Тетріс кам'яної доби. Огляд настільної гри «Прадавні Історії»

Тетріс кам’яної доби. Огляд настільної гри «Прадавні Історії»

Автор: PlayUA @playua

Споконвіку людство тягнулося до мистецтва. Ще за часів палеоліту, люди за допомогою підручних матеріалів зображували на стінах печер історії зі свого життя, процес полювання і, звичайно ж, тварин, яких їм вдавалося вполювати для свого племені. Видавництво Ігромаг пропонує Вам повернутися у прадавні часи та пережити події наших предків у сімейній настільній грі “Прадавні Історії”.

Учасники гри отримують особисті планшети, колоду свого племені, повну мисливців різного рівня вправності. Кожного раунду гравці вирішують, скількох людей вони хочуть відправити на полювання. Ігрова математика в «Прадавніх Історіях» нетипова: чим менше досвіду у ваших мисливців, тим вправніше вони полюватимуть, вихоплюючи здобич із-під носа сильніших, але повільніших конкурентів з інших племен.

Кожна печерна людина знає, полювання – справа ризикова. Якщо відправляти за небезпечною здобиччю не дуже досвідчених мисливців, без втрат не обійтися. Тож слід бути обачними, адже кожне пошкодження ваших мисливців сповільнюватиме вас у грі.

Здобич у «Прадавніх Історіях» представлена у вигляді поліміно тайлів, більш відомих багатьом як «деталі з тетріса». Саме ці деталі ви і розміщуватимете на стіні печери, вашому планшеті, після полювання, намагаючись задовольнити вимоги Старійшин – особливі карти завдань, які і принесуть вам перемогу.

Виконуючи вимоги Старійшин, прикрашаючи стіну своєї печери певним чином, наприклад: завершуючи горизонтальні лінії, з’єднуючи протилежні кути печери або малюючи там легендарних тварин, – ви викладаєте один або кілька своїх жетонів тотема на цю вимогу. Той, хто зможе ідеально організувати свою робочу силу і першим скине вісім жетонів тотема — стане беззаперечним переможцем у цій грі, гідним звання найкращого вождя племені всіх часів.

Збираючись грати у «Прадавні Історії» не варто очікувати, що в процесі Вас повністю охопить атмосфера кам’яного віку. Тут у Вас не буде відчуття небезпеки на полюванні, не буде й епічних битв із мамонтами та сутичок із шаблезубим тигром насмерть.

Основний фокус сімейних євроігор, якою є і «Прадавні Історії», — елегантні й захопливі механіки, що ідеально працюють у парі з простими правилами та дають змогу зібрати за столом усю родину.

«Прадавні Історії» вдало поєднують у собі тактичний елемент розіграшу карт і приємну гру на оптимізацію тетрісних фігур. Правила досить прості, щоб у неї міг грати практично будь-хто.

Ігровий процес, за своєї відносної методичності, досить змагальний і відчувається як справжні перегони. Всі намагаються виконати вимоги старійшин і якомога швидше позбутися своїх тотемів. Іноді Вам навіть доведеться стримувати інших гравців, забираючи собі потрібні їм тайли. Усе це додає грі емоцій, яких спочатку від неї навіть не очікуєш.

Я дуже люблю ігри, які мають необмежений запас реграбельності. І хоча «Прадавні Історії» не потрапляють у цю категорію, з реграбельністю у неї все досить непогано. Різні змінні карт вимог Старійшин, а також непередбачуваність дій інших учасників гарантують, що жодна гра не буде схожою на іншу.

«Прадавні Історії» виявились для мене приємним сюрпризом. Це досить розумна, витончена гра для всієї родини з дуже простими, гарно написаними правилами, яка потребує концентрації та невеликого планування наперед.     Думаю «Прадавнім Історіям» не судилося стати безсмертною класикою, на зразок ігор Ticket to Ride або Carcassonne, проте це дуже вдалий сімейний продукт, який здатний прикрасити безліч тихих вечорів у колі ваших рідних та близьких.

Автор: Михайло Малютенко

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

І чужому научайтесь… Огляд The Crew Motorfest

81

Автор: Володимир Вітовський

The Crew Motorfest

Утеча з Найт-Сіті. Огляд Cyberpunk 2077: Ілюзія свободи

91

Автор: Олег Куліков

Cyberpunk 2077: Ілюзія свободи / Phantom Liberty

Історія тріумфу, якому не судилося статися. Огляд третього етапу 7DRIVE Summer Cup

Автор: Андрій Присяжний

7drive summer cup 3

Крута пара. Огляд новинок Logitech G Pro X Superlight 2 та G Pro X TKL

Автор: Віталій Тарнавський

p1090365

Netflix нарешті змогли? Огляд адаптації One Piece

Автор: Дмитро Джугалик

luffy

Дуельна досконалість. Огляд настілки «Цезар»

Автор: PlayUA

Цезар

Квиток у хобі! Огляд настілки «Монстри проти Героїв»

Автор: Владислав Папідоха

Монстри проти Героїв

Піксельне дійство. Огляд настілки «Аркадний Автомат»

Автор: PlayUA

Аркадний Автомат

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: