Ubisoft перемогла у битві з Vivendi. Але війну ще не закінчено.

Сьогодні сталася знаменна подія для Ubisoft — Ів Ґіймо знову є повноправним власником компанії. Французький медіа конгломерат Vivendi, який рівно 2 роки тому почав поступове поглинання Ubisoft, продав увесь свій пакет акцій (а це 27,3% загального капіталу — 30 489 000 штук) за понад 2 мільярди євро.

Тут слід розуміти, що Vivendi не продала акції, бо вони раптово й різко зросли в ціні — Ubisoft сама їх викупила за ціною, вищою за ринкову. Основними платниками були брати Ґіймо, засновники Ubisoft, і  тепер вони вперше за довгі роки можуть спати спокійно, бо повернули собі беззаперечне головування над компанією. Певна частка акцій дістанеться двом новим інвесторам: Пенсійній програмі вчителів Онтаріо (так, не смійтеся, є в Канаді і така юридична особа) та компанія Tencent, яка стане офіційним видавцем ігор Ubisoft у Китаї. І ще одна частина поки знаходиться на утриманні, щоби ці акції потім перепродали чинним та новим інвесторам.

Розподіл акцій, які належали Vivendi, зараз виглядає так:

  • Ubisoft — 8,1%
  • брати Ґіймо — 2,7%
  • Пенсійна програма вчителів Онтаріо — 3,4%
  • Tencent — 5%
  • акції на перепродаж — 8%

Ні для кого не секрет, наскільки я люблю, шаную та підтримую Ubisoft. І я щиро радий цій подій, бо це не одна, а відразу кілька перемог. По-перше, сама можливість викупу з’явилася передусім тому, що всі без винятку проекти Ubisoft за останніх два роки були фінансово успішними. The Division стала найприбутковішим запуском нової ІР в історії ігротворення, Ghost Recon: Wildlands і For Honor увійшли в десятку найпродаваніших ігор минулого року, а про успіхи Rainbow Six: Siege ви і без мене знаєте. Усе це є якраз і дозволило акумулювати додаткові кошти, щоби послабити хватку Vivendi.

По-друге, відчинені двері в Китай. На папері Tencent допомагатиме Юбі “просувати існуючі та нові ігри на ПК та мобільних платформах”. Штука в тім, що ці дві компанії вже мали укладений договір про співпрацю на мобільному ринку Китаю. Зараз його просто розширюють новими положеннями, тож увагу слід звернути на літери П і К. До всього, в кінці лютого Tencent проводила серед своїх користувачів опитування, чи хотіли би вони зіграти в офіційну китайську версію R6: Siege. Тому можете собі уявити, що чекатиме найуспішнішу гру в історії Ubisoft, коли вона офіційно з’явиться на найбільшому ПК-ринку світу.

По-третє, Ubisoft отримає 5 років спокою без Vivendi.

Саме так. Юбі виграла битву, виснажливу і важливу. Але аж ніяк не війну.

У листопаді минулого року представники Vivendi оголосили, що мінімум півроку не планують збільшувати свою частку акцій (нагадаємо, що згідно дивного французького законодавства володіння 30% акцій компанії дозволяє вам отримати над нею повний контроль і поглинути). Інвестиції Vivendi складали 750 мільйонів євро. У скільки вони перетворилися, ви вже бачили. І от у межах настільки щедрого викупу Vivendi погодилася не купувати жодної акції Ubisoft впродовж 5 років. Інакше кажучи, довготермінові плани Vivendi стосовно отримання Ubisoft, які вона плекала задовго до 2016-го, аж ніяк не змінилися.

Втім, залишмо це на потім, до весни 2023-го. А зараз варто радіти з того, що компанія добра позбулася стороннього тиску і отримала нові можливості для розвитку. І якщо ви за останні 2 роки придбали бодай одну гру Ubisoft, знайте — ви також доклалися до цієї перемоги!

Читайте також

Ubisoft підтримала жінок та ЛГБТК-спільноту

ubisoft lgbt

Assassin’s Creed Valhalla зіграє у Hades в рамках другого року безкоштовних оновлень

assassin's creed valhalla

Вихід ремейку Prince of Persia: The Sands of Time відкладено. Знову

prince of persia remake

Окремої презентації від Ubisoft цього червня не буде

Ubisoft

Стрім Roller Champions та Switch Sports

Roller Champions

Перенос Starfield, зливи про Silent Hill та мобільна LOTR в Ігрових Нью(д)сах від Nikattica

077e6d65 ed7a 4ae0 b5d6 e0f05f0458d8

Підгледіли у Valorant: Новий оперативник Rainbow Six Siege спеціалізуватиметься на димових завісах

Rainbow Six Siege

У Rainbow Six Siege зʼявився бандл по Yakuza

Rainbow Six Siege Yakuza

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: