Steam заборонили у Китаї

Влада Китаю заблокувала доступ до Steam. І мова зараз іде не про тимчасовий захід, а про безтермінову заборону. Хоча цей вчинок став несподіванкою для ігрової спільноти як у Китаї, так і за його межами, він є логічним продовженням попередніх кроків китайского уряду.  Нагадуємо, раніше Китай повністю заборонив Fortnite, обмежив неповнолітнім ігровий час до трьох годин на день, заборонив будь-який обіг криптовалют, а для доступу до онлайн-ігор тепер остаточно потрібні номер телефону та посвідчення особи.

Формально у Китаї тепер працює лише Steam China, який розпочав роботу в лютому. Від звичної нам “міжнародної” версії він відрізняється передусім значно біднішим каталогом ігор у крамниці та обмеженішим соціальним функціоналом. Звісно, Dota 2 і CS:GO, дві найпопулярніших гри Steam у Китаї, від цього ніяк не постраждали. Але решта зазнає неабияких проблем.

Річ у тім, що як і кіно, ігрова індустрія теж зараз дуже сильно покладається на гроші китайської аудиторії. Наприклад, It Takes Two, гра року за версією TGA 2021, у Steam найбільше продалася саме в Китаї. Monster Hunter World, одна з найпродаваніших ігор у Steam за останні 5 років, має відгуків китайською у півтора рази більше, ніж англійською. І весь цей здоровезний ринок зник за лічені години.

Тепер не-китайським розробникам та видавцям, які досі не працюють з Tencent чи NetEase, доведеться шукати собі місцевого партнера, щоби викласти гру на Steam China. Для великих компаній таке не стане проблемою, а от для дрібних розробників це буде неабияким ударом. Так само і китайські розробники не зможуть так просто продавати свої ігри у Steam — потрібно буде шукати партнерів за межами своєї країни.

Одним словом, наслідки цієї заборони ми побачимо вже наступного року. Втім, приємного там буде мало.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Xbox і Nintendo обмінялися ексклюзивами: підсумки лютневого Nintendo Direct

grounded

Понад 500 ігор Steam заробили більше 3 млн дол. у 2023 році

p.ua.ai steam

Прибутки Epic Games Store виросли на 16%, а к-сть користувачів досягла 270 млн

dead island 2

Філ Спенсер хоче бачити ігри Sony й Nintendo на Xbox

helldivers 2

Леді Ґаґа з’явиться на прийдешньому фестивалі у Fortnite

Fortnite Festival 2 Lady Gaga

Карткова гра Balatro отримала найкращі оцінки серед релізів 2024 року

Balatro

Arrowhead активно розширює команду Helldivers 2 для стрімкого розвитку гри

helldivers 2

Керівник Sony вважає, що треба активніше (і швидше) видавати власні ігри на ПК

helldivers

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: