Steam заборонили у Китаї

Влада Китаю заблокувала доступ до Steam. І мова зараз іде не про тимчасовий захід, а про безтермінову заборону. Хоча цей вчинок став несподіванкою для ігрової спільноти як у Китаї, так і за його межами, він є логічним продовженням попередніх кроків китайского уряду.  Нагадуємо, раніше Китай повністю заборонив Fortnite, обмежив неповнолітнім ігровий час до трьох годин на день, заборонив будь-який обіг криптовалют, а для доступу до онлайн-ігор тепер остаточно потрібні номер телефону та посвідчення особи.

Формально у Китаї тепер працює лише Steam China, який розпочав роботу в лютому. Від звичної нам “міжнародної” версії він відрізняється передусім значно біднішим каталогом ігор у крамниці та обмеженішим соціальним функціоналом. Звісно, Dota 2 і CS:GO, дві найпопулярніших гри Steam у Китаї, від цього ніяк не постраждали. Але решта зазнає неабияких проблем.

Річ у тім, що як і кіно, ігрова індустрія теж зараз дуже сильно покладається на гроші китайської аудиторії. Наприклад, It Takes Two, гра року за версією TGA 2021, у Steam найбільше продалася саме в Китаї. Monster Hunter World, одна з найпродаваніших ігор у Steam за останні 5 років, має відгуків китайською у півтора рази більше, ніж англійською. І весь цей здоровезний ринок зник за лічені години.

Тепер не-китайським розробникам та видавцям, які досі не працюють з Tencent чи NetEase, доведеться шукати собі місцевого партнера, щоби викласти гру на Steam China. Для великих компаній таке не стане проблемою, а от для дрібних розробників це буде неабияким ударом. Так само і китайські розробники не зможуть так просто продавати свої ігри у Steam — потрібно буде шукати партнерів за межами своєї країни.

Одним словом, наслідки цієї заборони ми побачимо вже наступного року. Втім, приємного там буде мало.

Читайте також

У Fortnite знайшлися сліди Dead Space

Dead Space Remake

GOG більше не дозволить «клонувати» ігри зі Steam

GOG

Steam-версія Scott Pilgrim vs. The World — суцільна катастрофа

Scott Pilgrim vs. The World

Клон Among Us обійшов оригінал за кількістю гравців

goose goose duck

Steam анонсував нову подію — «Фестиваль таємниць»

Sherlock Holmes. Chapter 1

У Steam з’явилися підсумки року

Steam Replay

Триває зимовий розпродаж у Steam. Гра року усього за 559 гривень

Elden Ring

Sifu з’явиться на Xbox та у Steam у березні наступного року з новим режимом

sifu

Популярне

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: