Українські враження від польського Falkon

Автор: Наталія Манзуренко

Минулими вихідними в Любліні (Польща) відбувся 15-тий конвент фантастики Falkon 2014. Там побувала ваша Наталі Манзуренко, кореспондент PlayUA, щоб розповісти про цю надважливу для ґіків подію.

Ти ще не заздриш…

Упродовж трьох днів Falkon створив особливу альтернативну реальність, в якій змішалися фантастичні всесвіти. Тут можна було зустріти улюблених персонажів ігор, книжок, кінофільмів та сфотографуватися зі справжнім Ґеральтом із The Witcher, з Панею Фортуною і Нідалі з League of Legends та навіть помацати Залізну людину.

02

Тут кожен міг знайти забаву до вподоби: лекції письменників-фантастів, кіберспортивні турніри, постійні виступи на сцені, ярмарок цікавинок, презентації нових настільних ігор та можливість пограти в улюблені настілки. Для зручності програма була поділена на кілька блоків, але одночасно відбувалося десятки заходів і відвідати усе було просто неможливо.

Ось, уже починаєш…

На конвенті найяскравіше були представлені стенди, присвячені світу „Зоряних війн“ та грі Metro 2033. Перший постійно охороняли штурмовики, які ледь встигали фотографуватися з відвідувачами.

03

Ярмарок у основній залі радував любителів фантастики величезною кількістю усякого доброго. Придбати можна було томик улюбленого письменника, різноманітні настільні ігри, фігурки персонажів з фантастичних світів і косплей вбрання за мотивами таких ігор як Assassin’s Creed. На стендах було представлено безліч товарів з емблемами ігор, фантастичними прикрасами та сувенірами з драконами, черепами і зіллями. Щоправда таке задоволення коштувало немалих грошей.

Тебе млоїть від заздрощів…

Із загальної змагальної атмосфери виділялися ґеймерські турніри. Гравцями була окупована окрема зала, де проходили кіберспортивні змаги. Тут відбувалися турніри з LoL, StarCraft II і Counter-Strike.

04

Постійно діяли три лекційні зали, де можна було чогось корисного почути, наприклад лекцію про створення власних фантастичний світів чи дізнатися про власний досвід людей, які вже тривалий час працюють в ігровій індустрії. Цьогоріч одним з особливих гостей заходу став Марк Рейн-Гаґен, відомий створенням одного з найпопулярніших сетинґів настільних рольових ігор – Світ Темряви. Автор розповів про початок роботи над створенням власного світу, а також представив новий проект I am Zombie, який має стати новаторством у світі настільних RPG.

Тепер ти хочеш візу

На конвенті відбувся конкурс косплею, який зібрав кілька сотень глядачів. Усі учасники конкурсу порадували високим рівнем костюмів та цікавими номерами на сцені. Очікувано переміг косплеєр у костюмі Ґеральта (це ж Польща), костюм якого справді вражав деталізацією.

Цьогоріч Falkon відвідали 6 тисяч любителів фантастики. Наші західні сусіди потішили справді європейським рівнем організації. Якщо ви хочете отримати масу вражень, дізнатися про майбутні розробки та зустріти авторів ігор, письменників, косплеєрів і друзів, що захоплюються фантастикою та іграми раджу відвідати польське місто Люблін наступного року. Адже ви більше ніде не знайдете конвенту такого високого рівня так близько до кордону України. Не проґавте шанс побачити стільки геймерів, нердів та косплеєрів в одному місці.

Фото: Zbigniew Wójcik 

Останні статті

GTA IV — найкраща та найгірша гра в серії

Автор: Олег Куліков

Grand Theft Auto IV | GTA IV

Огляд фільму «Темні часи»

Автор: Данило Зозуляк

Темні часи / Darkest Hour (2018)

Парадокс Абрамса. Роздуми про The Cloverfield Paradox

Автор: Володимир Вітовський

Частка Бога / Кловерфілдський парадокс / The Cloverfield Paradox (2018)

Чого чекати від Call of Cthulhu (2018)?

Автор: Анна Павленко

Call of Cthulhu (2018)

Результати 90-ї премії Американської кіноакадемії “Оскар”

Автор: Владислав Папідоха

Oscars

Підсумки 21-ої церемонії нагородження D.I.C.E. Awards

Автор: Владислав Папідоха

Ретро-огляд Pirates! Gold

Автор: Андрій Нагорний

Pirates! Gold (1993)

Звіт з DevGAMM Kyiv 2018

Автор: Макс Калашник

DevGAMM Kyiv 2018