У The Queen’s Gambit від Netflix є “невидиме камео” українського шахіста

Серіал “Ферезевий гамбіт” (The Queen’s Gambit) від Netflix став одним з несподіваних і дуже гучних хітів 2020 року. Він також повернув шахмати в дискурс повсякденного життя — подивившись на геніальну гру в шахи від видуманої письменником Волтером Тевісом шахістки Бет Гармон, майже кожен глядач хоч раз, але задумався щоб і самому піти зіграти одну партію. Виконавиця ролі Аня Тейлор-Джой в результаті посіла восьме місце у рейтинґу популярності акторів на міжнародній базі даних про кінематограф IMDb, обігнавши, наприклад, Генрі Кевілла (у нього десята сходинка).

В результаті серіалу не лише вдалося стати беззаперечним хітом (лише за перші 9 днів існування, глядачі подивилися його на 40,8 мільйонів годин), а й вперше за декілька десятиліть підняти продажі шахів. За даними NPD продажі шахів і супутніх товарів у самому тільки США зросли на 87% після прем’єри серіалу в жовтні.

Є у серіалу і цікавий зв’язок з Україною. Одна з ключових шахових партій фільму була заснована на партії, яку український шахіст Василь Іванчук зіграв з американцем Патриком Вольффом на чемпіонати Biel Interzonal у 1993 році. Подивитися і проаналізувати ту партію покроково можна тут.

Цікаво, що є люди, які передчули ренесанс шахової культури задовго до того. Скажімо, компактний металевий набір шахів Crownes Chess встиг зібрати на краудфандинґовій платформі Indiegogo $584 058 ще в серпні цього року, але наразі цей результат збільшився до $706 474 і продовжує рости.

Читайте також

Netflix анонсували аніме Tomb Raider, яке продовжить сюжет новітньої трилогії

У серіалі The Witcher: Blood Origin з’явиться жіночий аналог Любистка

На Netflix відбулась прем’єра фільму одразу з українським дубляжем та субтитрами

Netflix щотижня випускатиме нові фільми аж до кінця року

Netfliх працює над серіалом за мотивами The Elder Scrolls?

Стати акціонером Netflix чи Tesla в Україні стало трошки легше

Омар Сі зіграв Арсена Люпена для Netflix. Але не зовсім.

Девід Лінч зніматиме новий серіал для Netflix у 2021 році

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: