Страшно купувати консольні ігри?

Автор: Ярик Зорка

Як тільки ви вирішили першу проблему сучасного ґеймерского життя — придбали власну консоль, бажано — PS4, вам терміново доведеться вирішувати нову — придбання ігор. Без них новенька „ГратиСтанція 4“ чи „ЕксКоробка Один“ — лише шматок дорогого пластику із такою ж дорогою начинкою.

ВАНТАЖИТИ ЧИ ДИСКУВАТИ?

Загалом є два очевидні шляхи отримання ігор для PS4 — цифрова дистрибуція та фізичні носії — Blu-ray-диски. Обирати зручний спосіб лише вам, але я раджу робити це усвідомлено, з розумінням кожного окремого випадку.

У цифровому випадку здебільшого ви зможете отримати гру швидше, аніж на диску. Це зрозуміло, оскільки фізичний носій потребує такої складної штуки, я лоґістика, а цифрова версія забавки постачається на вашу консоль прямісінько від Sony. Придбаний диск доведеться дочекатися. 

Однією із беззаперечних переваг диску із грою є те, що він фізично існує. Його можна поставити на полицю, прикрасивши ним свою колекцію. Ним можна обмінятися із другом, отримавши натомість іншу забавку. Його урешті-решт можна просто перепродати та купити зовсім нову гру. А ще є колекційні видання, багаті на усілякі цікаві сувеніри і вони також із дисками всередені.

У ЦИФРУ ПІДЕШ — ВАНТАЖИТИ БУДЕШ

Цифрові копії назавжди пов’язані із обліковим записом покупця. Єдиний шлях позбутися їх — вилучити, але потім гру можна завантажити знову безкоштовно ;-). Нею ви не зможете поділитися зі світом, а якщо придбали гру, із якою у вас не склалося — це на все життя! 

PS4

Цифрову копію не можна подарувати. Єдиний варіант зробити це — прийти в гості до друга та купити при ньому гру на його консолі зі своєї кридитки. Із диском такої проблеми немає. У принципі існує варіант із подарунковими картками “PSN Cards” на $20 і $50, але в Україні він не працює.

СКЛАДНОЩІ? НІ НЕ ЧУВ

Купувати цифрові версії ігор на PlayStation 4 не важче, аніж зробити це у Steam. Але, на відміну від сервісу Valve, ціни тут будуть у гривнях, що приємно, беручи до уваги теперішню економічну ситуацію. До того ж ціни у цифровому магазині Sony наразі зафіксовані, тоді як ціни на фізичні носії чутливі до зміни курсу валют. 

Для придбання цифрової версії достатньо мати будь-яку банківську карту. Придбання гри відбувається миттєво, після чого вона завантажується на жорсткий диск вашої консолі. Не треба турбуватись про конфіденційність чи безпеку. Гроші будуть зніматись тільки після того, як консоль декілька разів спитає вас про це. Або ви взагалі можете не зберігати дані своєї картки для наступного придбання.

До речі, жорсткий диск PS4 – 500 GB (альтернатив наразі не існує). За сучасними міркам — небагато. Ігри для консолей важать не менше, аніж ігри для PC, а окремі зразки навіть більше.

Додайте сюди іншу інформацію, яку необхідно зберігати (операційна система, додатки, збереження, усілякі знятки і видива ваших проходжень). Поступово настане такий момент, що якихось ігор доведеться позбутися.

PS4

Особисто у мене, активного гравця, консоль вже півроку, але й досі я не робив важкого вибору — що залишити, а що вилучити, аби встановити нову гру. Це при тому, що я ніколи не вилучаю невеликі безкоштовні ігри PlayStation Plus.

СОЛОДКИЙ ПРИСМАК РОЗПРОДАЖУ

Якщо говорити про економічну вигоду, тут не все однозначно. У варіанті із диском ви завжди можете купити як нову, так і вживану гру (в Україні чи за її межами). Знижки та розпродажі існують у обох варіантах.

Так, у цифровому магазині ціни та, відповідно, знижки, встановлює Sony і вони, в принципі, доволі передбачувані. Тобто не випадає очікувати знижку на свіженький блокбастер. А от магазини більш гнучкі у цьому плані та мають більшу свободу. 

Понад те окремі продавці додають до своїх дисків якісь подарунки (футболка, магніт), можуть надати вам знижку на наступне придбання або ще ліпше — продати 2 гри за якоюсь приємною ціною. Знижки у цифровому варіанті носять часто сезонний характер: різдвяні, літні та осінні розпродажі. Буває, що Sony влаштовує тематичні розпродажі або продає декілька позицій (гру та DLC до неї).

НЕ ЗАДОВБАЙСЯ

Слід згадати про ще одну важливу особливість – зручність та частоту використання гри. Мережеву забавку Destiny, у яку ви граєте щодня по декілька годин і гратимете не один місяць, логічніше придбати у цифровому вигляді. А якщо пройшов і забув (серія “Assassin’s Creed”, наприклад) — ліпше взяти на диску. Я й досі жалкую, що коли в мене тільки з’явилась консоль, я одразу придбав Assassin’s Creed IV Black Flag, бо хотів пограти негайно, а тепер навіть не впевнений, чи вона в мене встановлена.

Спосіб існування гри у вашій колекції обирати лише вам. Беручи до уваги, що вартість топової гри перебуває на межі в 1 000 гривень, не легковажте з вибором.

Останні статті

5 фактів про нові пригоди Соніка у кіно

Автор: PlayUA

Їжак Сонік 2

Ретроспектива Resident Evil. Випуск 08: Resident Evil 4 (2005)

Автор: Андрій Нагорний

Resident Evil 4

Радянський Союз у руїнах. Інтерв’ю з Дмитром Мартиненком, співзасновником AtomTeam

Автор: Володимир Вітовський

AtomTeam

Two Point Campus, Saints Row, Tinykin — Порадник Ґеймера: Серпень 2022

Автор: Володимир Бортюк

Saints Row

Плануємо випустити декілька новинок цього літа — Стан справ у видавництва Nasha Idea

Автор: Владислав Папідоха

Чі. Життя однієї киці

Топ-15 ігор у бібліотеці PlayStation Plus Extra

Автор: Владислав Папідоха

PlayStation Plus Extra

Які підписки бувають на PlayStation та що вони дають?

Автор: Владислав Папідоха

PlayStation Plus

F1 2022, Stray, Xenoblade Chronicles 3 — Порадник Ґеймера: Липень 2022 (тепер і у текстовому форматі!)

Автор: Володимир Бортюк

Stray

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: