Валеріан та місто тисячі планет

Автор: Роман Береговий @UltramarinUa

Незабаром на великі екрани вийде черговий фільм Люка Бессона — Валеріан і місто тисячі планет. Цей режисер свого часу подарував нам декілька неперевершених фільмів, а “П’ятий елемент” я особисто вважаю вершиною його творчості. Та останнім часом дядько Люк дещо здав позиції і єдиним проблиском світла в темному царстві мініпутів була нещодавня Люсі.

А чого ж очікувати  ж очікувати від нової стрічки Бессона? Чи це буде фільм, гідний “П’ятого елемента”, чи на нас чекає черговий Аватар з гарною картинкою та нульовим змістом?

Для того, щоб спробувати це зрозуміти, я пропоную вам короткий екскурс до першоджерела — культового французького коміксу під назвою “Валеріан та Лорелін”. Саме так, напарниця головного героя відіграє не меншу роль, ніж він сам, чим і заслужила своє місце в назві.

Світ, в якому живуть головні герої — це далеке майбуття, де навіть найсміливіші мрії не такі вже й мрії. Земля стала центром Терранської Галактичної Імперії зі столицею в місті Ґалаксіті. Життя в цих місцинах — утопічний рай, більшість населення якого живе в ще більш утопічному раю віртуальної реальності. В цьому світі все було б добре, але є одне але — інколи бувають й проблеми. У 28-му столітті подорож у часі не є чимось фантастичним, тому інколи через різного роду асоціальні елементи, що якимось чином змогли гайнути в минуле, чи навіть майбутнє, виникають часопросторові парадокси. Ну і зрозуміло, що самі собою вони не вирішаться. Тут на сцену і виходять Валеріан та Лорелін — найкращі агенти часопросторового агенства, що спеціалізуються на вирішенні подібних проблем.

У новому фільмі Бессона все буде трішки не так. Події розгортатимуться не на Землі, а на Альфі — місті тисячі планет, де купа рас та видів мирно співіснують в гармонії та процвітанні. Та наскільки поки що відомо, в першому фільмі зі запланованого циклу подорожей у часі не буде, тож цю родзинку ми побачимо дещо згодом.

Коротка ремарка. Мало хто знає, та чимало елементів стилю, об’єктів та навіть трішки сюжету “П’ятого елементу” дядько Люк запозичив саме з “Валеріана та Лорелін”. Тож не дивно, що ці два фільми цілком спокійно можуть відбуватись в одному і тому ж всесвіті, на що вже не раз натякали різні джерела.

Валеріан

Історія самого Валеріана теж зазнала змін. У коміксі він народився в Ґалаксіті. У 28-му столітті він у званні капітана служить доблесній армії Терранської Галактичної Імперії. В 2713 він переводиться до часопросторового агенства, де й продовжує свою кар’єру. На початку коміксової історії Валеріан — типовий герой-солдафон, що змітає ворогів зі шляху своєю могутньою щелепою та сліпо виконує накази командування, навіть якщо вони суперечать його світогляду. Та після доленосної зустрічі зі своєю напарницею він поволі змінюється і доходить навіть до того, що відкрито повстає проти режиму.

У фільмі ж Валеріан народився на Альфі в сім’ї дипломата та військового. Після смерті матері на дипломатичній місії його відправляють на Землю до бабусі. Там Валеріан ріс на історіях про доблесну службу та пригоди батька в армії й вирішив піти тим же шляхом. За видатні успіхи на службі талановитого хлопця переводять до часопросторової бригади — загону елітних спіцагентів. Та от біда, він не міг ужитись зі жодним напарником. До появи Лорелін.

Лорелін

В оригінальному коміксі Лорелін народилася у Франції 11-го століття у селянській сім’ї. Волею долі, під час однієї з місій, що описана в коміксі “Bad Dreams”, вона врятувала Валеріана та випадково дізналась, що він подорожує у часі. Через це він був змушений забрати її з собою до Ґалаксіті, де після відповідного навчання та тренувань вона стала його напарницею в нелегкій роботі рятувальника світу. Хоча спочатку вона й була в тіні свого напарника, згодом Лорелін перетворилася на повноцінного персонажа, котрий діє самостійно та має власну думку. На відміну від того ж Валеріана, вона часто ставить під сумнів накази згори, котрі можуть суперечити моралі. Також Лорелін не цурається інколи користуватись своїми природніми, кгм, перевагами, щоби виконати завдання.

У фільмі ж Лорелін зазнала просто кардинальних змін. По-перше, волосся з канонічного рудого змінилось на біляве. По-друге, народилась вона не в середньовічній Франції, а в 2717 на Землі. В ранньому віці дуже обдаровану та гіперактивну дитину помітили військові вербувальники та запросили її до престижної військової школи, звідки вона вийшла вже спецагентом. З часом робота звела її з Валеріаном — і от вам команда для порятунку світу. Так, в порівнянні з першоджерелом це доволі простяцько, та будемо сподіватись, що Бессон таки додасть якусь таємничу родзинку до її походження.

Висновок та мої очікування

Я хочу вірити у “Валеріана та місто тисячі планет”! Поки все складається просто ідеально: хороший режисер, цікаве та оригінальне першоджерело, щире захоплення першого другим (в свій час комікс виходив по 2 сторінки на тиждень і малий Бессон чекав на них кожного разу). Та все ж є і зворотній бік медалі. Так, поки все виглядає дуже навіть гарно, хоча при такій фільмографії творця інакше й бути не могло, але я переймаюсь саме за сюжетне наповнення. Хочеться, щоби фільм, як і комікс, не цурався підіймати гострі соціальні теми та розкривати їх. Тож, не знаю як ви, а я все ж таки чекаю на прем’єру і сподіваюсь, що дядько Люк покаже хороше кіно.

Останні статті

Поринь у гру з новими моніторами від Acer

Автор: Віталій Тарнавський

Acer анонсує новітню лінійку ноутбуків широкого споживання серій Swift, Spin та Aspire

Автор: Віталій Тарнавський

Компанії Porsche Design та Acer представляють ноутбук Porsche Design Acer Book RS

Автор: Віталій Тарнавський

Нові злодії, герої та відьми: три теорії про серіал «ВандаВіжн»

Автор: PlayUA

ВандаВіжн / WandaVision

Sony продемонструвала інтерфейс PlayStation 5

Автор: Віталій Тарнавський

Огляд The Talos Principle

Автор: PlayUA

The Talos Principle

Стімпанк, майбутнє і Nemesis: якими були скасовані ігри про Бетмена

Автор: PlayUA

Batman

Теорія: Багряна Відьма — справжній злодій серіалу «ВандаВіжн»

Автор: PlayUA

ВандаВіжн / WandaVision