Крайнім часом Uplay спіткали великі оновлення, які суттєво змінили інтерфейс клієнту, додали нові і покращили старі функції, що мало урізноманітнити і збагатити ігровий досвід прихильників цього сервісу розповсюдження ігор. З відкриттям Ubisoft Club, повноцінної заміни стандартного Uplay, нововведень назбиралось так багато, що ми вирішили присвятити цьому цілу статтю, в якій, окрім огляду усіх змін, постараємось проаналізувати перспективи цього сервісу від Ubisoft.
Ubisoft Club
[youtube id=”PE3J9wvz16w”]Програма Ubisoft Club, яка спершу була протестована власниками консолі Xbox One, віднедавна успішно інтегрувалась у ПК-грання, ставши заміною звичного Uplay. З приходом Ubisoft Club гравці можуть заробляти очки досвіду, значки та Юніти (внутрішню валюту сервісу), просто граючи в ігри Ubisoft. Як наслідок, гравець отримуватиме доступ до ексклюзивних нагород. Купувати есклюзивний контент можна було і раніше — для цього існували очки Uplay. Але тепер ідею значно розвинули, адже в якості нагороди за вдале грання вам дозволять брати участь у бета-тестах або навіть отримувати знижки на ігри чи доповнення в магазині Uplay.
Також змінився і профіль гравця, який тепер став більм схожим на стімівський. На сторінці власного профілю з’явилась детальніша статистика вашого акаунту, яка в подробицях розповість про те, в які ігри ви граєте та яких успіхів у них досягли. Поряд з вашим аватаром розміщений індикатор досвіду, який демонструє, який рівень ви вже здобули та скільки очок вам потрібно для переходу на наступний.
Але, як ми вже казали, на відміну від Steam, досвід здобувається досягненнями у самих іграх, а не при створенні значків. Ніяких фінансових операцій для отримання значків, якими теж можна і потрібно прикрашати ваш профіль, робити не треба. Їх ви отримаєте за певні дії в іграх. Загалом у кожній грі можна заробити три значки. Підвищити свій рівень можна також при виконанні спеціальних завдань.
Ваші друзі тепер відображаються у вигляді рейтингу. Можна зайти на профіль одного з них і порівняти ваші досягнення. Поки що профіль друга доступний лише у веб-версії сервісу, тож чекаємо інтеграції в сам клієнт.
Приємним доповненням до цього є те, що інтерфейс українізовано, хоча й наразі тільки у веб-версії Ubisoft Club. Поки що є певні неперекладені слова, але сподіваємось, що з часом усе виправлять, адже сервіс запустили зовсім нещодавно.
Налаштування відображення ігротеки
Віднедавна у клієнті Uplay з’явилась можливість змінювати розмір плитки гри у власній ігровій бібліотеці. Зафіксувавши певний розмір, ви збережете його на всі наступні сесії. Ніби дрібничка, а приємно.
Ігрові новини
У попередньому оновлені, яке докорінно змінило інтерфейс клієнту Uplay, стара вкладка «Новини» стала значно зручнішою. А вже в крайньому оновлені окрема рубрика Game news з’явилась безпосередньо на сторінках деяких ігор. Це своєрідний аналог рубрики «Нещодавні оновлення», яка є у Steam. Принцип дії подібний — з цією рубрикою ви не пропустите жодної активності розробників щодо гри: чи то новий патч, чи певний ігровий захід. Зручно, бо все під рукою.
Імпорт друзів зі Steam
Про введення цієї можливості дізнались не всі. Її суть у тому, що користувачі Uplay можуть імпортувати друзів зі Steam. Робиться все дуже просто:
- Запускаєте будь-яку гру зі Steam, яка потребує активного клієнта Uplay;
- На запитання про те, чи хочете ви зв’язати профіль Steam з Uplay, відповідаєте ствердно;
- Потім натискаєте іконку «Друзі» у верхній правій частині клієнту;
- Натискаєте кнопку «Додати друзів» і в новому вікні тицяйте на «Імпортувати друзів зі Steam»;
- Після цього почнеться пошук ваших друзів зі Steam, які теж інтегрували свій профіль з Uplay;
- Кидаєте запит і чекаєте підтвердження друга;
- Ось і все!
Збільшення швидкості завантаження
Напевно, всі зауважили, що з оновленням на початку жовтня ігри стали завантажуватись значно швидше. Не знаю, як у вас, а в мене середня швидкість збільшилась майже вдвічі і тепер досягає 8 мегабайтів за секунду. Причому швидкість ця не скаче туди-сюди, як часто буває в Steam. Не берусь казати, як буде в перші години релізу довгожданої гри, але давно випущеними іграми швидкість стабільно висока.
У той час, як Steam досі залишається найбільш багатим на можливості сервісом цифрової дистрибуції, Uplay стає все простішим і зручнішим для грання з друзями. Відставання від Steam все ж залишається величеньким. Тут і недостатня соціалізація і обмежена пропозиція ігор переважно лише від Ubisoft тощо. Але особливо болюче для українців питання цін на ігри виводить сервіс Юбіків у лідери. Оскільки ціни там відображаються у гривнях, майже завжди стала цінова пропозиція буде приємнішою, ніж в інших сервісах. До прикладу, повний сезон Life is Strange у Uplay можна придбати за 170 гривень, тоді як у Steam за гру просять 12,59 доларів (близько 280 гривень). Але найбільша перевага сервісу від Ubisoft над своїм головним конкурентом у тому, що абсолютно всі функції (окрім, звісно, купівлі ігор) пропонуються безкоштовно. У той час, як для отримання заповітного значка чи тла для профілю у Steam вам потрібні гроші. Uplay винагороджує нас просто за те, що всі ми і так робимо: граємо в ігри.
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!