p.ua.cs2 турнір

В Україні відбувся кіберспортивний турнір для студентів ВНЗ

Автор: Андрій Присяжний

15-го березня студенти вищих навчальних закладів України взяли участь у турнірі «Pixel Cup» з CS 2 у форматі 5×5, який організували НУФВСУ та ВІКНУ. Змагання проводились за системою Single Elimination, в якому у протистоянні між собою зійшлися 8 команд. Партнером виступила швейцарська публічна компанія Logitech, яка надала комп’ютерну ігрову периферію для турніру.

Метою проведення турніру є сприяння розвитку кіберспорту в Україні та вплив на спільноту геймерів серед вищих навчальних закладів. Також важливим завданням є виявлення засобів використання кіберспорту для реабілітації військових та ветеранів війни, щоб адаптуватися до суспільства та комунікації в цілому.

Освітню програму кіберспорту ми почали обговорювати ще починаючи з 2018 року, а у 2019-му вже було затверджено робочу групу та спеціалізацію в університеті. Після розробки програми було здійснено дебютний набір на перший та другий магістерський рівень.

На сьогоднішній день в нас було вже 3 випуски магістерської програми та рік поспіль ми почали підготовку бакалаврів.

– розповідає Оксана Шинкарук, завідувач кафедри кіберспорту та інформаційних технологій, доктор наук, професор

Професійна програма для абітурієнтів орієнтована на ефективне поєднання кіберспорту з фізичною активністю. Саме такий досвід вже є в Чехії, де змагання оцінюються за результатами по іграх і рухової активності по трекерах.

Пані Оксана також поділилася інформацією про те, що зараз на кафедрі навчається 150 студентів. Окрім освітнього процесу, також виконується наукова робота і зараз на кафедрі більше ніж п’ять аспірантів, які пишуть роботи по кіберспорту. В майбутньому кафедра планує збільшити кількість дисциплін. Наступного, наприклад, до програми додадуть «Основи стрімінгу».

Турнір «Pixel Cup» сприяє популяризації кіберспорту в суспільстві, надає нові можливості для демонстрування своїх навичок та вибору майбутньої професії. Це дозволить напрацювати корисні контакти та спілкуватися в цікавому, конкурентному середовищі:

Удосконалення спортивного духу, сприяння командній роботі та взаємодії – це ключові аспекти проведення цього турніру

– зазначає Валерій Пінчук, викладач НУФВСУ.

Проведений захід повинен  зміцнити спільноту студентського кіберспорту, сприяти обміну досвідом та підняти рівень інтересу серед студентів та військових в Україні. А сформоване конкурентоспроможне середовище надасть можливість продемонструвати свої геймерські здібності для змагань на високому рівні:

Завдяки таким турнірам тенденція вступу до університету на кафедру кіберспорту значно зросла. Люди бачать, що кіберспорт в Україні не стоїть на місці та цікавляться цією темою ще більше. Навіть студенти іноземних ВУЗів писали та хотіли потрапити на турнір.

– ділиться Валерій Пінчук.

Окрім ігрової периферії, що Logitech надала для турніру, компанія передала кіберкласам аксесуари, серед яких навушники, миші, клавіатури, камери та килими для забезпечення освітнього процесу підготовки здобувачів вищої освіти з кіберспорту в Національному університеті фізичного виховання і спорту України (НУФВСУ). Це відкриває нові перспективи для розвитку освіти, надає доступ до передових технологій та підтримки кіберспортивних ініціатив.

Команди переможців отримали захопливі призи від бренду Logitech G, який є світовим лідером у розробці продуктів для геймерів і кріейторів, таких як клавіатури, миші, гарнітури, килимки, симулятори, вебкамери, освітлення, мікрофони та інші спеціальні рішення. Переможець отримав клавіатури Logitech G915, а друге та третє місце винагородили геймерськими мишами Logitech G305 та килимками Logitech G840 відповідно.

Я долучився до турніру з єдиною метою — забрати перше місце та отримати приз – клавіатуру Logitech G915. Зараз студентам важко виділити кошти на придбання якісної клавіатури, тому вдячний за таку можливість!

Я очікував легку гру та легке перше місце. Планую брати участь і в наступних турнірах.

– розповідає переможець турніру Артем, студент НУФВСУ, факультету кіберспорту

Взяв участь у турнірі, щоб відволіктись від військових буднів, пограти та частково згадати цивільне життя. Ми добре провели час, тому нам сподобалось.

Ми зайняли друге місце. Турнір був складний, враховуючи, що ми давно не грали в CS 2. Командою тренувалися, але не змогли відновити минулу форму. Якщо буде можливість, візьму участь і в наступних турнірах. Це була боротьба за хороший приз, дякую!

– ділиться своїми враженнями Максим Леськов, офіцер Військового інституту Київського національного університету ім. Тараса Шевченка

У такий спосіб, кіберспорт в Україні стрімко розвивається та виходить на новий рівень, а для студентів відкрита нова можливість для професійних здобутків.

Подивитися наш огляд продукції Logitech можна ось тут.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

Цікавинки, які ви могли пропустити в сюжетному трейлері Star Wars Outlaws

Автор: Микола Єрьомін

Виклики та рішення для каркасного будівництва в холодних кліматичних умовах

Автор: PlayUA

house 01 01

Slay the Spire 2, The Rogue Prince of Persia, KILL KNIGHT — Що показали на The Triple-i Initiative?

Автор: Барлет Ярослав

The Rogue Prince of Persia

Нове випробування. Як пройшов перший етап KMAMK Рorsche Supercup 2024

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.porsche supercup 2024

10 цікавинок, які можна знайти тільки в Metal Gear Solid

Автор: PlayUA

Metal Gear Solid

Як вибрати перший геймерський ноут: простий гайд для тих, хто не має досвіду в іграх

Автор: PlayUA

gaming laptop (6)

Жнива зеленого пекла. Огляд другого етапу 7DRIVE RingSeries

Автор: Андрій Присяжний

1

ЗАМІНИВ МЕНІ ПК — Огляд ноутбука Acer Predator Helios 16 (PH16-71)

Автор: Володимир Бортюк

predator helios 16 review site a 01