web analytics
s.t.a.l.k.e.r. 2 heart of chornobyl — the time of opportunities trailer

Українські голоси та інші подробиці S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl

Автор: Микола Єрьомін

Так, з виходу нового трейлеру S.T.A.L.K.E.R. 2 Heart of Chornobyl пройшло вже досить багато часу, але це те виключення, де краще написати з запізненням, ніж не написати зовсім. Впирається це в два факти. По-перше, маємо трохи ексклюзивів. По-друге, розповідати дійсно є про що: крім очевидних речей, які всі давно чекають від нового S.T.A.L.K.E.R. ми вперше почули українську озвучку (хоча слід одразу сказати — ще не кінцеву), а також побачили істотно побуту сталкерів, де просто сила силенна великодок і цікавих елементів.

Музика

Почати однозначно слід з чудового використання музики. Її в трейлері багато і це як оригінальна музика, так і відомі пісні. Кожна з них підібрана не просто так.

STALKER 2

“Край” Заслуженого артиста України Миколи Мозгового (1947-2010) це пісня, яка довгий час була відома радше у виконанні співачки Софії Ротару, ніж самого Миколи Петровича. А дарма, бо в чоловічому виконанні ця пісня теж звучить цікаво. Що і підтверджує звучання пісні з уст Ріхтера у виконанні Владислава Писаренко (втім, про озвучку трейлера і цього актора зокрема ми поговоримо трохи пізніше). Те, що людина з позивним “Ріхтер” є співаком та/або музикантом не повинно дивувати знавців української і світової культури. Саме це прізвище носили відомий на весь світ український радянський піаніст-віртуоз Святослав Ріхтер (1915-1997) та український співак Анатолій Ріхтер (1930-1996).

Те, як саме “Край” корелюється з тематикою гри, я думаю, пояснювати не потрібно. Це якось патріотично і іронічно водночас.

Без жіночого вокалу в трейлері не обійшлося теж. Пісня “Хризантеми” Анастасії Сігітової, яка професійно відома як анастимоза теж тематично підходить розкритим у трейлері моментам. Чого варті лишень “останні нутрощі”. Мотив “Хризантеми” можна почути, наприклад, наприкінці трейлеру і, можливо, пісня проскакує під час пошуку радіохвилі на старенькому радіоприймачі у сховку сталкерів.

Пісню “Енергетик” гурту ДК Енергетик ті хто “в темі” впізнали і так, проте не виключено, що саме трейлер відкрив багатьом цю пісню. Окремо слід виділити слова про “постійний струм”, бо вони напряму стосуються, власне, вищезгаданого Ріхтера. Цей трек можна почути теж під час пошуку радіохвилі.

В трейлері чітком можна помітити цікаві шрами на голові у Ріхтера. Це не просто шрами, а т.з. фігури Ліхтенберга, які виникають тільки від дуже потужних ударів струмом, на кшталт блискавки. Цікаво, що саме скріншот, на якому можна гарненько роздивитись ці шрами GSC Game World поставили як тло офіційного релізу на YouTube оригінальної музики з цього трейлера, треку “Time of Opportunities”. Ймовірно, ми ще дізнаємось, як саме Ріхтер отримав ці шрами і вони пов’язані з однією з тем трейлера — суб’єктивним баченням Зони кожним хто в ній опиняється.

Можливо не просто так після цього в офіційному тві-аккаунті було опубліковано відео із генераторами, які, якщо вірити легендам розміщені десь на території так званої Долини Смерті, звідки ніхто ніколи не повертався… чи все ж хтось повернувся?

STALKER 2

Я чую голоси. І ви — теж.

А тут вже настав час екслюзива, який ми так чи інакше з’ясували в процесі аналізу трейлера, копанні в різних джерелах та не тільки. Якщо голос Ріхтера та і взагалі всі голоси у трейлері здалися вам нарпочуд знайомими, то це не дивно, бо озвучка трейлеру виконана досить відомими і професійними акторами, які давно працюють в цій сфері, але до того не анонсували свою роботу над озвучуванням трейлера чи гри. Так, попри досить гарний ліпсінк (синхронізацію мовлення з рухами обличь) і якість, це поки що озвучка конкретно трейлера. Є істотна вірогідність, що по реакції публіки на неї будуть вносити корективи в чистовий текст вже української озвучки гри. В таком випадку це переважно вже успіх, бо “замаслинили” було майже одноголосно визнано гарною адаптацією і пішло у люди.

Чи не найбільше реплік в трейлері дісталось Владиславу Писаренко, який власне озвучує Ріхтера. Для характерного актора Театру на лівому березі, серіалів (Перші ластівки. Залежні, “Карлос в Україні“) та кіно (“Велика прогулянка“) озвучення персонажу гри всесвіту S.T.A.L.K.E.R. стало справдженням дитячої мрії. Судячи з його постів в соцмережах Писаренко вже міг бути затверджений на роль Ріхтера і в основній озвучці.

Не менше, а можливо навіть більше знайомим українському глядачеві буде голос Скіфа. Актор Дмитро Гаврилов — офіційний голос Ґеральта в серіалі “Відьмак” (а також кількох інших персонажів Генрі Кавілла, наприклад Шерлока Голмса в “Енолі Голмс”), Дедпула (та інших персонажів Райана Рейнольдса, зокрема Пікачу з “Детектива Пікачу”) та Тора (та інших ролей Кріса Гемсворта) з кіновсесвіту Marvel. Уявити собі багатьох голівудських красунчиків без його голосу в українському прокаті вже важко, а оскільки Скіф це, судячи з усього, персонаж самого гравця, то в цій грі кожен матиме змогу трохи відчути себе красенем.

Інших персонажей озвучили наступні актори:

stalker 2 actors

Всі пацани знайомі, компанія блатна: торгуєм на базарі, ми NON STOP-сталкера

Контролери, аномалії, артефакти та інші очевидні речі всі вже розгледіли без нас. Значно цікавіше особисто мені було вгледітись у побут сталкерів. Тут теж багато впізнаваних елементів, зокрема справжній енергетик NON STOP (бренд, з яким у GSC Game World співробітництво ще з першої гри), водка Cossacks (названа на честь першого гіта студії) і… Пиво “Хміль”? А, це, до речі новинка. Сподіваюсь GSC мене не засудить, бо суто випадково намагаючись придумати шось оригінальне для свого різдвяного спецвипуску в грудні 2023-го я назвав його “Хміль зелений”.

STALKER 2

Після повномасштабного вторгнення істотна кількість “сталкерських” речей перестали бути екзотикою. Франшиза-франшизою, а без додаткових спогадів на певні речі дивитись вже не вийде. У мене особисто очі вперлись у елементи побуту, які у багатьох українців дійсно знову з’явились в побуті взимку 2022-го (до прикладу портативна газова плита). Аналогічно кришки та/або банки не просто так розложені на полиці поруч зі свічками — це скоріше за все імпровізовані “окопні свічки”, якими гріються і на яких готують зараз багато солдатів ЗСУ.

Говорячи про побут, розглядати сталкерський генделик дійсно цікаво з точки зору впізнавання до болі знайомого хламу і намагань встановити, як саме він використовується тут. Півцибулі можуть бути тут просто як їжа, а можуть бути імпровізованим засобом від застуди поширеним в народній медицині (розкладати цибулю по кімнаті, щоб дихати корисними фітонцидами метод не дуже перевірений наукою). Характерні радянські чайник та кавник (на тій самій портативній газовій плиті) по сусідству з 5-литровим пластиковим бутилем натякають, що п’ють тут не тільки горілку і пиво. До речі, що таке біле може бути в бутилі? Молоко? Чиє?!..

На щастя, є в кадрі точно і коров’яче, хоч і згущене. Рідний дизайн у кольорах національного прапору України, найбільше характерний для Первомайського молочноконсервний комбінату у Миколаївській області, який робить таку само згущівку з 1956 року. Крім неї на солодке до чаю — волоські горіхи, які виглядають так, ніби сталкерам ліньки бити їх кувалдою вже роки три. Загалом колорит середовища неймовірний і порівняти його з сучасних ігор чомусь тягне з Half-Life: Alyx, де теж була купа пророблених пострадянських предметів. Але тут все якось рідніше. Ніби додому прийшов.

Додому дійдемо вже 5 вересня 2024 року.

Автор: Микола Єрьомін на основі матеріалів Антона Зіміна

TMNT Donatello

Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA

На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

Фредді Крюґер на пенсії: чи повернеться Роберт Інґлунд до свого легендарного персонажа?

Автор: Микола Єрьомін

Фредді Крюґер

Найпотужніші павербанки для геймерів: як залишатися на зв’язку під час гри

Автор: PlayUA

powerbank 03

Metaphor: ReFantazio — поради для найкращого початку гри

Автор: Олег Куліков

metaphor refantazio novo trailer

Усе, що треба знати про ремейк Until Dawn

Автор: Віталій Тарнавський

until dawn logo

Які бувають типи геймерів, і який ігровий ноутбук ідеально підходить для кожного з них

Автор: PlayUA

1920x1080 intel 01 01

Як підвищити продуктивність ноутбука без втручання в «начинку»

Автор: PlayUA

gaming laptop 01

Античіт не потрібен: Valve випустили оновлення для CS2 з брелоками

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.Зброярня cs2

Silent Hill 2, Call of Duty: Black Ops 6, Dragon Age: The Veilguard — Порадник Ґеймера: Жовтень 2024

Автор: Владислав Папідоха

lis de max caulfield hero shot 2