Ubisoft розробила ШІ, який писатиме діалоги в нових іграх

На конференції GDC 2023 компанія Ubisoft представила Ghostwriter — генеративний штучний інтелект від Ubisoft La Forge, який уже почали застосовувати в роботі над новими ААА-ігри французького видавця.

Звісно, з одного боку можуть полетіти жартики, що, мовляв, гравці не відчують ніякої різниці; з іншого — побоювання, що текстові ШІ-боти типу ChatGPT таки замінять представників творчих професій. Утім, Бен Ларссон, інженер у La Forge і співрозробник Ghostwriter, у своїй доповіді пояснив, чому ні того, ні іншого не станеться.

Першочергове завдання Ghostwriter — полегшити життя сценаристів, які раніше витрачали чимало годин на написання реплік/діалогів випадкових перехожих, вигуків під час сутичок і текстів для інтерфейсу гри. Ghostwriter жодним чином не буде задіяний у створенні кат-сцен, лору ігрового світу чи жодного іншого сюжетного контенту.

Ubisoft уже почала інтеграцію Ghostwriter у внутрішню сценарну програму Omen. І тепер, коли сценаристу треба заповнити рандомні репліки того чи іншого НІПа для заданої умови (наприклад, НІП хоче їсти чи реагує на перевищення швидкості), вистачає просто тицьнути на кнопку, і Ghostwriter запропонує два варіанти. Далі сценарист може щось із цього затвердити, відредагувати самостійно чи відхилити пропозицію, щоби бот згенерував щось інше.

Загалом Ларссон викоремив 4 основних напрямки застосування Ghostwriter:

1. “мотивація” НІПів — сценарист задає різні стани й ситуації, в яких може опинитися НІП, а Ghostwriter уже підбирає відповідіні репліки / вигуки

2. “оживлення” натовпів — Ubisoft славиться своїми іграми у відкритих світах, зокрема, в містах, сучасних чи історичних. І коли гравець блукає вулицями цих міст, він завжди чує уривки чужих розмов, вигуки вуличних продавців, випадкові репліки під час контакту з кимось тощо. Раніше на створення таких “шумових реплік” ішли десятки годин, а тепер Ghostwriter дозволить робити це значно швидше.

3. контекстні діалоги — невеличкі фрагменти, які можуть проскочити в розмові між гравцем і сюжетно важливим персонажем, якщо у вікні вибору репліки ви візьмете додатковий діалог, а не сюжетний.

4. перифрази — наразі це найпоширеніша функція, яку виконує Ghostwriter. Замість того, щоби парити собі мізки, як 10 разів переінакшити фразу “я перезаряджаюся” чи “потім поговоримо”, сценаристи можуть скинути це надважливе завдання на Ghostwriter.

Наостанок Ларссон зауважив, що Ghostwriter розвивається на основі того фідбеку, який дають сценаристи Ubisoft (навіть відхилені пропозиції бота є важливими для його прогресу) і бази попередніх напрацювань всіх користувачів Omen. Ба більше, Ghostwriter розробляли з урахуванням тих речей, які сценаристи Ubisoft називали наймаруднішими та найчасозатратнішими.

І формально Ghostwriter зараз виглядає неабияк доречним знаряддям, адже створення отаких-от супутніх реплік для ААА-ігор у відкритих світах зазвичай забирає гору часу й сил, які можна було би витратити на створення якісного сюжетного контенту. Що ж, тепер побачимо, чи позначиться якось “розвантаження сценаристів” на прийдешніх іграх Ubisoft.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

«Ubisoft не втручалася в розробку». Свіжі деталі стосовно The Rogue Prince of Persia

the rogue prince of persia

Ubisoft відкликає ліцензії The Crew з бібліотек гравців

The Crew 2014

Цікавинки, які ви могли пропустити в сюжетному трейлері Star Wars Outlaws

The Rogue: Prince Of Persia від творців Dead Cells вийде наступного місяця

The Rogue: Prince Of Persia

Ремейк Prince of Persia: The Sands of Time розробляють з нуля (знову)

prince of persia the sands of time

Star Wars Outlaws від Ubisoft вийде наприкінці серпня

star wars outlaws

Ubisoft продовжує звільняти працівників, щоб не відставати від ринку

star wars outlaws

Чутки: Ubisoft та розробники Dead Cells скоро анонсують роуґлайк по всесвіту Prince of Persia

prince of persia the fallen king