TES V Skyrim — найкращі моди #3. Civil War Overhaul

Автор: Микола Орос

Вітаю! У попередніх випусках ми розповідали про моди, за допомогою яких можна перетворити TES V Skyrim на більш хардкорну ролівку з елементами виживання. Сьогодні продовжуємо ділитися з вами надибаними на Skyrim Nexus скарбами ігрової майстерні “Зроби сам”.

Частина 3. Civil War Overhaul

2014-10-16_00001

Шановна Bethesda. Skyrim – це гра про драконів і громадянську війну.
Дракони і громадянська війна реалізовані у грі паршиво.
Тож я це виправив.
Apollo.

Саме такими словами підписані моди пана Apollodown. І це зовсім не перебільшення. Як виявилося, квести, пов’язані із громадяньскою війною у Скайримі були добряче порізані у релізній версії гри. Тож автор моду Civil War Overhaul відновив втрачені гілки квестів та діалоги, збільшив кількість боїв а також реалізував правдоподібну поведінку ніпів.

Тепер, ставши на шлях протистояння Імперського легіону та Буревіїв, ви зможете взяти участь у битвах за Мортал, Маркарт, Фалкріт, форти Ґреймур, Донстар, Ріфтен та Вінтерхолд. Також цей мод дещо змінює поведінку солдатів у бою, роблячи їх менш схожими на клонів. Декотрі з вояк стрімголов мчатимуть до точки, яку слід захопити, а інші їх підтримуватимуть залпами з луків та арбалетів.

Солдати ворогуючих сторін навчаться розпізнавати вбрання своїх недругів. Отож якщо ви носитимете броню Імперців, то ніпи сприйматимуть вас за солдата Імперського легіону. І навпаки, якщо вдягнете обладунки Буревіїв, то й сприймати вас будуть як одного з них. Не слід розраховувати на теплий прийом у місті Самота, якщо ви носите блакитний мундир послідовників Ульфрика. Проте міську варту легко надурити: достатньо перевдягтися у стрій фракції, яку підтримує їхнє місто. Після першої квестової сутички – бою за місто Білозим (Whiterun) – усі вояки ворожої сторони бачитимуть у героєві ворога і реагуватимуть відповідно. Це стосується також міських стражів. Тож приєднавшись до однієї з фракцій і беручи участь у громадянській війні, будьте готові нести наслідки прийнятих рішень.

2015-03-06_00002

Ще одним нововведенням моду є урізноманітнення солдатів, що воюють по обидвох сторонах конфлікту. Раніше в Імперському легіоні можна було зустріти виключно імперців та нордів, а у рядах Буревіїв – тільки нордів. Зі встановленим Civil War Overhaul ви зустрінете представників різних рас, що воюють за обрану сторону в громадянській війні. Урізноманітнює мод і типи солдатів: відтепер ви зможете зустріти воїнів-магів, легкоозброєних вояк і навіть велетнів.

Мод Civil War Overhaul покликаний зробити громадянську війну більш реалістичною. І від вчинків (або бездіяльності) гравця залежить те, чи виграє обрана ним сторона, чи програє. Саме так, тепер ви зможете програти війну. Якщо ви програєте бій за те, чи інше місто, або фортецю, то ворог нападе на вже завойовану вами територію. Втратите і її – він піде далі. І так доти, доки ви не подолаєте ворожий загін. Тоді вже вам випаде нагода відвойовувати клаптики землі. Гра підраховуватиме кількість втрачених бійців кожної зі сторін. Чим більше воїнів полягло – тим менший запас сил матиме фракція у наступному бою. А ще бій може ускладнитися, якщо ласі до теплого м’яса дракони вирішать попоїсти. Тоді вже доведеться й драконів бити, і від ворожих солдатів відбиватися.

До речі, Ульфрик Буревій та Генерал Тулій будуть періодично самі з’являтися на полі бою – нема чого сидіти у своїй столиці доки люди гинуть за їхні ідеали. А якщо Змієборець поляже на полі бою, то існує велика вірогідність, що він не загине. Він прокинеться у найближчому таборі обраної фракції, а бій закінчиться без нього. Переможе та сторона, яка на момент втрати Змієборця мала більшу кількість вояків. Бо ж світ не обертається довкола героя.

2015-03-10_00001

Нагороди за здобуття регіону з цим модом будуть випадковими і набагато більш цінними та корисними, аніж в оригінальній грі. Властивості деяких із цих предметів героєві доведеться виявляти самому.

Як бачимо, перелік змін цього моду є чималеньким. Насправді ж, більшість із особивостей Civil War Overhaul – це відновлені рядки скриптів та діалогів, які розробники відрізали на фінальній стадії створення гри. Покопавшись у прихованих файлах, автор моду помітив, що у грі була мапа, з якої гравець повинен був обирати, на яке місто нападати, а яке захищати. Процес здобуття кожного регіону складався із дванадцяти квестів. У фінальній версії гри їх було всього по два на регіон. Діалоги, сцени, нагороди, скрипти – все це ліниві (або байдужі) бесездівці вирізали, залишивши лінійний квест, який трішки нагадував війну. Тож встановлюйте Civil War Overhaul і насолоджуйтесь!

P.S. Аби цей мод працював без помилок, просто необхідно після встановлення почати нову гру. Встановлювати Civil War Overhaul протягом проходження категорично не рекомендується – зламаєте свій сейв-файл. І не кажіть потім, що я не попередив.

P.P.S. Якщо маєте намір грати у Skyrim з модами Civil War Overhaul та Requiem, то вам знадобиться патч сумісності, який можна знайти тут. А якщо вам потрібна допомога з питань встановлення чи налаштування модів, то не соромтесь звертатися до мене через Steam.

Попередня частина

Наступна частина

Останні статті

CYBERPUNK 1997: Ретроспектива Blade Runner

Автор: Сергій Мельник

Blade Runner

Як розробники ігор День Дурня святкували

Автор: Сергій Мельник

overwatch

ROG Zephyrus Duo 15 – геймерський ноутбук із двома екранами

Автор: Віталій Тарнавський

Кобзар, Gravity Falls та Арчі — Дайджест коміксів #12

Автор: Владислав Папідоха

Арчі

Подивитися під час карантину: серіал «Гострі картузи»

Автор: PlayUA

Гострі Картузи / Peaky Blinders

Ретроспектива Resident Evil. Випуск 06: Resident Evil Remake (2002)

Автор: Андрій Нагорний

Resident Evil Remake (2002)

Залізяка PlayUA — Збірка ПК (Весна 2020)

Автор: Віталій Тарнавський

Залізяка PlayUA — Збірка ПК (Весна 2020)

Microsoft опублікувала повну специфікацію Xbox Series X. Що всередині?

Автор: Віталій Тарнавський