Ubisoft позбулася відповідального за всі провали компанії

Ghost Recon: Breakpoint, Far Cry: New Dawn, The Crew 2, Future Soldier… Перелік сумнівних та провальних ігор Ubisoft (як і скасованих чи радикально змінених, на манір Splinter Cell: Conviction) можна продовжувати, але від сьогодні з’явилася неабияка надія, що надалі їх ставатиме менше.

Штука в чому: після скандалу з Ашрафом Ісмаїлом, творчим керівником Assassin’s Creed Valhalla — якщо коротко, то він забагато дозволяв своєму прутневі — з’явилися натяки, що це далеко не перше і найгірше з того, що коїлося в Ubisoft. Компанія пообіцяла провести розслідування… і провела так, що стіни затрусилися. Спершу викрили Максима Белана, віце-президента студії в Торонто та колишнього керманича Splinter Cell, який роками уникав звинувачень з дуже простої причини — його дружина була головою відділу кадрів, тому простим працівникам просто було нікуди скаржитись.

А кілька годин тому компанію офіційно покинули Янніс Малла, очільник канадських студій компанії, Сесіль Корне, ультимативний кадровик Ubisoft, та Серж Гаскуе, головний лиходій цієї історії.

Серж Гаскуе — один із трьох найвпливовіших функціонерів Ubisoft (спільно з Івом Ґіймо та фінансовим директором Фредеріком Дюґе). Він обіймав посаду творчого директора компанії та фактично приймав рішення стосовно всіх ігор компанії. Який проект випустити, який скасувати, а який переробити; що має бути у флагманських проектах та в якому стані їх випускати — все це залежало тільки від Сержа Гаскуе. Як казав Канье Вест, «No one man should have all that power», але в Ubisoft склалося інакше.

Гаскуе, ясна річ, зловживав своєю владою, перевищував повноваження, цькував працівників та загалом підкидав дров у токсичність робочого середовища — а його статус роками захищав його від будь-яких претензій. Утім, нещодавні розслідування змогли порушити недоторканність навіть такої важливої особи.


Офіційні представники Ubisoft підтвердили звільнення Гаскуе, а Ів Ґіймо написав листа працівникам, у якому запевнив, що власноруч стежитиме за формуванням нової творчої команди, яка прийматиме ключові рішення стосовно майбутніх ігор Ubisoft — і це буде саме команда, без тотального панування когось одного.

Що ж, це однозначно важлива зміна для Ubisoft. А от які наслідки вона матиме, хороші чи погані — це ми побачимо не цього року і не наступного, а десь у 2022.

Читайте також

В Anno 1800 анонсували безкоштовні вихідні

Anno 1800

Ubisoft розповіла про майбутнє Rainbow Six Siege

Rainbow Six Siege

Вже наступного місяця у Watch Dogs: Legion з’явиться мультиплеєр

Watch Dogs: Legion

За мотивами Far Cry випустять серію коміксів

Для Rainbow Six Siege анонсували нову операцію

Rainbow Six Siege

The Division 2 отримуватиме новий контент ще два роки

The Division 2

Для Anno 1800 готують три нових доповнення

Anno 1800

Отримайте Assassin’s Creed Chronicles: China безкоштовно і назавжди

Assassin's Creed Chronicles China

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: