Усе, що слід знати до прем’єри Аssassin’s Creed: Кредо Вбивці

Автор: Олег Куліков @AbsoKulikov

Десять років тому Assassin’s Creed розпочала своє існування у вигляді пригодницької гри в екзотичних декораціях. Тепер же Assassin’s Creed — це величезний медіавсесвіт, який охоплює численні ігри, книги та фільми. Складовими успіху серії завжди були екзотичні куточки світу, яскраві історичні епохи, колоритні персонажі та, звісно ж, таємниці, що й сотні років опісля залишилися нерозгаданими.

Зовсім скоро Assassin’s Creed отримає і власний фільм, який розповість цілком нову історію та збагатить серію новими героями як минулого, так і сьогодення. Та якщо ви знайомитеся зі серією вперше і не хочете втонути у купі подробиць, якими обросла тисячолітня історія Assassin’s Creed — ось вам опис найважливіших речей, які суттєво полегшать знайомство з «Кредом асасина».

Асасини, згадані ще у заголовку — це таємна спілка тренованих бійців, які майстерно володіють холодною зброєю, паркуром і не привертають зайвої уваги без потреби. Вони часто діють, немов зграя анархістів, адже їхнім основним завданням є понад усе захистити особисту свободу кожної людини.

(Асасини, до речі, не є вигадкою: у часи хрестових походів серед мусульман зародилася радикальна гілка Нізарітів, котра діяла на території сучасного Ірану. Члени цієї секти мали повноцінну мережу агентів та справді вдавалися до терористичних дій і вбивств політичних діячів).

Їхнє гасло — Ніщо не істинне, усе дозволено — не таке просте, як здається спочатку. Воно не закликає до повного свавілля, як ви могли собі подумати, а спонукає критично ставитися до будь-якої влади, релігійних догм чи інших правил, нав’язаних кимось.

Асасини не соромляться вдаватися до насильства задля досягнення своєї мети, проте вони неухильно дотримуються свого Кредо: не кривдити безневинних, не виказувати себе та не наражати на небезпеку своє братство.

З метою захисту людей від кривдників-можновладців, асасини провадили підривну діяльність, пропаганду і зрештою вбивали корумпованих політиків напоказ перед натовпами людей.

Сучасні асасини — це лише нікчемна подоба колись величного ордену. Так, новітня доба дозволила застосовувати засоби інформаційної війни, діють вони маленькими групами, як диверсанти-підпільники. А все тому, що спадкових асасинів стає усе менше, а вербувати нових стає все важче, коли ворог тисне з усіх боків.

Протидіяв асасинам орден лицарів-храмовників, або ж тамплієрів, основним завданням якого було досягнення глобального миру завдяки порядку та контролю. Тоді як асасини трималися осторонь від владних посад, тамплієри часто перебували в політичних колах та мали вплив на цілі держави. Саме вони сприяли запровадженню суворих законів. Ідеальне суспільство, на думку тамплієрів, не могло існувати без повного контролю владою всіх аспектів життя громадян.

У всесвіті «Креда вбивці» тамплієри стояли за всіма найпомітнішими подіями в історії, заправляючи усім за лаштунками. Війни, революції, розбудова імперій — це все їхніх рук справа. Та що там, навіть конфлікт Томаса Едісона і Ніколи Тесли не обійшовся без втручання тамплієрів, котрі домогли Едісонові нажити статки на лампочках, а Теслу довели до смерті.

Як і асасини, орден лицарів-храмовників також існував насправді, покликаний захищати паломників до Святої Землі. У роки хрестових походів справжні тамплієри, як і їхні вигадані побратими, могли похизуватися чималими статками і політичним впливом, однак у нашому світі їхня велич швидко згасла.

Абстерго — це величезна міжнародна корпорація, що спеціалізується на провідних технологіях у багатьох сферах людського життя, зокрема, інформаційних технологіях та медицині. З часу свого заснування у 1937-му році, ця компанія дала поштовх кожній другій технічній інновації, що бачило людство. Саме інженери Абстерґо винайшли Анімус — машину, котра дозволяла переживати спогади своїх предків.

Та лише одиниці знають, що Абстерґо — це лише обгортка, під якою ховається сучасний орден тамплієрів. Зануривши руки у всі сфери суспільного життя і контролюючи ЗМІ та політику, Абстерґо і тамплієри роблять для повного знищення асасинів та запровадження нового світового порядку.

А ось і найбільша технологічна новинка, яка слугує фундаментом всього Assassin’s Creed. Після того, як Абстерґо дослідила феномен генетичної пам’яті, тобто збереження спогадів предків у наших генах (цю теорію, до речі, наші вчені частково підтвердили на прикладі тварин), компанія почала шукати шлях видобути та візуалізувати цю інформацію. Так і був створений Анімус — машина, яка дозволяла переживати моменти життя ваших родичів із далекого минулого. Застосування цій машині знайшлося суперечливе — тамплієри відловлювали нащадків асасинів та завдяки Анімусу дізнавалися важливу інформацію з минулого. Зокрема, де були заховані могутні артефакти древності.

Кожне протистояння асасинів і тамплієрів у певну історичну епоху так чи інакше стосувалося котрогось із цих могутніх предметів, що їх називали Частками едему.  Представники Першої цивілізації, котру в багатьох культурах вважали богами, використовували ці предмети для різних цілей, зокрема для панування над ще молодим людством — одні частини слугували для поневолення чужого розуму, тоді як інші були просто нищівною зброєю. Та коли Перша цивілізація занепала, знаряддя її могутності залишилися розкиданими по всьому світу. Тут і вмикається криптоісторична магія “Креда вбивці”, адже на думку авторів, чимало видатних історичних постатей, як-от Єлизавета І, Наполеон, Ґанді та інші досягали свого суспільно-політичного значення не в останню чергу завдяки цим артефактам.  Тепер тамплієри полюють за цими Частками Едему, аби з їх допомогою прискорити поневолення людства. А от асасини у свою чергу всіляко намагаються їм у цьому завадити.

І у фільмі це все теж працюватиме?

Безумовно. Перші трейлери нам уже показали Каллума Лінча (Майкл Фасбендер) — нащадка асасинів, котрого ув’язнили тамплієри з Абстерґо і завдяки Анімусу, машині для відтворення генетичної пам’яті, зможуть побачити предка Лінча, котрий жив у Іспанії 15-го сторіччя та знав щось дуже важливе для сучасних тамплієрів.

Якщо попереднє речення не спантеличило вас і не здалося набором дивних слів, то вітаю вас — знайомство з основними елементами «Креда вбивці» пройшло успішно! Саме час продовжувати далі, адже до прем’єри фільму часу вдосталь, а в рукаві Assassin’s Creed ще достатньо цікавих козирів.


До всього, ми підготували для вас невеличкий сюрприз: напередодні української прем’єри фільму відбудеться конкурс, де ми розіграємо чудові ґеймерські призи. Ну і звісно, квитки в кіно! Стежте за анонсами, ставте вподобайки, підписуйтеся на наш канал, заходьте на playua.net,  ну і до зустрічі!

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

Як обрати ідеальну ігрову консоль

Автор: PlayUA

steamdeck

Українці створили власний бренд кокпітів — Okuni Seats

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.okuni seats 3

SteamWorld Heist 2, Antonblast, Cat Quest 3 — Підсумки квітневого Indie World

Автор: Барлет Ярослав

steamworld heist 2

Перемога ховається за дощем. Другий етап Porsche Super Cup 2024

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.porsche supercup 2024

Тяжкі будні єнотів — Інтерв’ю з розробником української гри Twilight Tails

Автор: Єрмаков Кірілл

Twilight Tails

Новачки рвуться в бій. Як пройшов другий етап Warm Up League Spring Cup 2024

Автор: Андрій Присяжний

image 2024 03 26 21 48 09

Відродження класичного турингу. Огляд першого етапу 7DRIVE TCR Championship

Автор: Андрій Присяжний

5

Цікавинки, які ви могли пропустити в сюжетному трейлері Star Wars Outlaws

Автор: Микола Єрьомін