The Witcher 3 переможе на The Game Awards 2015

Автор: Олег Куліков

У багатьох при згадці третього “Відьмака” на обличчі з’являється посмішка і руки сіпаються від нетерплячки. Нам показували не один трейлер, не одну хвилину живого ігроладу, і вже ніяк не вдається сумніватися в тому, що The Witcher 3 обвішають лаврами. Принаймні, The Game Awards, яка вперто цілиться на звання ігрового аналога “Оскара” (як і її попередниця, Video Game Awards від Spike TV) щонайменше назве “Дикий Гін” RPG року.

І це аж ніяк не тішить.

Остаточно ця думка закріпилася, коли жюрі TGA визнали Dragon Age: Inquisition кращою грою року — як рольовою, так і загалом.

Не сперечатимусь, DA:I — хороша, якісна гра. Проте вона аж ніяк не заслуговує своєї оцінки і тим паче не тягне на RPG 2014, коли поруч стоять цьогорічні Divinity: Original Sin (яка, до речі, була номінована) та Shadowrun: Dragonfall. Проте високочоле жюрі обрало саме “Інквізицію”. Цікаво, чому?

• Dragon Age: Inquisition — витвір іменитої студії BioWare, підкріплений усією фінансовою та медійною могуттю Electronic Arts. Горезвісний видавець традиційно робить усе задля високих продажів і розширення аудиторії. DA:I не може бути непоміченою, не може залишитися без нагороди. Інакше зморшкуваті дупи з ЕА розженуть BioWare до бісової бабці.

• Що Original Sin, що Dragonfall — плоди грошозбірні Kickstarter. І як і всі тутешні проекти, профінансовані ігри автоматично виходять в нуль (бо всі витрати лягли на грошодавців, вони ж “перша хвиля покупців”). Зворотний бік медалі — жорстко лімітований бюджет, де грошей на маркетинг фактично нема. “Кікстартерята” рекламують себе робочим білдом, іменем розробника тощо. Тобто речами, які мають вплив тільки на певне коло гравців.

• В Dragon Age: Inquisition можна грати на ґеймпаді. Не варто сміятися, це доволі вагоми аргумент на користь “Інквізиції” в очах багатьох людей.

• “Інквізиція” — в прямому сенсі велика гра. Хай вона і поступається конкурентам ігроладом, боївкою, сюжетом, персонажами, текстами і власне “рольовістю”, це велика і дорога гра.

Cаме остання фраза змушує кривитися від розуміння того, що The Witcher 3 візьме титул “RPG 2015” автоматично. Бо знову жюрі візьме за основний критерій калібр гри, а не її якість. Подібне вже траплялося не раз. А ситуація з DA:I — просто черговий доказ.

Втім, не забуваймо, що наступного року виходять Pillars of Eternity  від тандему Кріса “Я-роблю-найкращі-CRPG-на-світі” Авеллона і Джоша “Хочеш-я-розкажу-тобі-що-таке-баланс-крихітко?” Соєра, та Torment: Tides of Numenera — найуспішніша гра на KS, яка попри зміну сетингу вірно слідує заповіту культової попередниці.

І попри те, що обидві згадані гри виходять на Unity з помірною вбогістю візуальної реалізації та не підтримуватимуть керування з ґеймпада, хочеться, аби The Witcher 3 змагався з ними на рівних, а не здобував автопідвищення лише тому, що це велика і дорога гра.

Останні статті

Чого чекати від Call of Cthulhu (2018)?

Автор: Анна Павленко

Call of Cthulhu (2018)

Результати 90-ї премії Американської кіноакадемії “Оскар”

Автор: Владислав Папідоха

Oscars

Підсумки 21-ої церемонії нагородження D.I.C.E. Awards

Автор: Владислав Папідоха

Парадокс Абрамса. Роздуми про The Cloverfield Paradox

Автор: Володимир Вітовський

Частка Бога / Кловерфілдський парадокс / The Cloverfield Paradox (2018)

Ретро-огляд Pirates! Gold

Автор: Андрій Нагорний

Pirates! Gold (1993)

Звіт з DevGAMM Kyiv 2018

Автор: Макс Калашник

DevGAMM Kyiv 2018

Найкраща ігрова музика 2017

Автор: Олег Куліков

Найкраща ігрова музика 2017

Bristar Studio: коротко про інноваторів на ниві сучасної освіти

Автор: Владислав Папідоха

Команда Bristar Studio