Total War Shogun 2

Українські самураї локалізують Total War: Shogun 2 і шукають однодумців

Автор: PlayUA @playua

Українська ігролокалізаційна спільнота й далі росте, як на дріжджах. Приходять нові люди, формуються свіжі команди і в роботу попадає чим раз більше проектів. Не всі з них доходять до свого завершення, але проце йде.

Приємно відзначити, що історія нової команди волонтерів-перекладачів про яку мова піде сьогодні розпочалась не без участі PlayUA. Наші постійні читачі можуть пам’ятати матеріал про фанатський переклад Don’t Starve Together. Якраз після нього, герої сьогоднішньої статті долучилися перекладацької спілки спочатку як частина команди перекладу Don’t Starve Together, а згодом вирішивши зібрати свою команду. Вони розповіли нам чому прийняли таке рішення і над чим зараз працюють. Також попросили нагадати, що раді бачити нових людей у команді. Долучитись до них можна у Discord або одразу почавши переклад чинного проєкту.

***

Почалось все з участі в перекладі Don`t Starve Together. Отримавши деякий досвід та інтегрувавшись у вкрай приємне ком’юніті локалізаторів, ми зрозуміли, що українізувати ігри може кожен. Отже, надихнувшись успіхом вже готових локалізацій було прийнято рішення зробити щось більше, щось своє.

Тож спочатку ми вирішили зв’язатися з розробниками маленьких інді-ігор, щоб зробити для них безплатний, але офіційний переклад. Спершу нам щастило і нам відповіли автори чудових Let Bions Be Bygones та Nine Sols. Перші погодились та сказали, що восени, на релізі, вони з нами зв’яжуться, а другі дали нам неоднозначну, але відповідь, мовляв, покличуть, коли ми будем потрібні. Обидві гри повинні вийти якісними та припали нам до душі, тому ми сприйняли це як маленьку перемогу.

Потім ми написали ще близько двом десяткам інді-розробників, але, на жаль, більше жоден не дав відповіді. Тому, ми вирішили, що поки чекаємо, можна зробити неофіційну локалізацію гри, що вже вийшла. Ми зупинились на серії Total War, а точніше на Total War: Shogun 2, яку часто називають найкращою її частиною. Японський сеттинг та культура цікавить нас з дитинства, тому довго думати над вибором гри не довелося.

На момент написання статті в команді маємо близько десятка людей. Ми об’єднані спільною метою, а кожен учасник робить нас на крок ближче до неї. Навіть, не беручи участь безпосередньо в процесі перекладу, все одно можна долучитися до локалізації, беручи учать в обговореннях та голосуваннях – це значно підвищує якість кінцевого результату. Наприклад, досвідчений гравець та учасниця, яка знає японську не раз рятували нас від некоректно перекладеного слова або терміна. Загалом, до нас заходять з різних причин: хтось заради перекладацького досвіду, хтось задля покращення англійської й звісно найчастіше, щоб створити можливість насолоджуватися цією чудовою грою рідною мовою.

На майбутнє ми плануємо офіційну локалізацію Let Bions Be Bygones та, можливо, Nine Sols, а також інші неофіційні переклади ігор серії, але останнє залежить від швидкості прогресу в Shogun 2 та кількості учасників. Якщо будуть охочі слідкувати за прогресом за межами Discord, то створимо Телеграм-канал та почнемо вести Твіттер.

Нам боляче бачити, як розробники ігор намагаються охопити українську аудиторію за допомогою російської мови. Ми вважаємо ігри мистецтвом та частиною культури й думаємо, що наша нація заслуговує на можливість насолоджуватися ними своєю мовою, так само як кінематографом або літературою. Але оскільки офіційних локалізацій все ще вкрай мало, а для ігор, що вже вийшли їх немає сенсу чекати взагалі, то єдиний вихід це брати справу у свої руки та українізувати їх самотужки. 

Автор: Кирило Єрмаков

Останні статті

Epic бачить своє майбутнє за метапростором

Автор: Володимир Устримов

epic games logo

Що нового показали на весняному Future Games Show?

Автор: Гладкий Максим

Expanse Telltale Future Games Show

RE-КВІЗ: Наскільки добре ви пам’ятаєте Resident Evil?

Автор: Андрій Нагорний

Наскільки добре ви пам'ятаєте Resident Evil? (Тест)

ГІ*НО: перші враження від Diablo IV

Автор: PlayUA

Diablo IV Beta

Вижити будь-якою ціною. Враження від першого тому манґи «Левіафан»

Автор: Лук'янчук Орест

Манґа Левіафан

Буде гірше. Чому «Шалений Макс: Дорога гніву» актуальний для нас, як ніколи

Автор: Олег Куліков

Mad Max: Fury Road / Шалений Макс: Дорога гніву (2015)

Підбірка вдалих альтернатив Vampire Survivors, що вийдуть незабаром!

Автор: PlayUA

Yet Another Zombie Survivors

Підсумки Paradox Announcement Show 2023: Cities: Skylines 2 і тактика у стилі Індіани Джонса

Автор: Євгеній Сусло

Cities Skylines 2

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: