Steam заборонили у Китаї

Влада Китаю заблокувала доступ до Steam. І мова зараз іде не про тимчасовий захід, а про безтермінову заборону. Хоча цей вчинок став несподіванкою для ігрової спільноти як у Китаї, так і за його межами, він є логічним продовженням попередніх кроків китайского уряду.  Нагадуємо, раніше Китай повністю заборонив Fortnite, обмежив неповнолітнім ігровий час до трьох годин на день, заборонив будь-який обіг криптовалют, а для доступу до онлайн-ігор тепер остаточно потрібні номер телефону та посвідчення особи.

Формально у Китаї тепер працює лише Steam China, який розпочав роботу в лютому. Від звичної нам “міжнародної” версії він відрізняється передусім значно біднішим каталогом ігор у крамниці та обмеженішим соціальним функціоналом. Звісно, Dota 2 і CS:GO, дві найпопулярніших гри Steam у Китаї, від цього ніяк не постраждали. Але решта зазнає неабияких проблем.

Річ у тім, що як і кіно, ігрова індустрія теж зараз дуже сильно покладається на гроші китайської аудиторії. Наприклад, It Takes Two, гра року за версією TGA 2021, у Steam найбільше продалася саме в Китаї. Monster Hunter World, одна з найпродаваніших ігор у Steam за останні 5 років, має відгуків китайською у півтора рази більше, ніж англійською. І весь цей здоровезний ринок зник за лічені години.

Тепер не-китайським розробникам та видавцям, які досі не працюють з Tencent чи NetEase, доведеться шукати собі місцевого партнера, щоби викласти гру на Steam China. Для великих компаній таке не стане проблемою, а от для дрібних розробників це буде неабияким ударом. Так само і китайські розробники не зможуть так просто продавати свої ігри у Steam — потрібно буде шукати партнерів за межами своєї країни.

Одним словом, наслідки цієї заборони ми побачимо вже наступного року. Втім, приємного там буде мало.

Читайте також

Ми створили Steam-куратора, який допоможе уникати російських ігор

Ми створили Steam-куратора, який допоможе уникати російських ігор

Не купуйте There Is No Light — це русня!

there is no light 10 scaled

Розробники Farthest Frontier не додали церкви, щоб уникнути “релігійних скандалів”

farthest frontier

S.T.A.L.K.E.R. 2 не вийде в дочасному доступі Steam, або Що коїться з комунікацією розробників?

S.T.A.L.K.E.R. 2, STALKER 2

Нарощуючи імідж України. Інтерв’ю з Оленою Бутенко, менеджеркою Kevuru Games

Олена Бутенко, Kevuru Games

Знову повторюють за Diablo: мобільна Torchlight близька до релізу

torchlight infinite

Розробники This War of Mine та Frostpunk більше не даватимуть ключі Steam-кураторам

steam

Отримайте Mafia безкоштовно у Steam

Mafia: The City of Lost Heaven (2002)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: