США витратять 700 000$ на вивчення вербування терористів завдяки іграм

Міністерство національної безпеки США виділило грант у розмірі майже 700 000$ задля вивчення розвитку екстремізму й тероризму за допомогою відеоігор. Бо не секрет, що в Сполучених Штатах за останні роки збільшила кількість випадків, коли в мультиплеєрних іграх (за іронією, в таких ситуаціях найчастіше згадувалася GTA Online) шукали перевізників контрабанди, інформаторів чи й просто вербували диверсантів.

Звісно, це не завжди зручно робити в самій грі, тому тут на допомогу людям знову прийшов Steam, де роками процвітали десятки екстремістських груп, які відкрито підтримували нацизм, заохочували, а часом і планували перестрілки в школах. Як ви вже напевно здогадалися, Valve у цій ситуації довгий час робила те саме, що зараз робить із агресивно налаштованою руснею, яка підтримує війну та обмазується рашистською символікою — нічого. Лише коли представники міністерства напряму звернулися до Valve, ті тихцем видалили кілька найактивніших таких груп, але на тому все й спинилося, проблема й досі залишається гострою.

За останнє десятиріччя роль відеоігор як центрів соціальної активності невпинно зростала, що також впливало на особистісний розвиток молоді. Соціальні зв’язки, створені в ігрових екосистемах непомітно переходять у реальний світ. Тож екстремісти використовують відеоігри та окремі ігрові спільноти зі шкідливою метою, від створення пропаганди до мобілізації й підготовки терористичних груп.

йдеться в заяві Міністерства нацбезпеки США

І спеціальна дослідницька група з Центру протидії тероризму й екстремізму при Університеті Мідлберрі, яка й отримала грант, хоче це змінити. До цього дослідники вже понад 2 роки збирали дані про цю проблему, а минулого року навіть проводили круглий стіл з представниками Міністерства нацбезпеки. Тепер же, з отриманням гранту, дослідницьа група планує на основі зібраної інформації створити знаряддя для відстежування та запобігання діям екстремістів у іграх, а також розробку методик, які допоможуть ігровим студіям самим виявляти і зупинчяти терористичну пропаганду в своїх спільнотах.

Читайте також

Українські розробники створюють RPG про облогу Маріуполя — Hollow Home

hollow home

Русня вкрала персонажів “Острова скарбів” і продає в Steam гру про доктора Лівсі

острів скарбів

У Steam вийшла демо-версія української Sherlock Holmes The Awakened

sherlock awakened

Як ішла розробка S.T.A.L.K.E.R. 2 під час війни? [+нові скріншоти]

stalker 2 mill s.t.a.l.k.e.r. 2

Відбувся реліз благодійної візуальної новели Ukraine War Stories

Ukraine War Stories

У WoW заблокували українську гільдію. Знову все через назву

World of Warcraft Burning Crusade

До мережі потрапили кадри ранньої версії GTA 6 [відео]

Бонні й Клайд грабують Вайс-Сіті — нові подробиці GTA VI

GTA Online

Популярне

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: