web analytics
Тетріс кам'яної доби. Огляд настільної гри «Прадавні Історії»

Тетріс кам’яної доби. Огляд настільної гри «Прадавні Історії»

Автор: PlayUA @playua

Споконвіку людство тягнулося до мистецтва. Ще за часів палеоліту, люди за допомогою підручних матеріалів зображували на стінах печер історії зі свого життя, процес полювання і, звичайно ж, тварин, яких їм вдавалося вполювати для свого племені. Видавництво Ігромаг пропонує Вам повернутися у прадавні часи та пережити події наших предків у сімейній настільній грі “Прадавні Історії”.

Учасники гри отримують особисті планшети, колоду свого племені, повну мисливців різного рівня вправності. Кожного раунду гравці вирішують, скількох людей вони хочуть відправити на полювання. Ігрова математика в «Прадавніх Історіях» нетипова: чим менше досвіду у ваших мисливців, тим вправніше вони полюватимуть, вихоплюючи здобич із-під носа сильніших, але повільніших конкурентів з інших племен.

Кожна печерна людина знає, полювання – справа ризикова. Якщо відправляти за небезпечною здобиччю не дуже досвідчених мисливців, без втрат не обійтися. Тож слід бути обачними, адже кожне пошкодження ваших мисливців сповільнюватиме вас у грі.

Здобич у «Прадавніх Історіях» представлена у вигляді поліміно тайлів, більш відомих багатьом як «деталі з тетріса». Саме ці деталі ви і розміщуватимете на стіні печери, вашому планшеті, після полювання, намагаючись задовольнити вимоги Старійшин – особливі карти завдань, які і принесуть вам перемогу.

Виконуючи вимоги Старійшин, прикрашаючи стіну своєї печери певним чином, наприклад: завершуючи горизонтальні лінії, з’єднуючи протилежні кути печери або малюючи там легендарних тварин, – ви викладаєте один або кілька своїх жетонів тотема на цю вимогу. Той, хто зможе ідеально організувати свою робочу силу і першим скине вісім жетонів тотема — стане беззаперечним переможцем у цій грі, гідним звання найкращого вождя племені всіх часів.

Збираючись грати у «Прадавні Історії» не варто очікувати, що в процесі Вас повністю охопить атмосфера кам’яного віку. Тут у Вас не буде відчуття небезпеки на полюванні, не буде й епічних битв із мамонтами та сутичок із шаблезубим тигром насмерть.

Основний фокус сімейних євроігор, якою є і «Прадавні Історії», — елегантні й захопливі механіки, що ідеально працюють у парі з простими правилами та дають змогу зібрати за столом усю родину.

«Прадавні Історії» вдало поєднують у собі тактичний елемент розіграшу карт і приємну гру на оптимізацію тетрісних фігур. Правила досить прості, щоб у неї міг грати практично будь-хто.

Ігровий процес, за своєї відносної методичності, досить змагальний і відчувається як справжні перегони. Всі намагаються виконати вимоги старійшин і якомога швидше позбутися своїх тотемів. Іноді Вам навіть доведеться стримувати інших гравців, забираючи собі потрібні їм тайли. Усе це додає грі емоцій, яких спочатку від неї навіть не очікуєш.

Я дуже люблю ігри, які мають необмежений запас реграбельності. І хоча «Прадавні Історії» не потрапляють у цю категорію, з реграбельністю у неї все досить непогано. Різні змінні карт вимог Старійшин, а також непередбачуваність дій інших учасників гарантують, що жодна гра не буде схожою на іншу.

«Прадавні Історії» виявились для мене приємним сюрпризом. Це досить розумна, витончена гра для всієї родини з дуже простими, гарно написаними правилами, яка потребує концентрації та невеликого планування наперед.     Думаю «Прадавнім Історіям» не судилося стати безсмертною класикою, на зразок ігор Ticket to Ride або Carcassonne, проте це дуже вдалий сімейний продукт, який здатний прикрасити безліч тихих вечорів у колі ваших рідних та близьких.

Автор: Михайло Малютенко

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

Монтуй та грай під час відключень! — Огляд ноутбука Acer Predator Triton Neo 16 (PTN16-51)

Автор: Володимир Бортюк

tritonneo16 cover

Глядач у центрі уваги. Огляд фільму “Наглядачі”

Автор: Микола Єрьомін

Наглядачі

Dark Souls для початківців. Огляд Another Crab’s Treasure

65

Автор: Барлет Ярослав

another crab's treasure

Це ж було вже! Огляд Senua’s Saga: Hellblade 2

73

Автор: Владислав Папідоха

Senua's Saga: Hellblade 2

Магія у коробці — Огляд настілки «Хижі світи»

Автор: Малютенко Михайло

Хижі Світи

Армію тримає економіка — Враження від Manor Lords

Автор: Олег Куліков

manor lords

Assassin’s Creed маминої подруги — Огляд Rise of the Ronin

85

Автор: Владислав Папідоха

Rise of the Ronin

AirPods Max для ґеймерів — Огляд навушників Hator Phoenix Wireless

Автор: Володимир Бортюк

hator phoenix review site v02