TES V Skyrim — найкращі моди #6. Interesting NPCs

Автор: Микола Орос

Вітаю! У попередніх випусках “Найкращих модів” я розповідав про модифікації, за допомогою яких можна перетворити TES V Skyrim на більш хардкорну і цікаву ролівку з елементами виживання, а також покращити недолугий стандартний інтерфейс. Настав час подбати про достовірність та різноманітність ігрового світу. І почнемо ми з цікавих NPC та пригод.

Частина 6. Цікаві NPC

8429-1-1403477358

 Автор: kristakahashi

Оригінальній Skyrim вкрай бракує цікавих ніпів. Бетездівці населили північну провінцію Тамріеля чималою кількістю жителів, але цікавих історій у них обмаль, а ті, що є, майже завжди здаються “притягнутими за вуха”. Та й голоси їхні повторюються вельми часто, через що кожна зустріч із черговим некерованим персонажем схожа на попередню. Цю несправедливість покликаний виправити мод Interesting NPCs. Як можна зрозуміти з назви, він додає до ігрового світу багацько нових і цікавих ніпів. Кожний з доданих модом NPC гармонійно вплітається в світ Skyrim, збагачуючи враження від проходження. До того ж, усі вони озвучені таким чином, щоб гравець, вислухавши їх історію, міг посміхнутися, зажуритися, або ж надихнутися.

До прикладу, у містечку Falkreath можна зустріти пані, яка має смертельний недуг. Змирившись із неминучою смертю, і знайшовши спокій у тихому південному закутку Скайрима, вона переживає тільки за долю донечки, яку доля невдовзі зробить сиротою. Спілкуючись з цим персонажем, неминуче відчуваєш співчуття й бажання хоч чимось допомогти.

Зачистивши фортецю поблизу міста Whiterun від бандитів, можна натрапити на чоловіка, що сидить у в’язниці. Побалакавши з ним, можна довідатися, що він, будучи вельми заможним, вирішив нести добро й світло знань неотесаним бандюкам. Його план був простим: дати злочинцям чесну роботу за чесні гроші й навчати їх письму та грамоті. Яким ж великим було його здивування, коли невдячні бандити спалили його книги, а самого альтруїста зачинили за ґратами.

І таких вельми цікавих ніпів мод додає достобіса. Їхні дії та діалоги часто пов’язані з вже наявними у Скайримі персонажами. Так у селечку Riverwood можна зустріти парубка, який щосили намагається бути корисним у суспільстві, але якому це ніяк не вдається. Спершу він пробував влаштуватися офіціантом у господі “Сплячий велетень”, та через криворукість та значну кількість розбитого посуду його звільнили. Далі він спробував себе в якості коваля, та все ніяк не опанує основи роботи з залізом.

2015-02-05_00001

Чимало персонажів з Interesting NPCs зможуть стати компаньйонами Змієборця. Якщо вам вдасться отримати прихильність такого ніпа, то повірте, він не дасть вам занудьгувати. Бо ж на відміну від створених Бетездою ніпів, які мають по кілька рядків діалогу, створені модерами NPC мають коментарі щодо кожної дії героя. Частенько нові репліки у діалогах з компаньйонами з’являтимуться за певних умов. Наприклад, якщо виконувати завдання гільдії Компаньйонів, то ельф Румарин, якому притаманне неабияке почуття гумору, неодмінно поскаржиться на м’ясний раціон, до якого так звикли члени гільдії, і порадить урізноманітнити харчування овочами. А пречудово озвучена шукачка пригод Зора, промандрувавши зі Змієборцем до міста Solitude, запитає, чи влаштовує нашого героя її стиль ведення бою, і чи не варто їй використовувати іншу зброю чи магію. Саме такі випадки перетворюють ніпів з Interesting NPCs з безликих компаньйонів на справжніх друзів, у яких легко повірити.

Серед ніпів цього моду трапляються й такі, чиї діалоги цілковито залежать від статі Змієборця. Так, в оригінальній грі певні репліки в діалогах також залежали від того, яку стать обрав гравець при створенні персонажа. Але Interesting NPCs підносить щабель індивідуалізації діалогів на цілком новий (у порівнянні з роботою Bethesda) рівень, створюючи персонажів, ставлення яких до Довакііна-дами разюче відрізняється від ставлення до Довакііна-чоловіка. Чудовим прикладом такого персонажа є ельф-ловелас Ларкспур, якого можна зустріти у в’язниці міста Whiterun.

2015-02-15_00001

Балакаючи з ніпами-компаньйонами, можна довідатися про їхнє ставлення щодо тих, чи інших дій героя. До прикладу, після приєднання до гільдії крадіїв, можна поцікавитися у свого супутника, що він чи вона думає про таке рішення. З таких діалогів можна довідатися про світогляд ніпів. На відміну від компаньйонів, доданих у гру розробниками, персонажі з Interesting NPCs мають свою думку і за певних умов можуть відмовитися допомагати Довакііну.

Також цей мод приносить у гру чимало квестів. І, хоча серед них і трапляються звичні шанувальникам ролівок завдання типу “знайди-принеси”, більшість квестів з Interesting NPCs є багатоступеневими і дуже цікавими. Наприклад, у містечку Riften можна зустріти пана, який має рідкісний дар: можливість керувати своїми снами. Побалакавши з ним, можна отримати квест, протягом якого Змієборцеві доведеться потрапити до сновидінь цього пана, прямо як у кінострічці “Inception”. А ще дуже запам’ятався квест, під час виконання якого випало з одним із своїх компаньйонів зустріти його друзів. Протягом діалогу, що відбувався, мені, як гравцеві, вперше вдалося опинитися не пупом землі, довкола якого усе обертається, а товаришем, який оце стоїть і слухає розмову кількох осіб, котрі знають одне одного вже давно, і мають спільні спогади.

466c4d9f92bad71c13bd72799fba4233

Interesting NPCs періодично оновлюється новими персонажами й рядками діалогу. Довідатися усе про ніпів, доданих модом, а також взнати про майбутні оновлення та проголосувати за улюбленого компаньйона можна на офіційному сайті моду.

Щиро кажучи, я ще не зустрів усіх принесених модом ніпів, не пройшов й половини усіх квестів. Їх справді дуже багато. Більшість з них озвучені дуже добре, а декотрі – пречудово. Єдиний недолік моду – це ледь-помітна (принаймні мені) відсутність поп-фільтру на мікрофонах акторів, що озвучували ніпів. Через це деякі діалоги іноді здатні нагадати гравцеві, що контент створювався зусиллями фанатів. Та повірте, це – дрібниця у порівнянні з годинами, чи навіть десятками годин цікавих пригод та розмов, які отримаєте, встановивши Interesting NPCs.

P.S. Якщо маєте намір грати у Skyrim з модами Interesting NPCs та Requiem, то вам знадобляться два патчі сумісності: основний і патч перків для компаньйонів. Знайти їх можна тут і тут відповідно. А якщо вам потрібна допомога з питань встановлення чи налаштування модів, то не соромтесь звертатися до мене через Steam.

Попередня частина

Наступна частина

Останні статті

Acer анонсує новітню лінійку ноутбуків широкого споживання серій Swift, Spin та Aspire

Автор: Віталій Тарнавський

Компанії Porsche Design та Acer представляють ноутбук Porsche Design Acer Book RS

Автор: Віталій Тарнавський

Нові злодії, герої та відьми: три теорії про серіал «ВандаВіжн»

Автор: PlayUA

ВандаВіжн / WandaVision

Sony продемонструвала інтерфейс PlayStation 5

Автор: Віталій Тарнавський

Огляд The Talos Principle

Автор: PlayUA

The Talos Principle

Стімпанк, майбутнє і Nemesis: якими були скасовані ігри про Бетмена

Автор: PlayUA

Batman

Теорія: Багряна Відьма — справжній злодій серіалу «ВандаВіжн»

Автор: PlayUA

ВандаВіжн / WandaVision

5 причин зіграти в Destiny 2 до виходу Beyond Light

Автор: Олег Куліков

Destiny 2