TES V Skyrim — найкращі моди #6. Interesting NPCs

Автор: Микола Орос

Вітаю! У попередніх випусках “Найкращих модів” я розповідав про модифікації, за допомогою яких можна перетворити TES V Skyrim на більш хардкорну і цікаву ролівку з елементами виживання, а також покращити недолугий стандартний інтерфейс. Настав час подбати про достовірність та різноманітність ігрового світу. І почнемо ми з цікавих NPC та пригод.

Частина 6. Цікаві NPC

8429-1-1403477358

 Автор: kristakahashi

Оригінальній Skyrim вкрай бракує цікавих ніпів. Бетездівці населили північну провінцію Тамріеля чималою кількістю жителів, але цікавих історій у них обмаль, а ті, що є, майже завжди здаються “притягнутими за вуха”. Та й голоси їхні повторюються вельми часто, через що кожна зустріч із черговим некерованим персонажем схожа на попередню. Цю несправедливість покликаний виправити мод Interesting NPCs. Як можна зрозуміти з назви, він додає до ігрового світу багацько нових і цікавих ніпів. Кожний з доданих модом NPC гармонійно вплітається в світ Skyrim, збагачуючи враження від проходження. До того ж, усі вони озвучені таким чином, щоб гравець, вислухавши їх історію, міг посміхнутися, зажуритися, або ж надихнутися.

До прикладу, у містечку Falkreath можна зустріти пані, яка має смертельний недуг. Змирившись із неминучою смертю, і знайшовши спокій у тихому південному закутку Скайрима, вона переживає тільки за долю донечки, яку доля невдовзі зробить сиротою. Спілкуючись з цим персонажем, неминуче відчуваєш співчуття й бажання хоч чимось допомогти.

Зачистивши фортецю поблизу міста Whiterun від бандитів, можна натрапити на чоловіка, що сидить у в’язниці. Побалакавши з ним, можна довідатися, що він, будучи вельми заможним, вирішив нести добро й світло знань неотесаним бандюкам. Його план був простим: дати злочинцям чесну роботу за чесні гроші й навчати їх письму та грамоті. Яким ж великим було його здивування, коли невдячні бандити спалили його книги, а самого альтруїста зачинили за ґратами.

І таких вельми цікавих ніпів мод додає достобіса. Їхні дії та діалоги часто пов’язані з вже наявними у Скайримі персонажами. Так у селечку Riverwood можна зустріти парубка, який щосили намагається бути корисним у суспільстві, але якому це ніяк не вдається. Спершу він пробував влаштуватися офіціантом у господі “Сплячий велетень”, та через криворукість та значну кількість розбитого посуду його звільнили. Далі він спробував себе в якості коваля, та все ніяк не опанує основи роботи з залізом.

2015-02-05_00001

Чимало персонажів з Interesting NPCs зможуть стати компаньйонами Змієборця. Якщо вам вдасться отримати прихильність такого ніпа, то повірте, він не дасть вам занудьгувати. Бо ж на відміну від створених Бетездою ніпів, які мають по кілька рядків діалогу, створені модерами NPC мають коментарі щодо кожної дії героя. Частенько нові репліки у діалогах з компаньйонами з’являтимуться за певних умов. Наприклад, якщо виконувати завдання гільдії Компаньйонів, то ельф Румарин, якому притаманне неабияке почуття гумору, неодмінно поскаржиться на м’ясний раціон, до якого так звикли члени гільдії, і порадить урізноманітнити харчування овочами. А пречудово озвучена шукачка пригод Зора, промандрувавши зі Змієборцем до міста Solitude, запитає, чи влаштовує нашого героя її стиль ведення бою, і чи не варто їй використовувати іншу зброю чи магію. Саме такі випадки перетворюють ніпів з Interesting NPCs з безликих компаньйонів на справжніх друзів, у яких легко повірити.

Серед ніпів цього моду трапляються й такі, чиї діалоги цілковито залежать від статі Змієборця. Так, в оригінальній грі певні репліки в діалогах також залежали від того, яку стать обрав гравець при створенні персонажа. Але Interesting NPCs підносить щабель індивідуалізації діалогів на цілком новий (у порівнянні з роботою Bethesda) рівень, створюючи персонажів, ставлення яких до Довакііна-дами разюче відрізняється від ставлення до Довакііна-чоловіка. Чудовим прикладом такого персонажа є ельф-ловелас Ларкспур, якого можна зустріти у в’язниці міста Whiterun.

2015-02-15_00001

Балакаючи з ніпами-компаньйонами, можна довідатися про їхнє ставлення щодо тих, чи інших дій героя. До прикладу, після приєднання до гільдії крадіїв, можна поцікавитися у свого супутника, що він чи вона думає про таке рішення. З таких діалогів можна довідатися про світогляд ніпів. На відміну від компаньйонів, доданих у гру розробниками, персонажі з Interesting NPCs мають свою думку і за певних умов можуть відмовитися допомагати Довакііну.

Також цей мод приносить у гру чимало квестів. І, хоча серед них і трапляються звичні шанувальникам ролівок завдання типу “знайди-принеси”, більшість квестів з Interesting NPCs є багатоступеневими і дуже цікавими. Наприклад, у містечку Riften можна зустріти пана, який має рідкісний дар: можливість керувати своїми снами. Побалакавши з ним, можна отримати квест, протягом якого Змієборцеві доведеться потрапити до сновидінь цього пана, прямо як у кінострічці “Inception”. А ще дуже запам’ятався квест, під час виконання якого випало з одним із своїх компаньйонів зустріти його друзів. Протягом діалогу, що відбувався, мені, як гравцеві, вперше вдалося опинитися не пупом землі, довкола якого усе обертається, а товаришем, який оце стоїть і слухає розмову кількох осіб, котрі знають одне одного вже давно, і мають спільні спогади.

466c4d9f92bad71c13bd72799fba4233

Interesting NPCs періодично оновлюється новими персонажами й рядками діалогу. Довідатися усе про ніпів, доданих модом, а також взнати про майбутні оновлення та проголосувати за улюбленого компаньйона можна на офіційному сайті моду.

Щиро кажучи, я ще не зустрів усіх принесених модом ніпів, не пройшов й половини усіх квестів. Їх справді дуже багато. Більшість з них озвучені дуже добре, а декотрі – пречудово. Єдиний недолік моду – це ледь-помітна (принаймні мені) відсутність поп-фільтру на мікрофонах акторів, що озвучували ніпів. Через це деякі діалоги іноді здатні нагадати гравцеві, що контент створювався зусиллями фанатів. Та повірте, це – дрібниця у порівнянні з годинами, чи навіть десятками годин цікавих пригод та розмов, які отримаєте, встановивши Interesting NPCs.

P.S. Якщо маєте намір грати у Skyrim з модами Interesting NPCs та Requiem, то вам знадобляться два патчі сумісності: основний і патч перків для компаньйонів. Знайти їх можна тут і тут відповідно. А якщо вам потрібна допомога з питань встановлення чи налаштування модів, то не соромтесь звертатися до мене через Steam.

Попередня частина

Наступна частина

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

WWE 2K24, Dragon’s Dogma 2, Rise of the Rōnin — Порадник Ґеймера: Березень 2024

Автор: Володимир Бортюк

rise of the ronin ps5.large.jpg

Очищувачі повітря Dyson: чому варто купити перед настанням літа

Автор: PlayUA

dyson 01

Що таке фільтр-регулятор повітря

Автор: PlayUA

air

Топ TV для ігор на консолі

Автор: PlayUA

gaming tv 01

Конячки підкорились? Як пройшов третій етап KMAMK Ferrari Challenge 2024

Автор: Гладкий Максим

p.ua.ferrari challenge

Підбірка безкоштовних кооперативних ігор для компанії друзів у Steam

Автор: Анна Колінчук

DDrace Network

Як створити рекламний ролик, який продає

Автор: PlayUA

video production 02

Нові маршрутизатори Acer Vero Connect та Predator Connect вже у продажу

Автор: PlayUA

acer wifi

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: