Топ-3 серіалів — Олекса Мельник

Автор: Олекса Мельник @CHOBUDA

Осінь — палка пора не лише для ґеймерів, а й для залипальників серіалів. Це починається з вересня, але повних обертів набирає у жовтні. 2 сезон «Залишених», 6 сезон «І мертві підуть», 11 сезон «Надприродного» (одинадцятий, Карле!) і це лише верхівка айзберга. Ми у PlayUA вирішили підготувати наш особистий топ-3 найкращих і найгірших серіалів, адже ніде правди діти, ми всі залипаємо…

Топ-3 найкращих серіалів

Коли я отримав це редакційне завдання, то перебирав у голові десятки варіантів, але потім вимкнув мозок і дав обирати серцю. Знаю, що мої наступники будуть пропонувати вам щось таке мудрувате, драматичне, з мізковиносним сюжетом, а для мене в серіалі важливі дві складові: видовище та інтрига. Тому я обрав мультиплікаційні серіали з найкращим, на мою думку, стилем.

1. За садовим парканом

maxresdefault

У це важко повірити, але в одному художньому творі можна поєднати дитячу казку та важку дорослу драму. Ой ні, ви, мабуть, теж бачили фільми Ґільєрмо дель Торо? Словом «За садовим парканом» — це саме така суміш. Це історія про двох братів, які опинилися у загадковій місцині та шукають дорогу додому. Тут риби рибалять риб, тут скелети оживають, щоби стати гарбузовими людьми, тут предковічне зло шукає жертв для свїх брудних справульок. Але найважливіше, що у історіях цього серіалу найчастіше очевидне — не завжди правда. Доволі часто лиходієм виявляється не той, хто здавалося, або взагалі може не бути лиходія. Зло, як ви знаєте — це всього лиш поріддя забобонів і жалю до себе. Українською мовою озвучено товариством FanVoxUA.

2. Ґарґантія на зеленій планеті

suisei07-endcard

Так, це аніме. Ні, я не фанат аніме. Але так склалося, що хороші штуки варті нашої уваги незалежно від належності до якоїсь школи анімації чи статевої орієнтації автора. «Ґарґантія» — це, на перший погляд, історія про „потраплянця“, який із крутого майбутнього, де ведеться війна з космічними кальмарами, потрапляє до убогого минулого, де кілька племен вцілілих після кінця світу, безкінечно плавають на іржавих кораблях по безмежному океану. Потраплянець цей не простий, а з „бляшанкою“, тобто з велетенським бойовим роботом зі штучним інтелектом. «Ґарґантія» має потужний сюжет, який здатний пробити навіть залізобетонну стіну скепсису. Важко забути очі хлопчика, якого живцем викидають у відкритий космос, бо з нього не буде користі. Чи історія древніх, що населяли Зелену планету. Хоча прикро, що не було так само ретельно пропрацьовано персонажів. Однак, попереду ще другий сезон, а там усе можливо. Українською мовою озвучено товариством FanVoxUA.

3. Таємниці Ґравіті Фоллз

S1e18_t-rex

Особисто для мене цей серіал — відкриття 2015 року. Хоча він, звісно, вийшов дещо раніше. «Таємниці Ґравіті Фоллз» — це автобіографічний переказ Алекс Гірш про кілька літ „в селі“. Тут ідеться про брата і сестру близнюків Діпера та Мейбл, яких батьки на літо сплавили до дядька Стена десь в американській глухомані в містечку Ґравіті Фоллз. І це літо було би безнадійно змарнованим поряд зі скупердяєм-дядьком за межами цивілізації, якби не виявилося, що в цьому містечку таємниць більше, ніж хробаків у триденному трупі коня. «Таємниці Ґравіті Фоллз» — це вдале поєднання зі «Загублених», «Вейворд Пайнс», «За межею», «Надприродного» та багатьох інших драматичних серіалів про надзвичайні таємниці. Дивитися всім! Українською мовою озвучено студією Le Doyen.

4. Рік і Морті

e3713ddd_hwuzXBB

Цить, капосні! Сам знаю, що це вже четвертий серіал у моєму топ-3, але що вдієш? Отже «Рік і Морті» — це, курва, мистецтво. Серіал розповідає про пригоди науковця Ріка та його онука-школяра Морті, які мандрують світами, часами, вимірами та ще чортзна де і як, постійно втрапляючи у халепи. Морті — це еталонний масовий споживач, зацькований маркетологами, політологами, педагогами та іншими лиходіями сучасності. Він намертво запечатаний у своїй зоні комфорту і врятувати від нудьги його може тільки рідний дідусь Рік. А Рік — це справжня ніцшеанська надлюдина. Істота, що піднялася на вищий рівень самоорганізації і мислить завжди за межами стандартних рішень. Для нього не існує неможливого, усяка проблема має вирішення, хоча вам може не сподобатися його рішення. Словом, якщо вам подобається «Футурами» та «Трансметрополітен», обов’зково познайомтеся з Ріком та Морті.


Топ-3 найгірших серіалів

Коли я розмірковував про найгірші серіали, то збагнув, що такий топ потрібен для заощадження вашого часу. Це застереження, куди вам краще не пхатися і які серіали ліпше не починати, або якщо почали, то ліпше не продовжувати, бо далі буде тільки гірше.

1. І мертві підуть

w2

За роки знайомства із зомбі-апокаліпсисом я збагнув, що серйозної драми для такого абсурдного сетинґу не може бути. Навіть в оригінальному коміксі Роберта Кіркмана драма досягається не зомбаками, а людськими вчинками чи бездіяльністю. Однак автори екранізації коміксу зрозуміли це якось спотворено і жорстку історію про виживання у зомбі-апокаліпсисі перетворили на мило для домогосподарок, де герої без перестанку ревуть, а їхні вчинки настільки абсурдні, що складається враження, немов у цьому світі вижили самі ідіоти. Це при тому, що за понад 5 років жоден з персонажів серіалу так і не розвинувся, а наскрізний сюжет практично ніяк не просувається протягом цілого сезону.

2. Надприродне

Supernatural

Понад 10 років два брати Сем і Дін Вінчестери не можуть дати ради з надприродним. Вони вже повбивали все, що могли, їх самих неодноразово вбивали та відправляли до пекла, але піпл хаває, тому нещасні братчики продовжують страждати. За оці десять років існування серіалу усі його учасники настільки виснажилися, що кожен кадр нової серії дає зрозуміти — над серіалом, вже ніхто не працює, його роблять, аби було. 12-літні дівчатка, які починали дивитися «Надприродне» у 2004-му, вже стали зрілими студентками. Але фан-база серіалу і далі залишається на підлітковому рівні.

3. Восьме чуття

maxresdefault

Легендарні автори культової «Матриці» знімають серіал про групу людей, пов’язаних надзвичайною здібністю переселятися одне в одного. Це допомагає одним миттєво потрапляти в різні куточки планети, а іншим — заручатися бойовою чи інтелектуальною підтримкою друзів у нещасті. Правда кльово звучить? Але це не про серіал «Восьме чуття». Таке враження, що «Восьме чуття» — це сповідь Лани Вачовської (вродженого Ларрі). Знову проблеми ґеїв і ґендерної самоідентифікації. Лана вже не може. А якщо згадати про убогий фільм «Піднесення Юпітер», то взагалі здається, що разом з пенісом, Лані відтяли пристрасть і талант. Дуже шкода.

Від мене поки що все. Невзабарі інші чудові люди напишуть своє бачення найкращих і найгірших серіалів, а до того часу ви маєте, що робити. На прощання хочу порадити не дивитися жодного шоу лише тому, що ви почали. Будь-який серіал, який ви можете облишити посеред сезону, не вартий вашого безцінного часу. Обирайте лише найкраще та найцікавіше, бо життя безглузде і його слід наповнити хоч чимось змістовним.

P. S. Передаю топ-3-естафету моїм колегам Олешу, Задньому дракону, Рамону Ультрамарину та Людині-Михайлу.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

Перемога вкутана пітьмою. Огляд третього етапу кубку Porsche Supercup 2024

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.porsche supercup 2024

Міна в Counter-Strike 2 — плюси, мінуси, підводні камені

Автор: Андрій Присяжний

peter grinbergs 55 claymore4

День дебютів. Огляд другого етапу 7DRIVE TCR Championship

Автор: Андрій Присяжний

3

Як обрати ідеальну ігрову консоль

Автор: PlayUA

steamdeck

Українці створили власний бренд кокпітів — Okuni Seats

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.okuni seats 3

SteamWorld Heist 2, Antonblast, Cat Quest 3 — Підсумки квітневого Indie World

Автор: Барлет Ярослав

steamworld heist 2

Перемога ховається за дощем. Другий етап Porsche Super Cup 2024

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.porsche supercup 2024

Тяжкі будні єнотів — Інтерв’ю з розробником української гри Twilight Tails

Автор: Єрмаков Кірілл

Twilight Tails