Ubisoft перемогла у битві з Vivendi. Але війну ще не закінчено.

Сьогодні сталася знаменна подія для Ubisoft — Ів Ґіймо знову є повноправним власником компанії. Французький медіа конгломерат Vivendi, який рівно 2 роки тому почав поступове поглинання Ubisoft, продав увесь свій пакет акцій (а це 27,3% загального капіталу — 30 489 000 штук) за понад 2 мільярди євро.

Тут слід розуміти, що Vivendi не продала акції, бо вони раптово й різко зросли в ціні — Ubisoft сама їх викупила за ціною, вищою за ринкову. Основними платниками були брати Ґіймо, засновники Ubisoft, і  тепер вони вперше за довгі роки можуть спати спокійно, бо повернули собі беззаперечне головування над компанією. Певна частка акцій дістанеться двом новим інвесторам: Пенсійній програмі вчителів Онтаріо (так, не смійтеся, є в Канаді і така юридична особа) та компанія Tencent, яка стане офіційним видавцем ігор Ubisoft у Китаї. І ще одна частина поки знаходиться на утриманні, щоби ці акції потім перепродали чинним та новим інвесторам.

Розподіл акцій, які належали Vivendi, зараз виглядає так:

  • Ubisoft — 8,1%
  • брати Ґіймо — 2,7%
  • Пенсійна програма вчителів Онтаріо — 3,4%
  • Tencent — 5%
  • акції на перепродаж — 8%

Ні для кого не секрет, наскільки я люблю, шаную та підтримую Ubisoft. І я щиро радий цій подій, бо це не одна, а відразу кілька перемог. По-перше, сама можливість викупу з’явилася передусім тому, що всі без винятку проекти Ubisoft за останніх два роки були фінансово успішними. The Division стала найприбутковішим запуском нової ІР в історії ігротворення, Ghost Recon: Wildlands і For Honor увійшли в десятку найпродаваніших ігор минулого року, а про успіхи Rainbow Six: Siege ви і без мене знаєте. Усе це є якраз і дозволило акумулювати додаткові кошти, щоби послабити хватку Vivendi.

По-друге, відчинені двері в Китай. На папері Tencent допомагатиме Юбі “просувати існуючі та нові ігри на ПК та мобільних платформах”. Штука в тім, що ці дві компанії вже мали укладений договір про співпрацю на мобільному ринку Китаю. Зараз його просто розширюють новими положеннями, тож увагу слід звернути на літери П і К. До всього, в кінці лютого Tencent проводила серед своїх користувачів опитування, чи хотіли би вони зіграти в офіційну китайську версію R6: Siege. Тому можете собі уявити, що чекатиме найуспішнішу гру в історії Ubisoft, коли вона офіційно з’явиться на найбільшому ПК-ринку світу.

По-третє, Ubisoft отримає 5 років спокою без Vivendi.

Саме так. Юбі виграла битву, виснажливу і важливу. Але аж ніяк не війну.

У листопаді минулого року представники Vivendi оголосили, що мінімум півроку не планують збільшувати свою частку акцій (нагадаємо, що згідно дивного французького законодавства володіння 30% акцій компанії дозволяє вам отримати над нею повний контроль і поглинути). Інвестиції Vivendi складали 750 мільйонів євро. У скільки вони перетворилися, ви вже бачили. І от у межах настільки щедрого викупу Vivendi погодилася не купувати жодної акції Ubisoft впродовж 5 років. Інакше кажучи, довготермінові плани Vivendi стосовно отримання Ubisoft, які вона плекала задовго до 2016-го, аж ніяк не змінилися.

Втім, залишмо це на потім, до весни 2023-го. А зараз варто радіти з того, що компанія добра позбулася стороннього тиску і отримала нові можливості для розвитку. І якщо ви за останні 2 роки придбали бодай одну гру Ubisoft, знайте — ви також доклалися до цієї перемоги!

Читайте також

В Anno 1800 анонсували безкоштовні вихідні

Anno 1800

Ubisoft розповіла про майбутнє Rainbow Six Siege

Rainbow Six Siege

Вже наступного місяця у Watch Dogs: Legion з’явиться мультиплеєр

Watch Dogs: Legion

За мотивами Far Cry випустять серію коміксів

Для Rainbow Six Siege анонсували нову операцію

Rainbow Six Siege

The Division 2 отримуватиме новий контент ще два роки

The Division 2

Для Anno 1800 готують три нових доповнення

Anno 1800

Отримайте Assassin’s Creed Chronicles: China безкоштовно і назавжди

Assassin's Creed Chronicles China

Популярне

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: