web analytics

“Світова прем’єра фільму, який не є фільмом”: на кінофестивалі в Карлових Варах покажуть “Реал” Олега Сенцова

Новий фільм українського режисера Олега СенцоваРеалпокажуть в секції спеціальних показів на 58-му Міжнародному кінофестивалі у чеських Карлових Варах, який пройде з 28 червня по 6 липня 2024 року.

Сам режисер, який наразі воює в лавах ЗСУ називає свій фільм “не фільмом”. 90-хвилинна документальна стрічка (створена в спільному виробництві з Республікою Хорватія) була зафільмована переважно випадково і розповідає про евакуацію частини Олега Сенцова, зорганізовану ним після того як їх БТР був підбитий. Сам Сенцов в цей момент опинився в найближчий траншеї.

Сильно представляти Олега Сенцова українській авдиторії не потрібно, а от нагадувати, що один з найкращих і найбільш відомих українських режисерів воює зараз є сенс завжди. У 2011 році режисер досить гучно дебютував в українському кіно незалежним фільмом “Гамер” (прочитати більше про який можна в статті “30 українських фільмів, які мене вразили” під номером 21). На весь світ Сенцова прославив складний період життя у якості політв’язня в РФ з 2014 по 2018 рік. За цей час Сенцов встиг написати багато книжок та дистанційно прийняти участь у режисурі фільму “Номери” (2020).

У 2022 році буквально за кілька днів до повномасштабного вторгнення РФ в Україну вийшов в прокат другий повноцінний повний метр режисера Носоріг. Стрічка стала потужним “відкриттям та закриттям” теми бандитських 90-х в Україні у варіанті, який вперше не орієнтувався на російські наративи в цій темі. Її також оцінили на багатьох міжнародних кінофестивалях та на Netflix, де фільм став першим художнім українським фільмом у відеотеці сервісу.

На російсько-українській війні Сенцов щонайменше тричі був поранений та неодноразово приймав участь у бойових діях на лінії фронту, зокрема нещодавно у місті Часів Яр Донецької області.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

«Війна в об’єктиві»: авторів найкращих журналістських робіт про війну нагородять на фестивалі документалістики в Києві

Росіяни обстріляли друкарню видавництва Vivat у Харкові

p.ua.друкарня Віват 1

День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу: що подивитсь та послухати на цю тему

Хайтарма

Режисерка Ірина Правило отримала першу в Україні докторську ступінь з аудіовізуального мистецтва та виробництва

Культовий український фільм “Сьомий маршрут” повернеться на екран в рамках КиївКіноФест

Другу частину «Дюни» зняли на український об’єктив IronGlass MKll

Конфліктологія українського кіно: чому Шевченківську премію цьогоріч не отримає не лише “Памфір”, а взагалі жодна стрічка

Щоденник убитого росіянами Володимира Вакуленка стане першою французькомовною книгою автора