріт” (Wolf of Wall Street), колишній фінансист і мотиваційний спікер Джордан Белфорт, підтримав трейдерів-ентузіастів з Reddit у їхній боротьбі з Волл-стріт (детально мова про неї іде у цій статті).

У своєму Instagram Белфорт виклав тематичне відео. В ньому він переробив сцену з фільму, замінивши Леонард Ді Капріо (у ролі себе) на себе, а свою контору з 1980-х на нове покоління трейдерів, що прийшли з Reddit щоби витягнути зі забуття GameStop та AMC.

Знаєте що, Волл-стріт? Знаєте що, Robinhood? Ми не підемо. Ми не підемо. Ми не підемо, трясця! Шоу продовжується!

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Jordan Belfort (@wolfofwallst)

Власну кар’єру Джордана Белфорта на Волл-стріт і поза нею важко описати у двох словах. Почавши з м’ясної промисловості, тоді ще юнак заснував легендарний “котел” (посередницьку контору з перепродажу дешевих акцій) Stratton Oakmont. З 1989 року контора була під постійним наглядом різних держорганів у США, аж поки всі “дірки”, якими скористався Белфорт не було розкрито, а його самого заарештовано. Белфорт відсидів 22 місяці у тюрмі (міг би й значно довше, але він “злив” ФБР велику кількість інформації про багатьох інших нечесних фондових ділків), а вийшовши на волю, став мотиваційним спікером, штовхаючи ідеї про фондові ринки у маси, пропагуючи більш рівні можливості для трейдерів “з вулиці”.

Уже у 2000 році на походженнях Белфорта було засновано фільм “Котельня” (Boiler Room), але справді глобальну цікавість до фігури колишнього фінансиста викликала його автобіографія 2007 року, яку в 2013 й екранізував Мартін Скорсезе. Сам Белфорт з’являється у невеликому камео ведучого події, який представляє його самого в кінці фільму.

Цікаво, що сам по собі фільм підозріло зник минулого тижня з кількох стрімінгових сервісів у США, як і інші фільми цієї тематики: згадана “Котельня”, “Волл-стріт” (Wall Street), “Фірма” (The Firm) та “Гра на пониження” (The Big Short). Всі з них певною мірою підвищили знання широкої аудиторії щодо функціоналу фондових ринків. Звісно, фільми періодично з’являються і  зникають на подібних сервісах, але не можна не помітити, що найцікавіші зразки цієї тематики подивитись у США можна здебільшого лише на сайтах, які зовсім не є першим, логічним, вибором. Наприклад, єдиний сервіс, на якому минулого тижня можна було знайти “Гру на пониження” був Crackle, про який навіть не всі чули.

Читайте також

Cіднички в Mass Effect Legendary Edition та GameStop Stonks — #PlayNews

gamestop wolf of wall street

Підсумки січня. Стрім-подкаст

Gamestop

За мотивами “битви Reddit і Волл-стріт” знімуть аж два фільми та напишуть книгу

Як ентузіасти з Reddit перемогли Волл-стріт: повна історія “афери століття”

Стати акціонером Netflix чи Tesla в Україні стало трошки легше

Як жити у фільмі Веса Андерсона? Підкаже путівник!

“Ти скейтер, Гаррі!”: У Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 побудували карту з Гоґвортсом

Екс-президент Nintendo спробує врятувати GameStop від банкрутства

Reggie Fils-Aimé

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: