web analytics

Текст, який вам не сподобається

Автор: Галина Герасим

Я не вірю, що в 2016 році мені все ще доводиться це писати. Мені не хочеться писати про це. І я чудово знаю, що цей текст вам не сподобається. Але хтось мусить написати про це не тільки на Заході, а і в Україні.

Один мій друг, недурний і добре освічених хлопець, заявив мені, що тусується зі мною, тому що мені цікаві відеоігри. Іншого разу ми дружненько пили пиво з моїм одногрупником-американцем. Алек, який ще не знав про мою любов до відеоігор, довірливо схилившись над гальбою, розповів мені, що всі ґеймерки, яких він зустрічав, були дурепами. Я, звикла до агресії в ігрових чатах, відрубала, що більшість ґеймерів, яких зустрічала я, були не лише дурнями, а і нахабами.

Про дівчат у відеоігровій індустрії вже давно пишуть в респектабельних англомовних медіа. Однак про дівчат в кіберспортивних дисциплінах почали вести мову зовсім недавно. Для українських геймерів дівчат в ігрових чатах часто не існує. Нейтральної реакції після того, як тіммейти виявлять, що ти дівчина, не буває майже ніколи. Мені й моїм подругам доводилося переживати весь спектр хлоп’ячих реакцій після камінг-ауту: від намагання познайомитись і запросити на побачення і до негайних посилів на кухню. В кращому випадку, цензурних. Припускаю, що багатьом дівчатам ця увага подобається. Припускаю, що розлючені коментатори кинуться захищати хлопців, які ніколи не бачили такого дива, як жива дівчина з ігровою мишкою і мають святе право на своє здивування. Припускаю побачити також інших розлючених коментаторів, які порадять мені не озиватись у чаті. Також припускаю, що розлючені коментатори не помітять причинно-наслідкового зв’язку.

cybersport-girls-05

Дозвольте розповісти вам неприємну правду. Зв’язок між ними більш, ніж прозорий. Близько 30% ентузіастів е-спорту — дівчата. І здогадайтесь, що більшість дівчат, які просто люблять відеоігри і кіберспорт, але не хочуть отримувати нав’язливої уваги чи додаткової дози агресії через свою стать, робить в ґейм-чатах?

Проблема, насправді, набагато сумніша, ніж тіммейти, яким нікуди діти свою агресію.

cybersport-girls-02 cybersport-girls-03Пригадайте, як часто ви бачили дівчат серед учасників найпрестижніших турнірів в командних дисциплінах? Б’юсь об заклад, що, м’яко кажучи, не надто. Мудреці знаходяться і тут. Досить звернути увагу на цей неприємний факт, як більшість хлопців, які ще кілька хвилин тому вели з тобою інтелектуальну бесіду про порівняльну політологію, претворюються на торнадо — неконтрольовані, сліпі в своїй люті сили природи, нездатні до будь-якого діалогу. Сліпі сили природи засипають тебе велемудрими, на їхню думку, сентенціями, головним посилом яких буде думка, яку висловив мій одногрупник на початку цього допису. І їх не хвилюватиме, що двадцять хвилин тому в інтелектуальній бесіді про порівняльну політологію вони питали твоєї поради щодо свого дослідження. Тепер вони — безумне торнадо, не здатне усвідомити, як трагікомічно виглядає.

Правда, однак, і тут неприємна. Таку дорогу жінки і дівчата проходили й досі проходять у всіх сферах, які традиційно вважались чоловічими: політика, журналістика, медицина, ІТ. Слухали про те, що нездатні голосувати, нездатні творити Літературу, нездатні викладати в університетах, нездатні воювати, нездатні, нездатні, нездатні. Відеоігрова індустрія не виняток.

Історія в усіх вищеперелічених випадках спростувала “нездатність”. Рано чи пізно це трапиться і з кіберспортом. Досить озирнутись довкола і ви виявите поруч дівчат, які сапортять вас або “тащать” мід. Якщо озирнутися на англомовний сегмент Інтернету, то можна побачити все більше дівчат, які говорять про несправедливе ґетто під назвою “жіночий кіберспорт” і хочуть змагатись нарівні. І часто змушені покинути свої ідеї і мрії через те, що агресія, яка починається в середовищі коментарів твіча і ґеймчатів розкручується тим більше, чим більшого ти намагаєшся досягнути.

cybersport-girls-04

Ґеймерки є різні. Одні грають чудово, інші — погано. Ґеймери, однак, також грають по-різному. Я би дуже хотіла, щоб світ облагородився, й онлайн-ігри принаймні перестали бути найворожішим до жінок онлайн-середовищем, а замість безкінечних рейтингів цицьок стрімерок не тільки в англомовному, а і в україномовному просторі з’явилось більше історій таких дівчат, як Sheever (інтерв’ю— тих, хто просто грає, насолоджується грою, любить гру за те, чого вона навчає, змагальний дух і азарт. Зрештою, робить те саме, що і хлопці. Без додаткової уваги до макіяжу, форм тіла чи кольору губної помади.

Я не очікую таких змін надто швидко, але переконана — вони настануть. Це невблаганна логіка історії, подобається нам вона, чи ні. Дівчата сильні суперниці та готові це доводити. Я знаю, що цей текст вам не сподобається. Як, мабуть, не сподобається і наступний.

Але це не страшно. Ми звикли до агресії в ґейм-чатах.

P.S. Пам’ятайте, що результати досліджень свідчать, що лузери, які не вміють добре грати, з більшою вірогідністю демонструють ворожість щодо жінок. Будьмо котиками. :)

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

Дива сучасних кухонь: як вибрати ідеального помічника для приготування їжі

Автор: PlayUA

microwave 01

«Декстер: Первородний гріх» дедалі більше обростає сюжетними подробицями

Автор: Микола Єрьомін

dexteroriginalsin2024

ГІ*НО: враження від бети Concord

Автор: PlayUA

Concord

Барселона позаду. Наступна зупинка — Хунгароринг!

Автор: Андрій Присяжний

max rockatansky 3

У Steam зʼявився куратор, що маркує українські ігри, які продаються в Росії

Автор: Єрмаков Кірілл

steam

Новий генерал Росс, Семюель Стернс та червоний Галк. Що показали у трейлері фільму Captain America: Brave New World

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.capitan america bnw 12

Як грати в ігри на старому ноутбуці

Автор: PlayUA

01

9 липня 2024 — День жалоби за загиблими під час ракетного обстрілу «Охматдиту». Що можна зробити в цей день?

Автор: Микола Єрьомін