web analytics

США витратять 700 000$ на вивчення вербування терористів завдяки іграм

Міністерство національної безпеки США виділило грант у розмірі майже 700 000$ задля вивчення розвитку екстремізму й тероризму за допомогою відеоігор. Бо не секрет, що в Сполучених Штатах за останні роки збільшила кількість випадків, коли в мультиплеєрних іграх (за іронією, в таких ситуаціях найчастіше згадувалася GTA Online) шукали перевізників контрабанди, інформаторів чи й просто вербували диверсантів.

Звісно, це не завжди зручно робити в самій грі, тому тут на допомогу людям знову прийшов Steam, де роками процвітали десятки екстремістських груп, які відкрито підтримували нацизм, заохочували, а часом і планували перестрілки в школах. Як ви вже напевно здогадалися, Valve у цій ситуації довгий час робила те саме, що зараз робить із агресивно налаштованою руснею, яка підтримує війну та обмазується рашистською символікою — нічого. Лише коли представники міністерства напряму звернулися до Valve, ті тихцем видалили кілька найактивніших таких груп, але на тому все й спинилося, проблема й досі залишається гострою.

За останнє десятиріччя роль відеоігор як центрів соціальної активності невпинно зростала, що також впливало на особистісний розвиток молоді. Соціальні зв’язки, створені в ігрових екосистемах непомітно переходять у реальний світ. Тож екстремісти використовують відеоігри та окремі ігрові спільноти зі шкідливою метою, від створення пропаганди до мобілізації й підготовки терористичних груп.

йдеться в заяві Міністерства нацбезпеки США

І спеціальна дослідницька група з Центру протидії тероризму й екстремізму при Університеті Мідлберрі, яка й отримала грант, хоче це змінити. До цього дослідники вже понад 2 роки збирали дані про цю проблему, а минулого року навіть проводили круглий стіл з представниками Міністерства нацбезпеки. Тепер же, з отриманням гранту, дослідницьа група планує на основі зібраної інформації створити знаряддя для відстежування та запобігання діям екстремістів у іграх, а також розробку методик, які допоможуть ігровим студіям самим виявляти і зупинчяти терористичну пропаганду в своїх спільнотах.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Вийшла демо-версія української гри про повернення військового додому — Broken Life

p.ua.broken life

Take-Two звільнила 600 працівників і закрила кілька неанонсованих ігор

take two

[ОНОВЛЕНО] Death from Above, гра про українського оператора дрона, отримала російську локалізацію

p.ua.death from above

У Києві пройде спеціальний показ фільму «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова

20 Днів у Маріуполі

Ось як виглядала скасована мультиплеєрна Spider-Man: The Great Web від Insomniac

spider man

Сергій Гальонкін приєднався до розробки конкурента Fortnite і Roblox

Everywhere Build A Rocket Boy

Take-Two подали в суд на Remedy через їхній логотип

remedy and rockstar

Netflix обговорює додавання мікротранзакцій та реклами в ігри на своїй платформі

Netflix games