Steam заборонили у Китаї

Влада Китаю заблокувала доступ до Steam. І мова зараз іде не про тимчасовий захід, а про безтермінову заборону. Хоча цей вчинок став несподіванкою для ігрової спільноти як у Китаї, так і за його межами, він є логічним продовженням попередніх кроків китайского уряду.  Нагадуємо, раніше Китай повністю заборонив Fortnite, обмежив неповнолітнім ігровий час до трьох годин на день, заборонив будь-який обіг криптовалют, а для доступу до онлайн-ігор тепер остаточно потрібні номер телефону та посвідчення особи.

Формально у Китаї тепер працює лише Steam China, який розпочав роботу в лютому. Від звичної нам “міжнародної” версії він відрізняється передусім значно біднішим каталогом ігор у крамниці та обмеженішим соціальним функціоналом. Звісно, Dota 2 і CS:GO, дві найпопулярніших гри Steam у Китаї, від цього ніяк не постраждали. Але решта зазнає неабияких проблем.

Річ у тім, що як і кіно, ігрова індустрія теж зараз дуже сильно покладається на гроші китайської аудиторії. Наприклад, It Takes Two, гра року за версією TGA 2021, у Steam найбільше продалася саме в Китаї. Monster Hunter World, одна з найпродаваніших ігор у Steam за останні 5 років, має відгуків китайською у півтора рази більше, ніж англійською. І весь цей здоровезний ринок зник за лічені години.

Тепер не-китайським розробникам та видавцям, які досі не працюють з Tencent чи NetEase, доведеться шукати собі місцевого партнера, щоби викласти гру на Steam China. Для великих компаній таке не стане проблемою, а от для дрібних розробників це буде неабияким ударом. Так само і китайські розробники не зможуть так просто продавати свої ігри у Steam — потрібно буде шукати партнерів за межами своєї країни.

Одним словом, наслідки цієї заборони ми побачимо вже наступного року. Втім, приємного там буде мало.

Читайте також

Чутки: Ігролад неанонсованої мобільної Need For Speed злили в мережу

Need for Speed

У Fortnite додали Робокопа

Fortnite

У Steam триває розпродаж від Devolver Digital та “Фестиваль завзятості”

Devolver Digital

Дочасний стрім Dune: Spice Wars

dune spice wars hd gaming 1920x1080

Dune: Spice Wars вийшла в дочасному доступі Steam. Але не кваптеся її купувати

dune spice wars hd gaming 1920x1080

Відтепер гравці можуть перенести бібліотеку Bethesda.net до Steam

Fallout 4

TES Arena, Daggerfall та інші класичні ігри Bethesda з’явилися в Steam. Безкоштовно!

daggerfall

Uncharted: Legacy of Thieves вийде на ПК у червні

Uncharted: Legacy of Thieves Collection

Популярне

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: